Informacje

06.12.2010 21:29 W szpitalu zmarła dwójka pacjentów

Dyrektor Szpitala Czerniakowskiego odwołany

SERWISY:

Dyrektor Szpitala Czerniakowskiego, Leszek Wojtowicz pożegnał się ze stanowiskiem - informuje "Gazeta Stołeczna".

O zwolnieniu dyrektor dowiedział się w ratuszu od Jacka Wojciechowskiego odpowiedzialnego za służbę zdrowia w mieście.

- Odbyli męską rozmowę. O dalszych losach dyrektora poinformujemy we wtorkowym komunikacie - powiedział "Gazecie" Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza.

Jak czytamy w "Gazecie", do zwolnienia Wojtowicza ze stanowiska przyczyniły się wyniki kontroli Ministerstwa Zdrowia, która nastąpiła po opisanych w mediach dwóch przypadkach śmierci pacjentów w szpitalu przy ul. Stępińskiej.

Leżała bez badań

Chodzi tutaj o 44-letnią kobietę, która zasłabła na ulicy i przez cztery dni leżała przy Stępińskiej bez opisu zdjęć z tomografu - w weekend nie było radiologów, choć powinni być. Śmierć spowodowały rozległe udary mózgu.

Do Szpitala Czerniakowskiego trafił też 65-letni mężczyzna. On również nie miał opisanych zdjęć z tomografu. W dodatku na oddziale zaraził się groźną bakterią. Mężczyzna zmarł. Zdaniem specjalisty, zbyt długo leżał na oddziale neurologicznym.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • edi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2013 16:13 ~edi

  przyjechałem do szpitala 700km a doktorka mnie nie przyjeła powiedziała ze idzie na zakupy z kolezanka a pielegniarki spia cale noce i za co biora pieniadze ???????gdzie telewizja????czerniakowska zero szacunku dla pacjentów.

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2010 09:59 ~Pawel

  Byłem z babcią 2 tygodnie temu w tym szpitalu żeby zrezygnować z operacji usunięcia zaćmy. Na którą babcia otrzymała skierowanie i przekazała szpitalowi 6 miesięcy temu! W dniu odbioru skierowania nikt nie był w stanie odpowiedzieć na kiedy babcia ma wyznaczony termin operacji. W szpitalu niekompletnie skserowano dokumentacje (wszystko bez pieczątek - specjalnie?) po ponownej wizycie i awanturze łaskawie wydano oryginał skierowania. Udaliśmy się na zabieg do kliniki MAVIT koło AWF (gdzie też refundują z NFZ) termin od razu wyznaczony na koniec marca 2010! I pełna kultura nie to co na Czerniakowskiej.

 • $|\/|3R:F3T4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 21:14 ~$|\/|3R:F3T4

  Koniec poniżania ludzi , którzy starają się pomóc chorym ludziom , a nie odsyłania ich do...Szpitala Zakaźnego. Szerokiej drogi i wysokich lotów "Wielkiemu Panu" .

 • smerfetka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 21:11 ~smerfetka

  Koniec z poniżaniem ludzi,którzy starają się pomóc chorym,a nie odsyłać do...Szpitala Zakaźnego.Szerokiej Drogi i udanych lotów "Wielkiemu" Panu.

 • ok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 16:41 ~ok

  nareszcie skończyła siię głupota i to poraz trzeci tak niedawno skrzywdził pacjentów i personel ze szpitala na Goszczyńskiego teraz przyszła kryska na leszka bardzo się cieszę kolego popracuj na dyzurach na chlebek to mądrzejesz i układy ci nie pomogły nawet mswa

 • pp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 13:17 ~pp

  miałem nieprzyjemność znaleźć się w tym szpitalu po wypadku - karetka przywiozła mnie o 11:05; na Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej położyli mnie o... 17:00! bez komentarza

 • tejot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 08:31 ~tejot

  Pracują w tym szpitalu wspaniali lekarze, jak wspomniany wyżej pan dr Wacławek.

 • zdegustowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 07:52 ~zdegustowany

  Super. To jest właśnie Polska. Niekompetentni lekarze (zaznaczam, nie wszyscy) dają dupy a zwalnia się dyrektorów. To jest jakiś absurd. Może od razu zwolnijmy Prezydenta odpowiedzialnego za służbę zdrowia, albo Panią Minister Kopacz. Przecież, to nie dyrektorzy odpowiadają za chory system zdrowia. Dlacczego nikt nie zajmie się NFZ? Dlaczego nikt nie zainteresuje się w jaki sposób zawiera się kontrakty?
  Swoją drogą szkoda mi tego dyrektora. Zwolniono go za nieodpowiedzialny personel. Być może powinien stać nad każdym lekarzem i pielęgniarką z batem. Przkre...

 • MakKluski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 06:56 ~MakKluski

  Teraz będą leczyć po 16-tej ?

 • nn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 06:40 ~nn

  Dyrektor szpitala to jedno ale co robią ordynatorzy oddziałów? Biegają po innych przychodniach i zarabiają dodatkowe pieniądze w prywatnych przychodniach. Dobry ordynator, króry potrafi okiełznać personel lekarski, pielegniarski i pomocniczy to skarb.Niestety o takich coraz trudniej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »