Informacje

09.07.2015 06:20 Tadeusz Zielniewicz wybrany na kolejną kadencję

Dyrektor Łazienek zostaje. "Bardzo wysoka ocena dokonań"

SERWISY:


Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie Tadeusz Zielniewicz będzie pełnił tę funkcję przez kolejną kadencję. Minister kultury Małgorzata Omilanowska przedłużyła mu umowę na siedem lat - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na decyzję minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzaty Omilanowskiej o przedłużeniu Zielniewiczowi umowy "wpływ miała bardzo wysoka ocena dokonań dyrektora przeprowadzona w oparciu o analizę dotychczasowych osiągnięć, zwłaszcza na polu realizacji projektów konserwacji i rewitalizacji zabytkowych obiektów i ogrodu" - poinformował PAP rzecznik resortu kultury Maciej Babczyński.

Ministerstwo doceniło rewitalizację

"Godny podkreślenia jest zwłaszcza realizowany przez Łazienki Królewskie od 2010 r. Program Rewitalizacji, który do tej pory przyniósł rezydencji inwestycje o wartości ponad 130 mln zł" - napisał w komunikacie przesłanym w środę.

Jak zauważył Babczyński efektem działań dyrektora Zielniewicza jest m.in. wpisanie muzeum do sieci europejskich Rezydencji Królewskich ARRE.

"Z jego inicjatywy powstał Ośrodek Badań, Ośrodek Edukacji oraz rozwinął swoją działalność Ośrodek Sztuki. Tylko w tym roku po pełnej konserwacji został otwarty Pałac na Wyspie i udostępniono Królewską Galerię Rzeźby w Starej Oranżerii" - przypomniał.

Zauważył też, że z inicjatywy Zielniewicza "zacieśniona została współpraca w ramach Programu Czterech Rezydencji Królewskich (w skład wchodzą także Wawel, Wilanów i Zamek Królewski w Warszawie), a samo Muzeum będzie mogło zrealizować strategiczny plan rozwoju ujęty przez Dyrektora w wysoko ocenionej Strategii Muzeum Łazienki Królewski 2015-2020".

Historyk sztuki i konserwator zabytków

Tadeusz Zielniewicz, historyk sztuki, konserwator zabytków, jest dyrektorem Muzeum Łazienki Królewskie od 16 lipca 2010 r.

W latach 1982-1987 był wojewódzkim konserwatorem zabytków w Lublinie, a od 1987 do 1995 r. generalnym konserwatorem zabytków w Ministerstwie Kultury. W latach 1995-1997 pełnił funkcję dyrektora stowarzyszenia Polska Rada Biznesu. Był ekspertem Sejmowej Komisji Kultury. W 1997 r. został prezesem zarządu spółki Wejchert Investments. W latach 2005-2007 był dyrektorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a następnie - prezesem zarządu Wejchert Golf Club.

Jest członkiem Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS). W 2011 r. został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za udział w transformacji ustrojowej po 1989 r.

PAP/jk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • boat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2015 23:43 ~boat

  Fatalna wiadomość. Szczególnie dla Łazienek...

  Układy, układziki jak były tak, tak i są. Od dwudziestu kilku lat nic się nie zmienia....

 • ppp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2015 17:54 ~ppp

  No to Pan Dyrektor będzie uskuteczniał swój prywatny folwark przez kolejne siedem lat. Powszechnie znane są standardy postępowania dyrektora widać taki mamy poziom kultury w tym kraju. Żenada.................
  Współczuje wszystkim pracownikom a najbardziej roślinom które wykończy do reszty no ale asfaltu nie będze za to promocja na kolejne 7 lat. O zgrozo kto zajmuje stanowiska w tym kraju, niedouczeni, niedowartościowani, zakomleksieni psychopaci.

 • graffiti50

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2015 16:30 graffiti50

  a po co dyrektor łazienek do picia kawy i brania kasy

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »