Informacje

21.12.2016 09:59 przed Sejmem

Dziesiątki antyrządowych haseł
na płocie przed Sejmem

SERWISY:Postawiony w nocy z poniedziałku na wtorek płot wzdłuż ul. Wiejskiej miał oddzielać protestujących od wejścia do gmachu parlamentu. I oddziela. Szybko jednak stał się platformą i nośnikiem dla antyrządowych haseł.

Już pierwszej nocy zawisły na nim dziesiątki kartek i plakatów krytykujących politykę obecnego rządu. - "Stop przemocy wobec kobiet", "Nie dla wycinki Puszczy Białowieskiej", "Precz z Agentem Macierewiczem", "Nie dla chaosu w szkole" – wylicza Rafał Poniatowski, reporter TVN24. - Napisy pojawiły się także na samej ulicy przy płocie. Wiemy, że policja chciała spisywać w nocy osoby, które je malowały – dodaje.

Na asfalcie pojawił się cover okładki płyty "The Wall" zespołu Pink Floyd, przerobionej odpowiednio na "The Płot" Pis Floyd. Natomiast jeden z przebojów Brytyjczyków sparafrazowano: "We don't need no pisudaction".

Białe róże i goździki

Przy płocie stoją znicze, zawieszone są świąteczne ozdoby. Przychodzący ludzie zatykają na nim białe róże i goździki.

Protestujących nie ma zbyt wielu. Ci nieliczni noc przed przed Sejmem spędzili się m.in. przy koksowniku, który wrócił na ulicę Wiejską. - Przed namiotem protestujących stoi przybrana już świątecznie choinka co może oznaczać, że protest będzie się przedłużał. Wiemy, że politycy opozycji zastanawiają się także, czy być na sali plenarnej do 11 stycznia, kiedy Sejm ponownie rozpocznie obrady czy z niej wyjść – podaje Rafał Poniatowski.

Osobną instalacją jest symboliczny cmentarz na skwerze przed wejściem do Sejmu. Jak twierdzą jego organizatorzy nagrobki z hasłami to wartości, które pogrzebał lub chce pogrzebać obecny rząd.

skw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • vtr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2016 12:21 ~vtr
  Pit~Pit

  Ubekom kasa zniknie spod nosa to się wywlekli przed sejm i urządzają propagande.
  ubek~ubek

  Warto być przyzwoitym.
  Xavery~Xavery

  Nie warto. Za wyparcie się sumienia, przyzwoitości i wolności to jeszcze coś może skapnąć z pańsko-rządowego stołu (np. 500+).
  Wprost~Wprost

  Przyzwoitym ZAWSZE warto być. Chyba, że się wszystko przelicza na pieniądze - jak ty, najwyraźniej, i KOD czy PO. Dla takich nawet kradzież jest ok, bo się opłaca.

  Mam wrażenie że Xavery napisał to ironicznie, a Ty jako zaślepiony jadem miłośnik Pis oczywiście tego nie zrozumiałeś.

 • doms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2016 10:33 ~doms

  nie mogę uwierzyć, że ktoś może łykać doniesienia, jakoby protestowała tylko opozycja bo zatęsknili za korytem. Jaka garstka ludzi? czy nikt z was nie widział tych tłumów na Czarnym Proteście, a potem na Strajku Obywatelskim? Byłam, widziałam zapchany po brzegi rynek Krakowski. Widziałam zdjęcia z dronów z innych dużych miast, gdzie kotłowało się od ludzi. Zabawne, że osoby, które nie zadały sobie trudu sprawdzenia jak to było w rzeczywistości powiedzą, że to i tak lewacka propagadna, zdjęcia pewnie trzaskane pod tendecyjnym kontem sprawiającym wrażenie tłumu itp. Pół narodu jest wkurwiona na rządy bezprawia, paraliż TK, drenowanie budżetu na łapówki dla elektoratu, Kościół w politycje i wiele innych, ale mnie przede wszystkim wkurwia brak merytorycznego odniesienia się do zarzutów wobec rządzących, jedyne argumenty jakie słyszę to "opozycję po prostu boli dupa", "wszyscyście ubeki i komuchy", i "ONR spuści wam lanie to zobaczycie". Już nawet nie przytaczajcie argumentu o tym, że PiS został demokratycznie wybrany więc może robić, co chce. Pomijając fakt, że frekwencja była beznadziejna i PiS uzyskał głos tylko kilkunastu procent społeczeństwa, najważniejsze jest to, że żadna partia ani człowiek nie stoi ponad prawem, PiS dostając mandat od narodu nie dostał mandatu na rozpierdalanie go, ponadto służy całemu narodowi a nie tylko części, która na niego głosowała! Ludzie, ile można to powtarzać!

 • darŻ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2016 07:07 ~darŻ

  Właściwie to mają dużo wspólnego

 • Dark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2016 07:06 ~Dark

  Co oni biorą...

 • Nessie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2016 04:24 ~Nessie

  Wreszcie PiS zrobi porządek z ubeckimi drzewami, ubeckimi zwierzętami chronionymi, ubeckimi przedszkolakami i ubeckimi gimnazjalistami!

 • aaaaaaaaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2016 00:22 ~aaaaaaaaaaa

  "...pojawił się cover okładki płyty ..."

  cover okładki? uuuhaha

 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2016 22:14 ~Wprost  Pit~Pit

  Ubekom kasa zniknie spod nosa to się wywlekli przed sejm i urządzają propagande.
  ubek~ubek

  Warto być przyzwoitym.
  Xavery~Xavery

  Nie warto. Za wyparcie się sumienia, przyzwoitości i wolności to jeszcze coś może skapnąć z pańsko-rządowego stołu (np. 500+).

  Przyzwoitym ZAWSZE warto być. Chyba, że się wszystko przelicza na pieniądze - jak ty, najwyraźniej, i KOD czy PO. Dla takich nawet kradzież jest ok, bo się opłaca.

 • Fisosd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2016 22:05 ~Fisosd  Pit~Pit

  Ubekom kasa zniknie spod nosa to się wywlekli przed sejm i urządzają propagande.
  Mario~Mario

  Kiedy słucham lansowanych w TVP a potem powtarzanych jak echo rewelacji o tym, jak to pół Polski zjednoczyło się w obronie ubeków, to tak sobie myślę, że Jerzy Urban, był jednak mistrzem finezji i intelektu! Z drugiej strony, po co się wysilać i naprężać, skoro jak to celnie zauważył jeden z rycerzy Dobrej Zmiany, CIEMNY LUD I TAK TO KUPI!

  superman~superman


  jakie pół Polski? Nie wiem gdzie podają takie brednie, ale na pewno nie w TVP. Tam protestuje garstka ludzi a na PiS głosowały miliony.

  Dokładnie 18 procent tych co mogą. No niezłe aby mniej niż 20 procent rządziła 80 procentami. Widać trafiły nam sie rady elity.

 • Resortowe dziecko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2016 17:55 ~Resortowe dziecko

  Krzysztof ~Krzysztof

  KOD to stan umysłu. Wykorzystuje mordowanie ludzi w obozach koncentracyjnych jako porównanie do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Zdjęcie umieszczone na profilu KOD z Zachodniopomorskiego pokazuje mężczyzn w pasiakach. Więźniowie mają oznakowanie: KOD, PO, SLD, Razem, Nowoczesna.

  Skandaliczne wykorzystanie tragedii Narodu Izraelskiego.

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2016 17:42 ~Adam

  WARSAW~WARSAW

  Zobaczymy co zostanie z KOD-u jak przyjedzie SOLIDARNOŚĆ I NARODOWCY.


  A mają przyjechać? Po co? Żeby utrzymać swój pokrzywiony światopogląd i życie bez sensu? Niech przyjadą. Górnikom się skończyło el dorado i kwestią czasu będzie zasiłek! A jak tylko miasta wypowiedzą umowy na stadiony to kibole płakać będą!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »