Informacje

28.01.2012 07:24 problemy sportowców Gwardii

"Dzieci odbijały się
od zamkniętej bramy"

SERWISY:

Zamknięta na cztery spusty hala sportowa i zabezpieczona łańcuchem brama wejściowa - taki widok napotkali młodzi sportowcy Gwardii, trenujący przy ul. Racławickiej. Ćwiczyć w budynku już nie mogą, bo po decyzji nadzoru budowlanego zabezpieczyła go policja. - Jego stan stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa - mówi Alina Celińska, zastępca dyrektora PINB. Co dalej z tym miejscem?

- Kiedy byłem w obiekcie sam, przyszli panowie z Komendy Głównej Policji i stwierdzili, że mają decyzję nadzoru budowlanego o zamknięciu budynków hali i administracyjnego w trybie natychmiastowym - mówi tvnwarszawa.pl Zbigniew Strzelczyk, trener zapaśników Gwardii. - Teraz mamy zakaz wstępu - dodaje.

Tak sytuacja wygląda od tygodnia.

Prowizorka dla dzieci

To była przykra niespodzianka dla pracowników Gwardii, ale też dzieci i młodzieży - przede wszystkim oni korzystają z obiektów przy ul. Racławickiej 132.

- Część dzieci, która przychodziła na treningi, po prostu odbiła się od zamkniętej bramy - mówi Strzelczyk. Tymczasowo będą mogły trenować, wraz ze sportowcami z innych sekcji, w drugiej hali, która zamknięta nie została. Na teren wchodzą przez prowizoryczną furtkę.

Po kontroli

- Stan hali sportowej i budynku administracyjnego jest zły. Obiekty zagrażają bezpieczeństwu - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Alina Celińska, zastępca dyrektora Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. - 13 grudnia wpłynęło do nas zawiadomienie po kontroli, która była przeprowadzona na obiektach Gwardii. Podpisały się pod nim osoby z uprawnieniami i dostaliśmy informację, że budynek administracyjny wraz z halą stwarza zagrożenie - precyzuje.

Czas końca roku

I wymienia, że chodziło m.in. o odpadający gzyms czy wystające przewody.

- Do tego stwierdzono, że nie są izolowane przewody elektryczne pod napięciem, tablice rozdzielcze są dostępne dla osób trzecich, a wentylacja mechaniczna nie działa - wylicza Celińska. - Dlatego 13 stycznia wydaliśmy decyzję wstrzymującą możliwość użytkowania hali i budynku administracyjnego i daliśmy czas do końca tego roku na naprawę - dodaje.

Wcześniej nadzór nakazał też odpowienie zabezpieczenie m.in trybun wokół boiska. W tym przypadku dał czas do połowy 2012 roku.

Gwardia w sporze z policją

Kto rozwiąże te problemy? Nieruchomość jest własnością skarbu państwa, a od 2007 roku teren Gwardii jest w trwałym zarządzie Komendy Głównej Policji.

- Wcześniej na mocy porozumienia współpracowaliśmy z Komendą Stołeczną i nie mieliśmy żadnych długów. Później Komenda Główna zaproponowała nam czynsz miesięczny w wysokości 268 tysięcy plus koszty utrzymania obiektu. Nie jesteśmy w stanie zaakceptować takich warunków – mówi Jan Werner, dyrektor Gwardii. - Dlatego zdecydowaliśmy się skierować sprawę do sądu. Jesteśmy w sporze i na razie nie płacimy czynszu z uwagi na odebranie nam możliwości pozyskiwania m.in. środków z reklam ustawionych na terenie Gwardii - dodaje.

"Chcemy ułatwić remont"

Władze klubu chciałyby, żeby teren był nadal w rękach skarbu państwa, ale np. w gestii władz miasta. - Wtedy moglibyśmy użytkować obiekt po niższych stawkach niż zaproponowała nam policja, jako stowarzyszenie zajmujące się szkoleniem dzieci i młodzieży – proponuje.

Na razie samodzielnych decyzji o remoncie podejmować nie mogą. - Możemy ułatwić policji rozwiązanie najbardziej palących problemów, żeby hala mogłaby być znowu dostępna. Na przykład rodzice, którzy mają firmy budowlane, mogą odkuć tynk. Elektryk, który pracował z nami, mógłby sprawdzić wszystkie instalacje - deklaruje Werner. Liczy, że halę uda się jak najszybciej otworzyć. Na to jednak potrzebuje zgody komendy głównej.

Prosiliśmy biuro prasowe KGP o komentarz w tej sprawie. Na razie nie uzyskaliśmy odpowiedzi. - Proszę o cierpliwość - zapowiedział rzecznik Krzysztof Hajdas.

Do sprawy będziemy wracać.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • maxxir

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2012 23:11 ~maxxir

  Sam tyle trenowałem na gwardii jest to zniszczony budynek ale odrazu zamykać gdzie inni maja teraz trenować..;/;/ szkoda Gwardii..:(

 • Arjel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2012 20:55 ~Arjel

  osiedle i mnostwo agencji towarzyskich zamiast sportu

 • KAROL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2012 12:12 ~KAROL

  pewnie powstanie tam nowoczesne osiedle dla kasy kazdy da się przekupić

 • Rozczarowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2012 22:26 ~Rozczarowany

  niech z policją sportowcy Gwardii wyjdą obronną ręka POWODZENIA

 • ZażenowanyKaganiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2012 21:47 ~Zażenowan…

  Policja niech walczy z przestępczością a nie ze sportem i młodzieżą pragnącą coś osiągnąć w życiu. Pozdrawiam wszystkich trenerów WKS Gwardii i sportowców

 • KAZIK kabaty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2012 19:42 ~KAZIK kabaty

  POLICJA ZAMYKA BRAMY DLA CHETNYCH UPRAWIAJACYCH SPORT - LEPIEJ TEN CZAS SPEDZIC POD BUDKĄ Z PIWEM POTEM DEWASTOWAĆ PRZYKRE

 • ormo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2012 14:52 ~ormo

  nawet w Policji są układy i koperty..przykre ale prawdziwe

 • jeszcze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2012 13:22 ~jeszcze

  i po co te durne gadki o wychowaniu mlodziezy lazenie po przedszkolach szkolach z glupawymi prelekcjami jak mowia co innego a robia co innego...strzeliliscie sobie w kolano panowie policjanci

 • puszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2012 12:32 ~puszek

  Wstyd i hańba dla Policji ktora zamiast wychowywać mlodzież i mieć interes w tym żeby dzieciaki nie wloczyly sie na ulicach i nie przysparzaly jej pracy wyciąga łapę po kase bo tu chodzi o kasę . Za pare lat ktos sie obudzi ale będzie za poźno a w gazetach znowu przeczytamy że CBA zatrzymalo kogoś z KGP czy innej komorki
  Pozdrawiam panowie Policjanci

 • DJ Janosik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2012 12:02 ~DJ Janosik

  a moze tak rozwalić główną komendę panstwa policjantow a zostawcie mlodzież sportową w spokoju

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »