Informacje

13.03.2012 15:45 Mucha kończy konflikt w COS

Dyrektor COS odwołany
po wojnie na górze

SERWISY:


Joanna Mucha odwołała we wtorek p.o. dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu Damiana Drobika oraz jego zastępcę Marka Wieczorka - poinformowało ministerstwo. Decyzja minister Muchy przyszła niespełna dobę po ujawnieniu przez Wieczorka konfliktu, jaki miał rzekomo trwać od stycznia między nim, a jego przełożonym.Przez dwa miesiące COS-em pokieruje Piotr Marszałek.

Piotr Marszałek był dotychczas dyrektorem Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Jego zadaniem będzie przeprowadzenie konkursów na stanowiska kierownicze w Centralnym Ośrodku Sportu. "Jego dotychczasowe doświadczenie oraz niezaangażowanie w konflikt w kierownictwie COS gwarantuje odpowiednie przygotowanie procedury konkursowej. (…) Jednocześnie (…) Minister Sportu i Turystyki wyraziła zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z dotychczasowym zastępcą dyrektora Panem Markiem Wieczorkiem" – czytamy w oświadczeniu.

Konkurs rozwieje wątpliwości?

Zapowiedziany przez resort konkurs to nowość. Poprzedni szef został powołany bezpośrednio przez Joannę Muchę, która miała takie prerogatywy. Brak procedury konkursowej spowodował krytykę Wieczorka, którego powołanie miała wynikać z jego bliskiej znajomości z Muchą.

O konflikcie między Wieczorkiem i Drobikiem media poinformował ten pierwszy, wysyłając w poniedziałkowy wieczór oświadczenie stwierdzające, że rezygnuje ze stanowiska, które zajmował od 16 stycznia, ponieważ "nie może odpowiednio wykonywać swojej pracy".

>>> CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL <<<

- Wiem, że różne osoby były rozpatrywane na to stanowisko, a pani minister zdecydowała się na mnie, bo wiedziała, że potrafię na COS spojrzeć zupełnie inaczej i pomóc mu przejść ze starej, zgorzkniałej struktury do nowoczesnej – tłumaczył na antenie TVN24 Marek Wieczorek i dodał: - Cieszyłem się, że coś będę mógł w COS-ie zrobić, ale nie mogłem, bo od razu zaczęły się na mnie ataki.

Podwładny z jego pełnomocnictwami

Przekonywał, że p.o. dyrektora CSO Damian Drobik nie dał mu dostępu do dokumentów dotyczących inwestycji. - Prosiłem, żeby (Drobik - red.) zmienił poglądy, dał mi dostęp do dokumentów, ale gdy chciałem dostać dokumenty dotyczące inwestycji, on powiedział, żebym się nie wtrącał, bo to nie są moje kompetencje - opowiadała Wieczorek. Narzekał na nadmierną biurokracją i niegospodarność w COS-ie.

Zdradził, że minister prosiła jednak, by spróbował dogadać się z Drobikiem. Bez skutku, dlatego rezygnuje.

>>> CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24 <<<

Tymczasem Damian Drobik, w odpowiedzi na zarzuty kierowane przez Wieczorka, uznał że ten "mija się z prawdą niemal w każdym miejscu" i nie przedstawia dowodów. W jego opinii Wieczorek na stanowisko w instytucji, jaką jest COS w ogóle się nie nadaje.

Mucha nie wie, co robi?

Drobik sugerował też, że minister sportu Joanna Mucha dokonała błędu proceduralnego, powołując Wieczorka na stanowisko wicedyrektora ds. sportowych, bo Drobik jako p.o. dyrektora nie jest nim w ścisłym tego słowa znaczeniu, a opiekuje się na co dzień właśnie pionem sportowym. Dodał, że dymisja Wieczorka jest nieskuteczna, bo powinien ją złożyć na jego ręcę, a nie minister Muchy.

tvn24//adso/iga/k//b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • marszalek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2013 13:45 ~marszalek

  drodzy panstwo bylem na nartach w cos szyrk jest to poraszka jeden wulgaryzm pracownikow na peronach sa pracownicy co pracujom jako ochrona wnocy z rano stajom po pracy na peronie nie wyspani zmeczeni czasem jeszcze nie trzezwi jest to okropne niewie dlaczego nikt tym sie nie zainteresuje ani kierownik ani dyrektor jak chcecie zdobyc klijentow takim sposobem mysle ze dyrektor warszawy sie tym zainteresuj pozdrawiam turysta

 • Ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 11:18 ~Ala

  czy żeby zawierać takie umowy, przy których odprawa się należy nawet wtedy jak pracownik rezygnuje, to trzeba być głupkiem czy łapownikiem? jak myślicie?

 • Spod samiuśkich Tater HEJ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 09:38 ~Spod…

  A kto powiedział że Pan Drobik się nadaję?O tym że COSem zarządzają koleżkowie bez doświadczenia wiadomo nie od dziś (przykład Szczyrk = trener zatrudnia swojego podopiecznego który się nam do Zakopanego jeszcze wtrąca) Najwyższy czas by ktoś z tym zrobił porządek

 • kayah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 19:08 ~kayah

  mam nadzieję, że p. Wieczorek nie zostanie bez odprawy. Kwestia czy 6 czy 12 mies dostanie.

 • Obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 18:35 ~Obywatel

  Najpierw zatrudniła znajomego fryzjera teraz go zwolniła. Wiadomo już jaką dostanie za to odprawę? 500-600 tyś zł czy teraz już będzie to dobrze utajnione.
  Kochani politycy, obywateli okradać (nowe podatki, wyższe podatki, większe składki) ale najważniejsze,
  „By kolegą żyło się lepiej”.

 • sawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 17:57 ~sawa

  Ceterum censeo Platformam delendam esse

 • Zima

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 16:52 ~Zima

  trzeba postawić na lodzie, jak to powiedział ktoś w sejmie ;-)

 • Observer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 16:13 ~Observer

  Mucha nie siada ... bo nie ma na czym ... :-((

 • AAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 16:11 ~AAA

  O tym, że P. Wieczorek nie nadaje się na to stanowisko wiadomo było od początku. Tylko czemu wywala się człowieka, za to, że raczył to stwierdzić na głos. A czy Pani Minister potrafi przyjąć na siebie odpowiedzialność za chybioną nominację? Jak widać nie za bardzo. Nikt nie lubi krytyki i P. Drobik za krytykę wyleciał. Ot wojenki o stołki.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »