Informacje

05.07.2017 08:30 wizyta amerykańskiego prezydenta

Dzień z utrudnieniami. Wieczorem przyleci Trump

SERWISY:

Zamknięte ulice, zakazy zatrzymywania się, zmiany tras autobusów i tramwajów - z takimi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się mieszkańcy stolicy w związku z wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa i szczytem Trójmorza. ZTM zachęcą, by w środę i czwartek korzystać z metra i pociągów linii średnicowej.

Air Force One z Donaldem Trumpem i jego małżonką Melanią na pokładzie wyląduje na warszawskim Okęciu po godzinie 22. Następnie prezydent USA uda się do hotelu Marriott. Oficjalną część wizyty Trump rozpocznie po godz. 9 w czwartek od rozmowy w "cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą na Zamku Królewskim. O godz. 13 Donald Trump wygłosi przemówienie na Pl.Krasińskich. Około godz. 14 amerykańska delegacja odjedzie w kierunku lotniska Chopina.

Utrudnienia dla kierowców

W związku z wizytą prezydenta USA i szczytem Trójmorza wprowadzone będą duże zmiany w zasadach parkowania pojazdów, zamknięte dla ruchu będą ulice w rejonie Starego Miasta, a autobusy i tramwaje pojadą objazdami.

Ze względu na wymogi organizacji wizyty prezydenta USA i szczytu na wielu ulicach w Śródmieściu wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Będą obowiązywały także na ulicach poprzecznych w odległości do 50 metrów od skrzyżowań ulic.

Wyłączone z ruchu zostaną m.in. pl. Krasińskich i ulice: Miodowa, Długa, Podwale oraz Senatorska. Na niektórych ulicach w rejonie Starego Miasta zostanie wprowadzony zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Ograniczenia dotkną także pieszych.

W czwartek zamknięty będzie pl. Zamkowy. Wygrodzone zostaną także obszary w rejonie pl. Krasińskich oraz hoteli przy skrzyżowaniach Al. Jerozolimskich i Emilii Plater, Belwederskiej i Spacerowej oraz przy pl. Trzech Krzyży. Droga z Lotniska Chopina, czyli Żwirki i Wigury, Raszyńska i Al. Jerozolimskie nie będą zamknięte dla ruchu, ale utrudnienia będą się pojawiać w czasie przejazdu kolumn z gośćmi.

Ze względu na specyfikę wydarzenia, w którym udział bierze wiele głów państw informacje mogą ulec zmianie lub uzupełnieniu. Natomiast w trakcie samego szczytu służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Dokładny wykaz ulic, które będą wyłączone z ruchu i parkowania znajduje się na stronie ratusza oraz Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Informacja będzie można również uzyskać pod telefonem 19115.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Mieszkańcy muszą przygotować się także na zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

>> SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY <<

Szczegóły zmian i tras objazdowych sprawdzić można na stronie www.ztm.waw.pl, gdzie prowadzona będzie także relacja na żywo. Na przystankach komunikacji miejskiej spotkać będzie można informatorów, którzy udzielą informacji o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej - zapowiada ZTM.

Zarząd zachęca do korzystania z pierwszej i drugiej linii metra i pociągów linii średnicowej, zapowiada również, że podczas wizyty Donalda Trumpa bilety ZTM honorowane będą w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec (oprócz pociągu "Słoneczny" do/z Ustki) oraz w pociągach linii RL na odcinku Legionowo Przystanek – Warszawa Lotnisko.

Zgodnie z rozporządzeniem wojewody mazowieckiego, w związku ze szczytem Trójmorza, w środę i czwartek będzie obowiązywał zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów nienormatywnych, to znaczy takich, w których naciski osi wraz z ładunkiem lub bez niego są większe od dopuszczalnych dla danej drogi lub którego wymiary lub rzeczywista masa całkowita wraz z ładunkiem lub bez niego są większe od dopuszczalnych.

Na terenie objętym obostrzeniami nie wolno transportować materiałów: wybuchowych, zapalnych i samozapalnych, trujących, promieniotwórczych, żrących i innych.

Zakaz przewozu towarów niebezpiecznych będzie obowiązywał m.in. na 17 Stycznia, Żwirki i Wigury, pl. Zawiszy, Waryńskiego, linii kolejowej dalekobieżnej na Moście Średnicowymi oraz rzece Wiśle na odcinku od mostu Łazienkowskiego do mostu Gdańskiego.

Zakaz nie dotyczy dojazdów do szpitali, ograniczenia także nie będą dotyczyć m.in.: Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Sił Zbrojnych RP, Biura Ochrony Rządu.

Zobacz też, jak wyglądają przygotowania do wizyty TRUMPA:

PAP/kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2017 11:23 ~zenek

  Kiedyś to rysowano mapki, gdzie i jakie utrudnienia, mapka warta 1000 słów, teraz się nie chce?

 • Wers

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2017 09:31 ~Wers

  A u mnie pod blokiem pusto jak nigdy :D
  Dzisiaj w nocy odholowali wszystko :D

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2017 08:57 ~abc

  Na Siekierkowskim wyjątkowo pusto :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »