Informacje

18.02.2011 10:01 Pętla zamknięta na trzy miesiące

Dyrektor ZTM przeprasza
pasażerów i kierowców

SERWISY:

W programie "Miejski Reporter" dyrektor ZTM Leszek Ruta przeprosił za wprowadzenie pasażerów i kierowców w błąd przez podanie złej daty zamknięcia pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym.

- Sprawa jest na tyle ewidentna, że nawet trudno ją komentować - powiedział Ruta. - Chciałbym przeprosić pasażerów i kierowców nocnych autobusów za to zmieszanie. Tej nocy autobsy miały jeździć z pętli - przyznał.

Pomyłka ZTM

- Linie nocne tej nocy nie będą kursowały już z pętli – zapewnił w środę Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Ale tak się nie stało.

- Wielu pasażerów kursowało dookoła, szukając przystanków lub czekało na autobus, który nie przyjechał - relacjonował Łukasz Wieczorek, reporter TVN Warszawa.

Wszystko dlatego, że autobusy odjeżdżały normalnie z pętli pomiędzy dworcem a Złotymi Tarasami. A przynajmniej powinny, bo zdezorientowani byli także kierowcy. Na przystankach pojawiły się komunikaty informujące o zamknięciu pętli 17 lutego. Przewoźnicy jednak nie byli pewni, czy w nocy z 16 na 17, czy z 17 na 18 lutego.

Zobacz reportaż Łukasza Wieczorka

mz/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2011 14:08 ~Rob

  Zarząd Transportu Miejskiego jest największym pasożytem w regionie mazowieckim.
  Powstał w 1994r. za przyzwoleniem niektórych działaczy z NSZZ Solidarność i OPZZ.
  ZTM jest współodpowiedzialny za rozkład komunikacji miejskiej w Warszawie.
  Dowodem na powyższe jest m.in raport Wojewódzkiej Mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.
  Tolerowany jest również współwinowajca obecnego, opłakanego stanu komunikacji miejskiej, nieudolny i skompromitowany, przerośnięty administracyjnie do granic absurdu Zarząd Transportu Miejskiego z jego Dyrektorem Leszkiem Rutą na czele.
  Płynąca z urzędu miasta Warszawy niekontrolowana lawina pieniędzy do żerującego na Spółce MZA Zarządu Transportu Miejskiego, jest również dowodem na tolerowanie bezprawia i utrzymywanie kohorty urzędasów.
  Pan Ruta, wyleciał z Kolei Mazowieckich. Dlaczego ani Policja, ani Prokuratura oraz Najwyższa Izba Kontroli nie zajmą się nieprawidłowościami jakie mają miejsce w Spółce MZA oraz ZTM?
  Dlaczego ludzie winni zaniedbań, łamania obowiązujących przepisów prawa, złej organizacji pracy oraz nagminnego łamania praw pracowniczych są bezkarni?
  A zatem kompromitująca nieudolności i niekompetencja zarządzających ZTM przyczyniła się do dezorganizacji komunikacji miejskiej w Warszawie . Polega ona na naciągactwie finansowym i wymuszeniach przejazdów poprzez kreatywna komunikacje publiczną wymuszającą u pasażera - konsumenta korzystania z wielości połączeń, wycofywaniu połączeń rentownych i przekształcaniu ich w połączenia kombinowane nie zawsze z możliwością dogodnej przesiadki oraz przerzucaniu ciężaru zbiorowości na linie mniej rentowne.
  Dozorganizacja komunikacji miejskiej w Warszawie polega na przeniesieniu ciężaru glownego ruchu pasażerskiego do metra i stworzenie kreatywnej komunikacji wokół glownych punktow przesiadkowych metra. W przeswiadczeniu Zarządu Transportu Miejskiego to metro ma się stać kręgoslupem komunikacji miejskiej w Warszawie i wszystkie pozostałe ruchy zwiazane z komunikacja MAJA

 • Justyna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 15:46 ~Justyna

  Do bnn..... Ani siostra ani ciocia...Prosze sobie wyobrazic , ze czasem zwykły szary człowieczek moze dostac prace w ZTM-ie...to raz a dwa- uhm to raczej nie obrona a zdanie jakie mam w temacie osadzania innych podczas gdy nie da sie wszystkim dogodzic a ... komenatrze w stylu"przeprosic za to ,ze jest dyrektorem" choc te juz osobicie nie kieruje do pana...Nie tylko wymagajmy ale dajmy COS z siebie ...!!

 • Warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 20:58 ~Warszawianka

  Od 30 lat korzystam z komunikacji w tym mieście i popieram te zmiany. Jedna karta miejska, jeden bilet i jeździsz czym chcesz - kiedyś marzenia a teraz realia.Nie każdy ma odwagę przeprosić i przyznać się do błędu.Ten co nic nie robi to na pewno się nie pomyli.

 • zadowolona pasażerka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 20:22 ~zadowolona…

  ZTM to jest praca na żywym organizmie, który przeszedł zawał i powraca do zdrowia, tam tez pracują ludzie. A transport w W-wa to ogromne wyzwanie, niewdzięczna praca i wszyscy patrzą na ręce. Ilu pasażerów tyle opinii i dogodzić wszystkim .... NIEMOŻLIWE .;)))
  I cieszmy się ze jest pasjonat i chce coś zrobić w tym szalonym i zwariowanym mieście. Bo zrobił już wiele i niech pracuje dalej ...:)))

 • pasazer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 16:31 ~pasazer

  Pewnie wszyscy jesteście tacy mocni w słowach, a Wam się nigdy nie zdarzyła wpadka ???? Wszyscy jesteście kryształowi "złoci pracownicy, zarządzający" Ideałów nie ma !!!!!!! kilka lat temu ZTM to bałagan, rozpadający się tabor a teraz : wspólny bilet, metro, dogodne połączenia, nowy tabor - klimatyzowany, itd wymieniać by wiele, tyle nowości, czy poprzednicy wykazali się czym podobnym. ale tego sie już nie pamięta bądźmy obiektywni.To co nic nieroby to i pomyłka mu nie grozi.

 • bnn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2011 10:58 ~bnn

  Do pani Justyny. A propo błędów ZTM. Niektóre są ewidentne i nie zaprzeczy pani tego. Normalne że broni pani swojej pracy. Nikogo to nie dziwi. Pytanie, siostra, ciocia czy kto dla zarządu?

 • Justyna...

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 23:04 ~Justyna...

  Po pierwsze jak kierowca jest taki odwazny to niech przestanie byc anonimowy -tak pisac moze sobie kazdy.... Ja równiez jestem pracownikim ZTM wiele moze i moze mi sie nie podobac ale to nie znaczy ,ze przybieram maske... Pozatym wyliczmy swoje błedy a potem krytykujmy innych-nie ma takiego człowieka co by wszystkim dogodził...

 • maria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 19:03 ~maria

  Taki bajzel był do przewidzenia ! ZTM rozpędzić .Ci ludzie którzy tam pracują przenieść na pustynię Błędowską!

 • Jacos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 13:50 ~Jacos

  "Kończ Waść wstydu oszczędź!"

 • hgfh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 12:50 ~hgfh

  powinien przepraszać za to że jest dyrektorem ztm.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »