Informacje

05.06.2014 13:40 akcja strażaków w Wesołej

Dzieci zasłabły w szkole. "Podwyższone stężenie tlenku węgla"

SERWISY:

W szkole podstawowej przy ulicy Cieplarnianej w Wesołej strażacy przeprowadzili ewakuację po tym, jak 12 dzieci zasłabło podczas akademii w sali gimnastycznej.

- Na miejscu były 3 karetki, 3 wozy straży pożarnej i wóz ratownictwa chemicznego - informował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Ewakuowani przebywali na szkolnym boisku. Szkołę wietrzono, dzisiaj już lekcji nie będzie. Rodzice odebrali dzieci ze szkoły.

"Woń nieznanej substancji"

- 12 dzieci uskarżało się na bóle głowy. Pracownicy szkoły podejrzewali, że unosi się woń nieznanej substancji – poinformował Nikodem Kiełbowicz ze stołecznej straży pożarnej.

- Strażacy podawali poszkodowanym tlen - mówił Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Jak dodał Kiełbowicz, do szpitala trafiły trzy osoby.

Na miejscu pojawiła się jednostka ratownictwa chemicznego. -Nasze urządzenia pomiarowe nie wykryły stężenia żadnych niebezpiecznych substancji - wyjaśniał strażak.

Jak dowiedział się na miejscu nasz reporter, dziś odbywała się uroczystość nadania imienia szkole:  msza, a później akademia w sali gimnastycznej, gdzie na małej powierzchni zebrało się około 600 osób.

- Na sali było dużo osób. Było tam strasznie duszno, co spowodowało zasłabnięcie uczniów. Było podwyższone stężenie tlenku węgla - precyzuje Kiełbowicz.

bf//mz/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rodzic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2014 10:50 ~Rodzic

  Zgadzam się z Martyną. Czytam te komentarze i wniosek mam jeden - dlamnie jako rodzica najważniejsze jest, że sytuacja nie została zbagatelizowana i że podjęto działania zapewniające bezpieczeństwo naszym dzieciom. Mój syn chodzi do SP 353 2 rok i na podstawie własnych obserwacji akurat tego, że impreza była przygotowana zgodnie z procedurami bezpieczeństwa jestem pewien.

 • mama300

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 12:22 ~mama300

  Pani Martyna ma rację ale tylko częsciowo.
  Powinniśmy poczekać do czasu wyjaśnień...to prawda, ale czy Pani Dyrektor wyjaśni ..... czy przejdzie do porządku dziennego? Czy powie prawdę???????

 • rodzic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 10:08 ~rodzic

  Nie wiem dlaczego kogoś urzekła scenka, jak Pani Dyrektor podejmuje gości, bo na zdjęciu numer 2 widać właśnie jak Pani Dyrektor stoi wśród wszystkich strażaków i ratowników na dziedzińcu szkoły.., więc skończmy może z tymi złośliwościami, a raczej podziękujmy za sprawnie przeprowadzoną akcję

 • strażak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 09:25 ~strażak

  Jaki dwutlenek ?! Chyba tlenek węgla !!!

 • mamma mia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2014 14:03 ~mamma mia

  a mnie urzekła taka scenka: na dziedzińcu dwie karetki, kilkoro dzieci pod opieką lekarza i ratowników, a pani dyrektor w tym czasie.... na stołówce podejmuje gości...

 • martyna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2014 13:14 ~martyna

  Uważam , że zbędne będą komentarze do czasu wyjaśnień.
  Wiele czynników wpływa na to co sie wydarzyło , począwszy od indywidualnych organizmów dzieci , jedne dzieci sa silniejsze inne słabsze ( jedne maja tendencje do jedzenia śniadania inne nie - to wydawać sie może idiotyzm ale jak istotny ) po sma nadmieniona klimatyzacje , której jak wszyscy wiemy jest zasadne włączanie jeśli pomieszczenia sa pozamykanie inaczej jej działanie nie będzie efektywne .
  Wątpię by kadra miała interes w zaniedbaniach , prestiż imprezy wskazywał na dokładne zadbanie o jej przebieg .
  Nie jestem ani za ani przeciw Pani Dyrektor . Natomiast wylewanie frustracji nie pomaga , wręcz odwrotnie , uważam szkodzi , bo poziom nauczania w szkole jest naprawdę dobry i chciałabym by pozostał na podobnym poziomie przy obecnej kadrze .
  Moja córka chodzi do tej szkoły od roku . Wcześniej w śródmieściu , szkoła była genialnie przygotowana niby na takie okoliczności i zawsze były podobne "wypadki". Tego nikt nie uniknie .


 • sp353

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2014 11:46 ~sp353

  No cóż, ciekawe ilu z bijących pianę, napisze do szkoły i podpisze się z imienia i nazwiska. Osobiście tak zrobię, w innym przypadku, zajadłość i komentarze zostaną na forum, a sprawa rozejdzie się po kościach.... jak zawsze

  Pani Dyrektor, no cóż, wszystko zostało napisane, najlepiej umie wyglądać i wyciągać rączkę po kasę do rady rodziców.
  Kto jak kto, ale ta Pani, powinna umieć wykorzystać sytuację i postarać się o większe pieniądze dla szkoły. Rodzice nie są od fundowania sztandarów....

 • mama uczennicy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2014 09:35 ~mama uczennicy

  Pani Dyrektor, TAK JAK DONALD TUSK - nic się nie stało!! Przechodzimy do wszystkiego na porzadku dziennym.Jak dla mnie, po takim zdarzeniu, juz nie powinna byc Pania Dyrektor ... Ciekawe co bedzie kolejnym razem, przed nami zakonczenie roku szkolenego, po wakacjach 'nowy rok szkolny' i wiele innych wydarzen..
  Czy "droga" klimatyzacja bedzie dzialala a szkola bedzie odpowienio przygotowana ?

 • rodzic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2014 08:34 ~rodzic

  Miała być telewizja i prasa więc impreza chyba się udała.

 • Mamadziecka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2014 23:41 ~Mamadziecka

  Pani dyrektor wietrzyła się przez miesiąc nad morzem zamiast pilnować szkoły przez cały tydzień ganiała dzieci na próby. I moja córka wspominała że były również przypadki omdleń i to powinno dać do zrozumienia. Byłam również w szkole w słoneczny dzień na korytarzach brak otwieranych okien i nie było czym oddychać. Oddali piękną szkołę z fuszerkami. Jeśli chodzi o ewakuację to dzieci sprawnie z nauczycielami wyszły ze szkoły córka z innymi uczniami wzięły to za atrakcję a p dyrektor zajmowała się gośćmi na stołówce. Przecież VIPy są najważniejsi.
  Mogę tylko podziękować naszej Pani wychowawczyni że dzieciaki były bezpieczne

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »