Informacje

01.06.2014 11:15 Dzień dziecka w kancelarii

Dzień Dziecka u prezydenta i premiera.
"Rodzina to najmniejsza z ojczyzn"

SERWISY:

Premier Donald Tusk osobiście otworzył bramę kancelarii i zaprosił dzieci z rodzicami na specjalny rodzinny piknik. W czasie zabawy maluchy mogły spałaszować olbrzymi tort wolności i zdmuchnąć świeczkę z okazji 25-lecia jej odzyskania. Do Pałacu Prezydenckiego najmłodszych zaprosił zaś Bronisław Komorowski.

Podobnie jak rok temu, i tym razem, w dniu dziecka każdy może przyjść do siedziby szefa rządu na rodzinny piknik. Punktualnie o 10.00 Donald Tusk otworzył bramę kancelarii i w asyście dzieci przeszedł do miejsca, gdzie czekał już na wszystkich tort wolności.

Z wizytą u premiera

Premier pokroił tort i częstował nim gości. W pewnym momencie podniósł jedno z dzieci, by mogło zdmuchnąć świeczkę na torcie symbolizującym 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Choć operacja zdmuchiwania świeczki się nie powiodła, dzieci wydawały się być zadowolone ze spotkania z premierem. Na terenie siedziby szefa rządu każde ministerstwo przygotowało atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Świętuje też prezydent

Tymczasem w ogrodach prezydenckich dzieci mogły spotkać prezydenta i pierwszą damę. Prowadzący spotkanie zauważył, że najmłodsi są częstymi gośćmi w tym miejscu nie tylko w Dniu Dziecka. Dlaczego?

- Dzieci to część rodziny, a rodzina to najmniejsza z ojczyzn, którą trzeba szanować, na którą trzeba stawiać - mówił prezydent Bronisław Komorowski i dodał, że nie ma rodziny pełnej i szczęśliwej do końca, jeżeli nie ma w niej dzieci. - A my staramy się by było i weselej i szczęśliwiej tutaj w Pałacu Prezydenckim – mówił Bronisław Komorowski.

Spotkanie z prezydentem to nie jedyna atrakcja. Można też zwiedzić Pałac Prezydencki, który przez kilka godzin będzie otwarty dla najmłodszych. Tuż po wejściu do budynku zwiedzający będą mogli zobaczyć Okrągły Stół - oryginalny mebel stoi w sali na parterze w północnym skrzydle pałacu.

Młodzi zwiedzający będą mogli obejrzeć dobrze znaną z telewizji Salę Kolumnową, w której odbywa się większość uroczystości z udziałem prezydenta

>>CZYTAJ JAKIE JESZCZE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA DZIECI<<

Pałac Prezydencki będzie otwarty od godz. 12.00 (wejście pierwszych zwiedzających) do 15.00 (wejście ostatniej grupy zwiedzających).

Piknik obok kancelarii premiera odbędzie się w godz. 10.00-16.00 (wejście od Al. Ujazdowskich).

>>CZYTAJ O ATRAKCJACH W CAŁEJ WARSZAWIE<<

lata/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2014 12:36 ~jola

  Narawdę poszedł tam ktoś w własnej woli? Hahaha. Żałosne. Wstyd mi za was, tak się płaszczyć dla paru groszy czy gotki w gazecie.

 • Vinvitore

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2014 11:58 ~Vinvitore

  Ja również byłam ze swoimi dziećmi. Było mnóstwo atrakcji, maluchy były przeszczęśliwe. Naprawdę organizacja całej imprezy była rewelacyjna!!!! Wszystko na super poziomie. Organizatorzy przemili i uśmiechnięci. Niech żałuje ten kto nie był a złośliwości i wyżywanie się aby komuś dopiec są bezsensowne - zostawcie je sobie na inne okazje!!!!

 • matka matka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2014 10:05 ~matka matka

  Byliśmy na pikniku u premiera. Ten piknik był dla każdego dziecka, które tego dnia przyszło z rodzicami. Świetna organizacja, dużo zabaw i konkursów. Nie ma co pluć jadem. Może czas zacząć się cieszyć z takich gestów.

 • jupiii

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2014 09:10 ~jupiii


  AradanAradan

  A gdzie te dzieci niepełnospawne z Sejmu?
  bubu~bubu

  W domu i niech tak zostanie !


  ot polityka miłości naszego tuska...
  z dziećmi niepełnosprawnymi nie idzie się lansować...

 • tomaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2014 09:09 ~tomaz

  babr~babr

  A ja byłam na pikniku rodzinnym w Kancelarii Premiera (co prawda nie od początku). Moje dzieci świetnie się tam bawiły i pewnie nie zauważyły, że to mogła być zabawa polityczna. Ministerstwa miały wiele atrakcji dla dzieci i dobrze łapały kontakt z dziećmi, zachęcając do zabawy. Szkoda, że wszyscy krytykujący nie przyszli i nie zobaczyli co jest przygotowane dla dzieci.


  kancelaria premiera nie jest od urządzania zabaw z dziećmi za publiczne pieniądzę, od tego, cytują PDT są przedszkola pełniocę funkcje przechowalni dla dzieci

 • ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2014 08:10 ~ala

  Ludzie to jak hieny -zorganizowali pikniki dla dzieci źle, gdyby nie zorganizowali również byłoby źle.
  Może to i polityka, ale dla tych dzieci, które tam były to naprawdę była zabawa.
  Jeszcze nikt wszystkim nie dogodził, zawsze będą tacy co to inaczej zinterpretują, bez względu na opcje polityczne.

 • klki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2014 06:17 ~klki

  wstdził by sie prezydent komorowski . nawet uwazam go za bezszczelnego . dzieci w polsce głodują mdleją z głodu w szkołach a dla wybrańców robi szopke.

 • wela

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 21:00 ~wela

  ale propagańdzia i obłuda.

 • babr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 20:38 ~babr

  A ja byłam na pikniku rodzinnym w Kancelarii Premiera (co prawda nie od początku). Moje dzieci świetnie się tam bawiły i pewnie nie zauważyły, że to mogła być zabawa polityczna. Ministerstwa miały wiele atrakcji dla dzieci i dobrze łapały kontakt z dziećmi, zachęcając do zabawy. Szkoda, że wszyscy krytykujący nie przyszli i nie zobaczyli co jest przygotowane dla dzieci.

 • Garry777

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 18:37 ~Garry777

  Na 1 filmiku jest para prezydencka a ne ma dzieci. Na tym właśnie to święto polega, że jakiś redaktor mówi, że pisze książkę o pałacu prezydenckim i film się urywa. Zabrakło mi tam biskupa i przez to kamerzysta dostanie reprymendę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »