Informacje

02.11.2014 20:50 2 listopada na warszawskich drogach

Dzień Zaduszny na ulicach.
Policja pomagała na wylotówkach

SERWISY:

 

Zakończył się czas odwiedzin grobów bliskich. Kursowanie zakończyły linie cmentarne. W niedzielę wieczorem natężony ruch był na wjazdach do Warszawy, w dzień - w okolicy cmentarzy. O paraliżu jednak nie może być mowy. Kierowcom pomagała policja. Straż miejska przy nekropoliach dbała o przestrzeganie przepisów. Nie obyło się bez mandatów i pouczeń.

 

20.49 Linie cmentarne zakończyły kursowanie, a my kończymy relację na żywo z warszawskich ulic. Od rana zapraszamy na tvnwarszawa.pl, gdzie będziemy informować o aktualnych utrudnieniach w ruchu.

O sytuacji na drogach w kraju w związku z listopadowymi świętami cały czas informuje portal tvn24.pl.

 

20.34 Straż miejska wstępnie podsumowała akcję "Znicz". W okolicy cmentarzy 10 kierowców ukarali mandatami, pouczyli ponad 340 osób. - Wskazywaliśmy kierowcom m.in. wyznaczone parkingi, uprzedzaliśmy o wyłączeniach z ruchu - mówi Norbert Grabowski, z-ca naczelnika VII Oddziału Terenowego straży miejskiej.

 

20.24 Informacje o ruchu i utrudnieniach w całym kraju na tvn24.pl - CZYTAJ WIĘCEJ.

 

20.15 Ostatnie linie cmentarne zakończyły kursowanie.

 

19.16 Nadal duży ruch na trasach wjazdowych do Warszawy. W al. Krakowskiej w Raszynie kierowcom pomagała policja. Tam ruch po 19.00 był płynny.

 

 

18.44 Nie cała al. Jana Pawła II stoi - informuje dziennikarz tvnwarszawa.pl Andrzej Rejnson. Korek kończy się prawdopodobnie na rondzie Radosława. Na skrzyżowaniu z Anielewicza ruch odbywa się płynnie:

 

 

18:35 Jak informuje ZTM, występują opóźnienia w kursowaniu linii 171.

 

18.14 Na drogach dość ciasno, ale spokojnie. W Raszynie "zwyczajowy" korek, lepiej wygląda sytuacja na wjeździe do stolicy od strony Lublina.

 

17.53 O korku w al. Jana Pawła II poinformował internauta Kams.

Na zdjęciach, które umieścił na portalu Kontakt24 widać, że kierowcy stoją na wysokości Arkadii w kierunku centrum.

 

17:45 Na trasy wyjeżdżają ostatnie autobusy linii cmentarnych.

 

17:24 Coraz większy ruch na wjazdach do stolicy. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Dodatkowo na jednym ze skrzyżowań w Raszynie zepsuła się sygnalizacja świetlna i policja kieruje tam ruchem.

 

 

16:46 Powoli korkuje się wjazd do stolicy od strony Janek oraz od strony Marek.

 

 

 

16:25
ZTM podaje: W związku ze zdarzeniem drogowym w miejscowości Słomczyn zablokowany został ruch pojazdów. Utrudnienia na linii 742.

 

16:23 Jak informuje ZTM zmniejsza się ilość pasażerów w rejonie węzłów przesiadkowych Metro Ratusz Arsenał, Kino Femina czy Dworzec Centralny.

 

15:55 Na razie nie ma korków na wjeździe do stolicy od strony Marek i Radzymina, ale na trasach wyjazdowych do Warszawy jest coraz więcej aut.

Jak podał przed 16.00 ZTM: zwiększa się ruch pojazdów na ul. Marymonckiej, a także na Słowackiego, ks. Popiełuszki i w al. Jana Pawła II.

 

15:35 Z relacji informatorów ZTM: Duży ruch na cm. Bródnowskim. Autobusy kursują regularnie z rezerwą miejsc.

 

15.15 W Jankach powoli zaczynają tworzyć się korki. To wjazd do Warszawy od strony południowej:

 


15.15 Zderzenie czterech aut na moście Poniatowskiego, na jezdni w kierunku Pragi.

- Do szpitala zabrana została kobieta z dwójką dzieci. Utrudnienia w ruchu są niewielkie - poinformował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

 

 

14.41 Trwa 40. jubileuszowa kwesta na Powązkach.

– Dzisiaj cmentarz odwiedza mniej ludzi i nie ma już takiego tłumu, jak w dniu Wszystkich Świętych. W ubiegłym roku w ciągu trwania kwesty udało się zebrać 220 tysięcy złotych, wczoraj zebrano 160 tysięcy złotych - mówi Małgorzata Telmińska na antenie TVN 24.

 

 

14.35 - Światła na placu Wileńskim zaczęły już działać. Mimo tego doszło do kolizji - podał Artur Węgrzynowicz.

14.24 Awaria nowych świateł na placu Wileńskim powoduje utrudnienia dla kierowców i komunikacji miejskiej - donosi nasz reporter.

- Ciasno zrobiło się na dojazdach do placu - donosi Artur Węgrzynowicz. - Na moście Śląsko-Dąbrowskim w stronę Pragi i w al. Solidarności w stronę centrum - precyzuje.

 

 

Na miejsce przyjechali policjanci. Kierują ruchem.

13:58 Awaria autobusu linii 736. Uruchomiony został autobus rezerwowy, który zrealizuje opóźniony kurs. Kurs z pętli ŻERAŃ FSO z godz. 14.34 będzie zrealizowany rozkładowo.

13.47 Zablokowany przejazd ul. Złotej Jesieni. Linia 115 142 zostają skierowane na trasy objazdowe:

115
MOKRY ŁUG - ... - Hiacyntowa - Techniczna - Zagórzańska - zawrotka na rondzie - Zagórzańska – ALEKSANDRÓW 51 - Zagórzańska - Techniczna - Hiacyntowa - ... - MOKRY ŁUG

142
WIATRACZNA - ... - Hiacyntowa - Techniczna - Zagórzańska - zawrotka na rondzie - Zagórzańska - ALEKSANDRÓW 51 - Zagórzańska - Techniczna - Hiacyntowa - ... - WIATRACZNA

Sprawdź, jak dojechać na cmentarze autobusami.


CZYTAJ TEŻ O ZAMKNIĘTYCH ULICACH I ZMIANACH W ORGANIZACJI RUCHU PRZY CMENTARZACH.


13.30 Utrudnienia na rondzie Starzyńskiego w kierunku Targówka. - Estakada nad skrzyżowaniem jest dostępna tylko dla autobusów i kierowcy nie mogą przejechać przez rondo Starzyńskiego do ronda Żaba -  relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl

 

 

12.41 Organizacja ruchu przy Cmentarzu Powązkowskim:

 

12.20 Reporter tvnwarszawa.pl: - W ciągu minuty podjeżdża pod bramy cmentarzy nawet 5-6 autobusów. Jest ich tak dużo, że nie są pełne. Jeżeli chodzi o miejsca parkingowe -  zarówno przy Cmentarzu Powązkowskim, jak i Bródnowskim - przed samymi dojazdami na parkingi tworzą się korki - mówi Artur Węgrzynowicz.

 

 


12.13 Policja informuje, że ruch na drogach odbywa się bez utrudnień. - Od rana jest bardzo spokojnie na ulicach w okolicach cmentarzy. Ruch jest zdecydowanie mniejszy, niż wczoraj. Do tej pory odnotowaliśmy pięć kolizji – mówi Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

11.47 Wypadek? Korek? Zamknięta droga? Dołącz do akcji "Drogowskaz 24"

11.25 Poza policją i żandarmerią wojskową nad porządkiem i bezpieczeństwem w okolicy cmentarzy czuwa też ponad 450 strażników miejskich. Wczoraj w sumie w związku z naruszeniami dotyczącymi handlu do godz. 18.00 ukarała ponad 100 osób, 20 pouczono.

Jeżeli chodzi o niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego 6 kierowców ukarano mandatami, wszczęto 10 procedur mandatowych zaocznych. - Dziś od rana jest dużo spokojniej, niż wczoraj - mówi Monika Niźniak, rzecznik straży miejskiej.

 

 

11:12 ZTM przypomina, że na liniach cmentarnych obowiązują bilety wraz z wszystkimi uprawnieniami do ulg i bezpłatnych przejazdów. Oprócz biletomatów i kiosków bilety są dostępne w specjalnie uruchomionych punktach obsługi pasażerów oraz dodatkowych kasach biletowych ustawionych przy większych cmentarzach i węzłach przesiadkowych.


PUNKTY OBSŁUGI PASAŻERÓW
- Centrum - 07:00-20:00
- pl. Wilsona - 08:00-18:00
- Młociny - 08:00-18:00
- Lotnisko Chopina - 07:00-20:00

 

DODATKOWE KASY I PUNKTY INFORMACYJNE
- Powązki cm. Wojskowy przy przejściu pomiędzy cmentarzem a pętlą
- skrzyżowanie ul. Marszałkowskiej z ul. Królewską przy ogrodzie Saskim
- rondo Wiatraczna pomiędzy ul. Grochowską a al. Waszyngtona
- pl. Narutowicza w rejonie domu studenckiego
- cm. Północny w rejonie pętli autobusowej przy ul. Wóycickiego
- cm. Bródnowski w rejonie skrzyżowania ul. św. Wincentego z ul. Kołową
Punkty czynne w godz. 08:00-18:00.

 


10:18 Z relacji informatorów ZTM: Ruch odbywa się sprawnie. Autobusy linii C13 łączącej cm. Bródnowski z cm. Północnym kursują z zajętymi miejscami siedzącymi.

10.07 -  W całym mieście policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów – informuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Najwięcej kontroli oczywiście na drogach dojazdowych do cmentarzy

 


9.42 Na warszawskich drogach nadal mgliście. W południe aura będzie sprzyjać spacerom na cmentarze, synoptycy prognozują 11 stopni.

>> CZYTAJ WIĘCEJ O POGODZIE NA TVN.METEO <<

9.32 Reporter tvnwarszawa.pl informuje o sytuacji przy Cmentarzu Bródnowskim: Na razie nie ma dużego ruchu,  można dostać się bez problemu, zarówno autobusem, jak i samochodem. Są wolne miejsca parkingowe.

 


9.16 Z relacji informatorów ZTM: Na węźle komunikacyjnym Metro Młociny jest spokojnie, jednak ruch cały czas się zwiększa. Zainteresowaniem cieszą się autobusy linii C56 jadące z Bródna. ZTM zachęca do korzystania z linii C09 łączącej metro z bramą główną cm. Północnego. 
Linia C40 zapewnia dojazd do bramy zachodniej.

9.07 Na węzłach przesiadkowych oraz przy większych cmentarzach dyżurują informatorzy ZTM, którzy służą pomocą przy dojazdach.


8.22 Największego natężenia ruchu spodziewamy się w godzinach wieczornych - informuje policja. Od piątku prowadzi akcję "Znicz". - Każdy wsiadając za kierownicę musi liczyć się z tym, że jeżeli będzie zachowywał się niezgodnie z prawem, będzie w stanie nietrzeźwym czy przekraczał prędkość, może spowodować straszne nieszczęście - mówi na antenie TVN 24 Wojciech Pasieczny.

8.08 Pierwsze podsumowanie akcji "Znicz" na  mazowieckich drogach. - W całym garnizonie Warszawy tylko do tej pory odnotowaliśmy blisko 60 kolizji, trzy osoby zginęły, blisko 40 osób zatrzymaliśmy po alkoholu, 12 osób zostało rannych. Cały czas apelujemy, by nie wsiadać pod wpływem alkoholu, zapinać pasy, dostosować się do warunków atmosferycznych, za kierownicę wsiadać wypoczętym - mówi na antenie TVN 24 Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

 


7.58 Organizacja ruchu przy Cmentarzu Północnym:

 

7.43 Tak, jak w dniu Wszystkich Świętych 250 kwestarzy zbierać będzie pieniądze na ratowanie zabytkowych kaplic, grobowców i rzeźb. Z puszkami staną także znani dziennikarze, artyści i aktorzy. Wczoraj zebrano ponad 160 tys. zł:

CZYTAJ WIĘCEJ O KWEŚCIE

7.30 Drugi dzień policyjnej akcji "Znicz". Na trasy wyjeżdża znacznie więcej patroli niż w pozostałe dni roku. W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci sprawdzają, czy kierowcy poruszają się z odpowiednią prędkością, kontrolują również stan techniczny pojazdów i badają trzeźwość kierujących. Policja apeluje o ostrożną jazdę i wcześniejsze wyruszenie w drogę.

>> CZYTAJ TEŻ DZIEŃ POWROTÓW NA TVN 24<<

7.17 - Dla odwiedzających groby, którzy zdecydują się na cmentarz przyjechać własnym samochodem, zorganizowane są parkingi. Kierowcy muszą jednak nadal uważać na zamknięte ulice i zmiany w organizacji ruchu. CZYTAJ WIĘCEJ

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Muminek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2014 03:10 ~Muminek

  [cytat_2027244]

  Pan~Pan

  Od której godzin rozpoczyna się akcja "słoik"?

  jak usłyszysz ich brzdęk

 • jas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2014 18:50 ~jas


  Pan~Pan

  Od której godzin rozpoczyna się akcja "słoik"?
  Akcja~Akcja

  Ona w Warszawie cały czas trwa.

  Dobre :)

 • Nikolak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2014 18:22 ~Nikolak

  adam~adam

  Drugi dzień świąt to w Polsce "lany poniedziałek"?Dlaczego wypada w niedzielę?

  Bo w tym roku jest rok przestępczy i tak wypada. Lana niedziela.

 • Miejscowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2014 18:12 ~Miejscowy

  Janek~Janek

  Co sądzicie o przyjezdnych z Płocka?

  Nic.

 • Wielkanoc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2014 18:11 ~Wielkanoc

  adam~adam

  Drugi dzień świąt to w Polsce "lany poniedziałek"?Dlaczego wypada w niedzielę?

  A nie pomyliły ci się święta przypadkiem ?

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2014 16:14 ~Janek

  Co sądzicie o przyjezdnych z Płocka?

 • adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2014 15:59 ~adam

  Drugi dzień świąt to w Polsce "lany poniedziałek"?Dlaczego wypada w niedzielę?

 • Akcja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2014 13:04 ~Akcja

  Pan~Pan

  Od której godzin rozpoczyna się akcja "słoik"?

  Ona w Warszawie cały czas trwa.

 • alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2014 12:36 ~alex

  Pan~Pan

  Od której godzin rozpoczyna się akcja "słoik"?


  A co mamusia sie pyta bo zabroniła Ci opuszczać mieszkanie???

 • artik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2014 12:36 ~artik

  a od której "debilnych pytań 100"?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »