Informacje

28.10.2016 11:32 Na Wybrzeżu Gdyńskim

Dziki wbiegły na Wisłostradę
i spadły z wiaduktu. Zobacz film

SERWISY:

Trzy dziki wbiegły na jezdnię wiaduktu Wisłostrady, z którego w panice próbowały się wydostać. Dwa z nich przecisnęły się przez bariery ochronne i spadły. Informację i film otrzymaliśmy na Kontakt24.

Dziki w Warszawie to nie nowość. Zwierzęta śmiało podchodzą pod osiedla i tam próbują żerować. Tym razem do niebezpiecznego spotkania człowieka z nimi doszło przed południem na Wisłostradzie na jezdni w kierunku Łomianek.

Na przesłanym nagraniu widać, jak zwierzęta w panice próbują opuścić wiadukt. Uciekając przed pojazdami forsują bariery ochronne.

- Dziki weszły na wiadukt na wysokości piaskarni - poinformował nas internauta Marek. - Dwa z nich przecisnęły się przez bariery i spadły z wiaduktu. Trzeci zawrócił i pobiegł wzdłuż sznura samochodów - dodał.

Na filmie przesłanym przez internautę widać moment, w którym z wiaduktu spada pierwszy dzik. Według relacji naszego czytelnika drugi spadł nieco później.

Nie udało nam się ustalić, czy zwierzęta przeżyły upadek z wiaduktu. Straż miejska miała zgłoszenie o obecności dzików w tym rejonie, jednak nikt nie zawiadomił służb o znalezionym rannym, bądź martwym zwierzęciu.

- W takich sytuacjach, kiedy znalezione jest dzikie, ale duże zwierzę zawiadamiany jest łowczy i Lasy Miejskie - mówi Monika Niżniak z sekcji prasowej stołecznej straży miejskiej.

- Takiego zgłoszenia nie mieliśmy, ale łowczy sprawdzi ten teren. To dosyć ruchliwe miejsce, wiele osób jeździ tam na rowerach, biega, więc gdyby leżał tam ranny lub martwy dzik z pewnością ktoś by nas zawiadomił - dodaje Robert Strąk z Lasów Miejskich m. st. Warszawy.

skw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2017 20:18 Mert

  zawsze mozna kilka zlapac i oddac w tereny gdzie je potrzebuja a ich nie ma a nie trzeba ich zabijac tylko dlatego ze to STOLICA JEST!Wielka mi afera bo korek sie zrobil!Jak stluczka jest albo auto sie zepsuje to tez korek sie robi...

 • troleybus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2017 17:02 ~troleybus

  do ~Maniek: Tu nie strzelanie jest potrzebne... Po prostu trzeba nie wyrzucać jedzenia. One tu przyszły z tego właśnie powodu. To jeden powód. A drugi, to dokarmianie przez leśnych i myśliwych... Wystarczyłaby taka zima jak w tym roku, bez jedzenia luzem leżącego i 30% mniej masz dzików...

 • troleybus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2017 16:54 ~troleybus

  Jak już dziki podchodzą pod osiedla, to źle! Jak biegają po drogach, to źle! Ale one same z siebie nie wpadły na to by tak robić... Zastanówmy się kto jest winien. Ludzie od zarania dziejów tak właśnie postępowali. Najpierw dokonują ingerencji w przyrodę, a potem narzekają na skutki i zwalają winę na zwierzęta, a potem zabijają je i koło się zamyka... To człowiek tak naprawdę powinien na tej planecie wyginąć...

 • shokir

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 21:26 ~shokir

  Ale zauważcie, że nawet głupie dziki rozumieją, że jeździ się PRAWYM pasem, a lewy jest do wyprzedzania. Na nagraniu widać standardową dla Wawy sytuację - środkowy i lewy pas jest zajęty, natomiast prawy jest pusty :)

 • MrZnach

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 20:37 ~MrZnach

  Pracuję jako kurier nocny Cateringu. Obecnie zaczynam od Ożarowa Mazowieckiego przez Łomianki mostem północnym Białołęka(Tarchomin, Nowodwory, Dąbrówka szlachecka) Legionowo do Wieliszewa, Nieporęt znowu Białołęka Kobiałka i okolice Skarbek. Praca nocna a więc pusta droga to i noga ciężka, tym bardziej że każda dziurę na trasie znam... Policja może stać Strach mandat dostać. Ale to nie Policja sprawia że jadę bardziej niż przepisowo lecz własnie Dziki i te chordy spacerujące w różnych miejscach... w ciągu jednej nocki widzę więcej dzików niż radiowozów... w czwartek 1 raz miałem bezpośrednie spotkanie z jednym ale na szczęście dla obu bez konsekwencji chyba.. Ale jak to mówią przyjdzie kryska na Matyska i kiedyś się w takiego Dzika spotkam przy większej prędkości...

 • dziczyzna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 17:33 ~dziczyzna

  jak był martwy to moze juz pozarty hrhr

 • weri

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 16:18 ~weri

  A ja uważam za idiotów i barbarzyńców tych, co chcą odstrzału dzików w miastach. Gdyby bezmyślne cymbały nie dokarmiały ich to by nie pchały się do miast. Poza tym, jak ktoś tu juz napisał, to człowiek wpakował się, i wciąż to robi, zwierzętom na ich tereny a nie odwrotnie...

 • olok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 11:52 ~olok

  Comber z dzika - pyszności!!!!

 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 07:43 ~Edek
  Maniek~Maniek

  Tych co nie zgadzają się na odstrzał dzików na terenie miast uważam za matołów.
  rsrsrrssrr~rsrsrrssrr


  Pewnego dnia na miejscu twojego domu ktoś zbuduje sobie swój dom, a jak będziesz się wałęsał po okolicy to taki inny ty zaproponuje odstrzał.
  Pomyśl, one były tu przed nami. A to, że hordy przyjezdnych osiedliły się na białołęce to nie wina dzików.
  Inna sprawa, że siatki by się przydały bo na jezdni nie ma żartów.
  JoteS~JoteS

  Nie pamiętam żeby przed wybudowaniem osiedli na Białołęce grasowały dziki a mieszkam tam ponad pół wieku, owszem były lisy, sarny a w latach 60 ubiegłego wieku w lasach na Choszczówce były Rysie. Dziki przyszły na te tereny z Puszczy Kampinowskiej w ostatnich latach.
  ergerrge~ergerrge


  Były dziki, tylko w naturalnych porach ich migracji (wcześnie rano). Niezabudowane pola to był ich poligon rycia. Dziki świetnie pływają więc Wisła nie jest dla nich problemem.
  Problemem są ludzie którzy nienawidzą zwierząt, głównie przyjezdne "Anki i Janusze" pracujące w korpo i atakujące coraz to nowe dzielnice gorzej niż dziki kartoflisko.

  W miejscu gdzie masz szafkę z żywnością być może były mrówki, owady i różne robactwo. Też je będziesz tam hołubił?

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 07:27 ~lol

  padłem - hahaha - dobre ;P

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »