Informacje

19.02.2015 08:04 węziej do centrum

Dziś kumulacja utrudnień. Zamknięty most, rolnicy i zwężona Wisłostrada

SERWISY:

 

Wykonawca remontu mostu Grota planuje dziś, na trzy godziny, zwęzić Wisłostradę w kierunku centrum. Na czwartek zaplanowane są także protesty rolników w Śródmieściu. To może jeszcze bardziej utrudnić poruszanie się samochodem po i tak zakorkowanej po zamknięciu mostu Łazienkowskiego stolicy.

 


 

 

Kierowcy w czwartek rano znów utknęli na dojazdach do Trasy Siekierkowskiej i mostu Poniatowskiego. Sytuację na żywo relacjonowaliśmy na antenie TVN24:

 

 

 

 

Wszystko wskazuje na to, że po porannym szczycie kierowcy nie odpoczną od korków.

Zwężona Wisłostrada

Od 10.00  do 13.00 zwężona o jeden pas ruchu będzie zachodnia jezdnia Wisłostrady, pomiędzy węzłem z Trasą Armii Krajowej a ul. Krasińskiego.

- Na długości ok. 30 m naprzemiennie zamykane będą prawy i lewy pas jezdni Wisłostrady w kierunku centrum. Utrudnienia związane są z koniecznością wymiany uszkodzonych barier – informuje w komunikacie stołeczny ratusz.

W czasie prac kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu z trzech.

- Będzie to poza godzinami szczytu komunikacyjnego - uspokaja Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Remont związany jest z przebudową trasy AK do parametrów drogi ekspresowej. Prace prowadzi czeska firma Metrostav.

Zwężenie na Wisłostradzie, w okolicy mostu Grota:

 


 

 

Rolnicy wracają

Jakby tego było mało, w czwartek do stolicy przyjadą też rolnicy. Dwa związki zawodowe zapowiadają przemarsze i pikiety na tej samej trasie.

Zgromadzenie NSZZ "Solidarność" zacznie się o godz. 10, a uczestnicy zbierają się pod Torwarem i następnie mają przemaszerować ulicami: Łazienkowską, Górnośląską i Wiejską pod budynek Sejmu, gdzie prawdopodobne zostanie złożona petycja. Dalej ulicami Wiejską, Piękną mają przejść pod KPRM w al. Ujazdowskich. Organizator zadeklarował udział ok. 500 osób.

Manifestacja OPZZ, w której ma wziąć udział 10 tys. osób, ma przejść tą samą trasą. Ma rozpocząć się o godz. 11.

Rolnicy mają zacząć się rozchodzić około godz. 16-17. Grożą jednak, że przed KPRM utworzą miasteczko namiotowe. Nie dostali na to zgody.

 

 

 

Viktor Orban w Warszawie

Na czwartek zaplanowano także międzynarodowe spotkanie. Do Polski zawita Wiktor Orban. Premier Węgier przyjeżdża do Warszawy niedługo po spotkaniu z Władimirem Putinem, który odwiedził Budapeszt we wtorek.

Orban przede wszystkim przyjechał na debatę zorganizowaną przez Krajową Izbę Gospodarczą, ale spotka się też z Ewą Kopacz - czytaj więcej o wizycie.

Policja informuje, że mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Tras przejazdu premiera Węgier funkcjonariusze jednak nie chcą zdradzać.

O jeden most mniej

Stołeczni kierowcy od kilku dni muszą się zmagać z dużymi utrudnieniami. Po sobotnim pożarze zamknięty został most Łazienkowski.

Jak przekonaliśmy się w środę popołudniu, wystarczy jeden wypadek, by główne arterie stanęły.

Tak sytuacja wyglądała w środę po południu:

 


 

 

Policja pomoże

W związku z czwartkowymi utrudnieniami ruchu policja uruchomiła specjalna infolinię. Od 8.00 warszawiacy pod numerem telefonu: 22 603 80 38 mogą dowiedzieć się o aktualnych utrudnieniach w ruchu.

- Na bieżąco informować o utrudnieniach będziemy także na naszej stronie internetowej: policja.waw.pl, a także na naszej stronie na Facebooku - zapowiada Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji.

Ratusz: nie dało się inaczej

Zapytaliśmy też stołeczny ratusz, czy prac na Wisłostradzie nie dało się przełożyć na inny termin.

- Wyłączenie jest awaryjne. Prace przy naprawie barier muszą zostać przeprowadzone ze względu na bezpieczeństwo w ruchu - zapewnia Tomasz Kunert z urzędu miasta. Urzędnik przekonuje, że mimo wszystko utrudnienia nie powinny być znaczące. - Robotnicy będą pracować wtedy, kiedy ruch na trasie jest nie duży. Dodatkowo, samo zwężenie znajduje się w dość dużej odległości od innych utrudnień - dodaje Kunert.

jb/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 17:18 ~polak

  Ja wypowiem się za siebie pracowałem od dziecka na gospodarstwie często od rana do wieczora moglem mieć zapisane ale poszedłem do pracy w mieście nie żałuję tej decyzji mam to co było mojim to celem czyli nowy dom wraz z dzialkom samochód kilku letni ale do dojazdu do pracy wystarczy wracam z pracy jak gość i stać mnie na kredyt i utrzymanie rodziny i coroczne wczasy tygodniowe jak by co to pomogę ale na gospodarstwie nie zostane

 • POLAK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 16:20 ~POLAK

  czemu rolnikom nie podniosa do WYSKOSCI DOPLAT Z NIEMIEC DANII...i bedzie ok, rencistom emerytom do min socjalnego 800€ , a placa min. powinna wzrosnac do 8,50€/godz -min 1200€ mies!!1 LUDZIE DOSC TEGO JESTESMY W UNII EUROPEJSKIEJ CZY NIE!! CZAS NA ZMIANY!!

 • antyrolnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 15:45 ~antyrolnik

  Każdy rolnik posiada majątek w sprzęcie, ziemi i zabudowaniach.Ludzie, czego wy chceci? Skączcie z zasadą - chłop potęgą jest i basta.

 • TVmaniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 13:49 ~TVmaniak

  Nwieziałem,że to dziś jest casting do drugiej edycji programu "Rolnik szuka żony" i to w Warszawie. Ależ frekfencja.

 • grudziadz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 13:11 ~grudziadz

  Wielki Warszawiak sie znalazl.

 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 13:07 ~zenek

  A jo przyjode i pblokuje i juz !

 • z Mokotowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 12:11 ~z Mokotowa


  zoa~zoa

  Do wszystkich nieświadomych - praca rolnika jest bardzo ciężka i znacząca (chociażby uprawa lub hodowla).
  oj tak~oj tak


  Życie w ogóle jest ciężkie, dziecko. Praca inżyniera jest ciężka. Praca listonosza jest ciężka. Praca budowlańca jest ciężka. A rolnik - cóż, ciężko mu, bo pracuje sześć miesięcy w roku, przez resztę czasu kury maca, a w wolnych chwilach przyjeżdża traktorem do Warszawy, popatrzeć na Ludzi.

  Sama prawda.

 • tosięwytnie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 11:59 ~tosięwytnie

  zoa~zoa

  Do wszystkich nieświadomych - praca rolnika jest bardzo ciężka i znacząca (chociażby uprawa lub hodowla).

  Jest wiele gospodarstw agroturystycznych, które oferują możliwość zapoznania się (czynnie) z pracą wykonywana na roli. Każdy może spróbować.


  Jest też wiele miejsc, gdzie można pójść na staż i zapoznać się z inną pracą.

  A tak na marginesie, to ciekawi mnie, czy jakby chciało się wejść na rolę i zabrać (odciążyć) trochę pracy rolnikowi, to czy by pozwolił?

 • tosięwytnie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 11:56 ~tosięwytnie

  Ogarniety~Ogarniety

  Papaz, jakby rolnik dopłat nie dostawał to byś płacił za chleb 5 PLN. Wtedy byś dopiero przejzal na oczy. Dlatego ciesz się ze mamy taki system gdzie rolnicy sprzedają jedzenie po kosztach produkcji, a żyją tylko z dopłat. Protestują bo ten "zasiłek" nie starcza na godne życie. I nie mów ze maja się brać do roboty bo nikt w tym kraju nie wytwarza tak dużo PKB w zamian za tak niskie zyski.


  Ja jestem ciekawy ile faktycznie polski podatnik dopłaci za obiecanki rządzących. Ile złotówek dodatkowo będę musiał zapłacić dla: górników, rolników, itd.
  Może po podliczeniu wyjdzie, że chleb za 5 zł wyjdzie mnie taniej.

 • tosięwytnie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 11:52 ~tosięwytnie

  wwa~wwa

  Niech wszyscy usłyszą to głośno: Warszawa popiera rolników!!! Wszystkich serdecznie zapraszamy, jak będzie wam zimno to przyniesiemy ciepłą herbatę i jakiś gorący posiłek. Szanujemy waszą ciężką pracę i liczymy że uda się Wam coś wywalczyć od tego rządu.


  I Amsterdam, i Nowy Jork...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »