Informacje

15.06.2011 15:12 po pożarze kamienicy

Dzielnica szuka mieszkań
dla pogorzelców

SERWISY:

Minęła ponad doba od tragicznego w skutkach pożaru kamienicy  przy ul.Targowej  36. Mieszkańcy nadal nie mogą wrócić do swoich mieszkań. - Jak tylko to będzie możliwe, będą mogli wejść do budynku i zabrać swoje najcenniejsze rzeczy- informuje Barbara Dżugaj, rzeczniczka Pragi Północ.

Cały czas specjaliści sprawdzają, czy budynek nie zagraża zdrowiu i życiu lokatorów. Dzielnica jednak szykuje się na najgorsze. Naczelnik wydziału lokalowego rozpoczął przyznawanie tymczasowych mieszkań. Część pogorzelców mogła już obejrzeć lokale.  Nie jest to jednak docelowe zakwaterowanie- wyjaśnia Dżugaj.

Pełna opieka

- Nikt nie został bez pomocy. Część mieszkańców pojechała do bliskch, dla części pogorzelców dzielnica zorganizowała nocleg w ośrodku sportowym- uspokaja rzeczniczka Pragi Północ. - W dwóch pobliskich barach otrzymują ciepłe posiłki. W ich zorganizowanie włączyły się towarzystwa takie jak Caritas czy Polski Czerwony Krzyż - dodaje. 

Również pomoc poszkodowanym zaoferowali radni Pragi Północ.

Nocny pożar

Pożar wybuchł w poniedziałek w nocy. Podczas akcji gaśniczej jedna osoba nie trafiła w skokochron. Zmarła po przewiezieniu do szpitala. Ranny został jeden ze strażaków, który brał udział w akcji. Cała kamienica została ewakuowana.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • szthistmgstż.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2011 16:24 ~szthistmgstż.

  W Warszawie robi się remonty ulic, chodników i wstawia niezliczoną liczbę słupków, uniemożliwiających parkowanie, przybywa ogrom paskudnych reklam, świecących w oczy, a nie dba się wciąż o zabytki!!! Apeluję o natychmiastowe ratowanie pozostałych sprzed wojny oryginalnych kamienic w Warszawie! Konserwacji od lat wymagają niszczejące kamienice, np. na ulicach: Hożej 1, 25 , 42, Mokotowskiej 73, 65, 39, 21, 8, Koszykowej 24, 30, 49, 63, 65, Pięknej 20, 22, 54, Emilii Plater 13, 7, Wilczej 30, 32, Sienkiewicza4, Żurawiej, Okólniku, Foksal 15 (niszczeje, zabita dechami!!), Próżnej (po obu stronach ulicy), Łuckiej, Żelaznej, Krochmalnej, Siennej, Złotej (na tych ul. już tylko nieliczne obiekty zostały), Okopowej, konserwacji i ratunku oczekuje cała stara warszawska Praga, (!!) na której kamienice i inne obiekty latami czekają na renowację!! Pan Marek Borowski, który niejednokrotnie zapowiadał, że marzy mu się wyremontowanie starej Pragi – pozostawiony sam, bez wsparcia bogatych dotujących, nic nie zdziała. Podobnie też niektóre przykłady w Markach. Konserwator chyba tylko siedzi i nie myśli o tym (?), Władze miasta albo nie mają funduszy (przy wsparciu sponsorów na wszystko by starczyło) albo mentalność jest tak przerażająca. W Polskim społeczeństwie jest w dużym procencie niska wrażliwość na piękno starej architektury. Mieszkańcy takich obiektów to nieraz biedni ludzie.

 • Ola Fasola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2011 18:11 ~Ola Fasola

  A propos starych kamienic i pożarów na Pradze Północ... właśnie wróciłam ze spaceru z moim kundliskiem z Parku Praskiego i co... ot przy kamienicy na rogu Targowej i 11 Listopada stały 2 wozy bojowe Straży Pożarnej... nie wiem co się dzieje, ale kolejny wóz jechał na sygnale... A tak jako ciekawostka, jakieś 50 m dalej (róg Targowej i Wileńskiej) jakieś 3 lata temu paliła się kamienica - która obecnie jest pustostanem...
  Acha... nie jestem rodowitą Prażanką, mieszkam tu kilka ładnych lat - fakt - całe szczęście nie w kamienicy, uwielbiam tą część Warszawy (kluby, galerie, kina, kawiarnie itd), a z racji zawodu jaki wykonuje mogę śmiało powiedzieć, że "problem patologii społecznej" wyrównuje się na terenie całego miasta, więc myślenie schematem, że na Pradze mieszka tylko "margines" nie dość, że jest krzywdzący dla nas mieszkańców, to jeszcze daleki od stanu faktycznego.

 • sss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 20:55 ~sss

  A temu grozi zawaleniem, że jest zalany po fundamenty. Nie pozwalają ludziom wynosić żadnych ciężkich rzeczy, np. mebli. Jest aż tak źle

 • cypisek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 10:22 ~cypisek

  Bujdy na resorach... dziennikarz się myli
  1) Nie cała kamienica została ewakuowana. ZGN nie ewakuował mieszkańców z dwóch klatek, którzy się obawiają o własne zdrowie i życie, ponieważ od poniedziałku dach palił się jeszcze dwa razy.
  2) Od poniedziałku nie było na miejscu żadnej Komisji

 • oskard

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 17:53 ~oskard

  Mnie tylko zastanawia jakim cudem dom może grozić zawaleniem po spaleniu ostatniego piętra i dachu, jak po wojnie były tysiące takich, i sporą część wyremontowano, i nie było to zaskoczeniem. Było oczywiste że trzeba wyremontować, położyć nowy dach i git. A nie cały dom, nie tylko oficyny ale i frontowy eksmitowali?! Przecież nawet jak stary dom sie wali, to w pionie, a nie cały. Jak by np. Brzeska 11 sie zapaliła, ta z facjatami, w 3 podwórzu (co nie daj Boże) to co, do samej ulicy by cały dom wypróżnili bo sie zawali? Po to poszczególne segmenty są łączone tzw. przewężonymi łącznikami, żeby dom można było kawałkować, żeby walenie się końca nie pociągało za sobą następnych partii budynku tylko ucięło katastrofe przy łączniku.
  Poza tym Brzeska 13 w 2 oficynie poprzecznej też był pożar kilka lat temu, też poddasze sie zjarało i też "specjaliści" mówili że ostatnie piętro trza będzie rozebrać. I co? jakoś udało się zrobić nowy dach, względnie odpicować do czasu właściwego remontu. Oni chyba na prawdę nie widzieli katastrofy budowlanej. Dziwne że jakoś ostatnio tak dużo tych domów grozi zawaleniem... Przez lata nic, cacy, można mieszkać, a raptem wszystko najlepiej wysiedlić. Przecież te domy częśto dzieli od siebie 30 lat. To co, teraz te z 1880 i z 1912 nagle wszystkie razem są zagrożeniem? Czy o drogi plac raczej chodzi...

 • thetrooper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 17:08 ~thetrooper

  Na Pradze jest bardzo dużo takich podwórek, w tym i moje, na które straż pożarna nie miałaby jak wjechać. Zastanawialiśmy się z sąsiadami po kolejnym pożarze w naszej okolicy, jak wyglądałaby akcja ratownicza u nas. Info dla pozostałych "warszawiaków" z dziada pradziada: tu mieszkają normalni, tacy sami, czasem nawet porządniejsi, ludzie jak gdzie indziej. Popaprańcy zdarzają się na każdej dzielnicy i w w każdym mieście, nawet w Krakowie ;)

 • oskard

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 16:09 ~oskard

  Marcin, i jeszcze kilku innych... Jesteście wielcy! :)
  Mnie też, dilikatnie mówiąc, wnyrwia stosunek niektórych środowisk, tzw. "popłuczyny" do nas, rdzennych Warszawiaków. Bo to przecież Praga jest jeszcze ich największym skupiskiem. Też jestem stąd od pokoleń, co najmniej od końca XIXw. Ale prawdy trochę jest w tym, że jest tu duże bezrobocie... a ja sie pytam, jak ma nie być, jak z Warszawy usuwa się przemysł? Nie każdy zna języki żeby mieć pracę bankowo-biurową. Społeczeństwo Warszawy, zwłaszcza Pragi i Woli to w ogromnym procencie była ludność robotnicza, ale teraz jak w fabrykach robi się teatry i inne artystyczne ekskre... eksperymenty:) to jak ma być inaczej? Radzą sobie jak mogą, ale dla wykształconych jedynie pod kątem pracy w fabryce, często nie ma perspektywy znalezienia pracy. Fabryki odkąd powstały, budowano w mieście, a nie na wsi! Czyli tam, gdzie było dużo potencjalnej siły roboczej.
  Ale uwaga! To że ktoś jest bezrobotny nie znaczy że jest zaraz menelem. Nie tylko opływający w dostatki mają wartość jako obywatel, biedni to też ludzie i kto wie czy nie więcej warci. W końcu zazwyczaj biedy sie nie wybiera dobrowolnie, na biedę jest sie skazanym przez władzę która tylko pięknie mówi że zależy jej na biednych, a prędzej czy później okazuje się, że zależało jej na poparciu tych że biednych...

 • magda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 12:08 ~magda

  Jak się czyta takie komentarze, to człowiek sie zastanawia czy to pisze drugi człowiek czy wyzbyty wszelkich uczuc robot, wszedzie tylko trzeba ubezpieczyć... A co z tymi, którzy pracują po 8 godz dziennie i często jest tak, że nie starcza im od jednej wypłaty do drugiej? Zero zrozumienia, trzeba tym ludziom pomóc, bo pewnie część z nich potraciła cały swój majątek, nie można ich zostawić bez niczego, to też są ludzie i nie należy się od nich odwracać, tylko trzeba współczuć i pomóc...

 • !!!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 11:32 ~!!!

  Zgadzam się z mk całkowicie.
  Wychowałam się na Targówku od kilku lat mieszkam z mężem i dziećmi na Pradze w starej przedwojennej kamienicy bez ogrzewania i ciepłej wody dziś porzyznaję nie zamieniłabym tego miejsca na żadne inne!Tu jest klimat jakiego nie ma nigdzie indziej a ludzie tu mieszkający to nie odłam społeczeństwa a najnormalniejsi obywatele pracujący na kilku etatach!!!

 • mk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 09:49 ~mk

  Do ~lukas _84 i podobnych,
  cóż, każdy ocenia wedlug siebie.
  Lecicie prostymi skojarzeniami - Praga-> komunalne-> menel,
  Lewobrzeżna->wykształcony->zamożny
  Cóż, proste i prostackie,
  w ciasnych mozgach brak miejsca na inne możliwości.
  Do czasu, kiedy to was potraktują tak, jak na to zasługujecie.
  Pozdrawiam wszystkich fajnych, ciekawych, kulturalnych, ludzi na poziomie i o dobrym sercu, z Pragi Północ. mk

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »