Informacje

07.10.2016 17:39 jest akcja społeczna

Dziecko pomalowało chodnik kredą.
Sąsiedzi oburzyli się za "dewastację"

SERWISY:

Sąsiedzki konflikt wiele ma twarzy. Lokatorzy upominają innych o ciszę nocną, o palenie papierosów na klatce, zastawianie klatek schodowych czy nieodpowiednie parkowanie. Ale denerwować mogą też inne rzeczy, np. malowanie przez dzieci chodników... kredą. 

"Prosimy rodziców Julii o posprzątanie chodnika pomiędzy budynkami Kartograficzną 58b, a Kartograficzną 58c po radosnej, sobotniej twórczości córki" – takie ogłoszenie, upomnienie czy też żądanie pojawiło się w jednym z bloków na Białołęce.

Mieszkańcy oburzeni

Jego twórcy - czy też twórca - powołali się nawet na konkretną uchwałę z regulaminu porządku domowego osiedla. Zaproponowali też pomoc w sfinansowaniu przyborów potrzebnych do zabawy w domu.

"Jeżeli macie państwo kłopoty z zakupem kartek papieru dla Julii na twórczość plastyczną to my pomożemy” – dodali.

Podpisali się: mieszkańcy mamy nadzieję czystego i niezdewastowanego osiedla. Ale wielu z lokatorów budynku z autorem anonsu się nie zgadza. Kiedy ogłoszenie trafiło do sieci... zawrzało.

"Nie rozumiem czemu ten "czyścioszek" podpisał się za wszystkich mieszkańców a nie za siebie. Zabrakło chyba odwagi. Jako mieszkaniec osiedla odcinam się od tego żałosnego pisma i nie życzę sobie, żeby ktoś bez mojej wiedzy i zgody podpisywał za mnie podobne bzdury" – napisał jeden z internautów, "słabe że może coś takiego komuś przeszkadzać, zawsze dzieci kredą pisały i każdy był happy. Ktoś musi mieć naprawdę dużo czasu, aby się tym zajmować i ekscytować" – dodał inny.

Sprawy nie chce komentować również wspólnota mieszkaniowa. Tam usłyszeliśmy, że nie wpłynęło żadne oficjalne pismo w tej sprawie.

Po nocnych deszczach napisy zniknęły.

"Kredy w dłoń…"

A warszawiacy maja plan… jak wyrazić swój sprzeciw wobec tajemniczego ogłoszenia. Zwołują się w sieci na specjalną akcję.

"Chociaż nie jestem mieszkańcem Białołęki, ale miłośnikiem Warszawy, jej mieszkańców, a także dobrych i przyjaznych relacji sąsiedzkich -  a w tym wypadku przede wszystkim zakochanym tatą 8 letniej córeczki trafiło mnie ogłoszenie, które pojawiło się na jednym z bloków przy ul. Kartograficznej – napisał i zaprosił mieszkańców na… wspólne malowanie chodników obok bloku przy ul. Kartograficznej 58a.

"Weźcie kredę a nawet kredy i może zadedykujemy autorowi lub autorom tego "paszkwila" jakiś artystyczny wyraz odpowiedzi na ich ( jego ) prośbę! A więc kredy w dłoń i do szatlug....albo chodników! "” – zachęcił. Do 18 na wydarzenie zapisało się 70 osób. Akcja rozpocznie się w sobotę o godz. 13.

Przechodzisz przez takie bramki? To może być bardzo droga podróż:

kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »