Informacje

13.02.2017 17:08 OD 27 LUTEGO

Dwójka pojedzie co dwie minuty.
Ostatnie testy na Nowodworach

SERWISY:

Trwają intensywne przygotowania do otwarcia trasy tramwajowej, która połączy Nowodwory z Metrem Młociny. W poniedziałek na półtorakilometrowym odcinku odbył się przejazd próbny. Wieczorem może zostać uruchomiona sygnalizacja świetlna na tej trasie.

- Test wypadł pomyślnie, nie było problemów. Wszystko wskazuje na to że od 27 lutego tramwaje pojadą tędy regularnie - poinformował Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Na nową trasę skierowana zostanie linia 2, która łączy Tarchomin Kościelny z Metrem Młociny. Po oddaniu nowego odcinka jej trasa wydłuży się o dwa przystanki: Stefanika i Nowodwory.

W poniedziałek o 21 zbierze się komisja, która sprawdzi nową organizację ruchu. Jeśli nie będzie miała uwag, to jeszcze tego samego dnia zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach Światowida ze Stefanika, Książkową, Ordonówny i Strumykową.

Ciszej i szybciej

Prace przy budowie nowego odcinka rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Za 31 mln zł wybudowały go dwie firmy: ZUE i Strabag.

Tramwaje Warszawskie chwalą się nowoczesnymi technologiami, które wdrożono po raz pierwszy w Polsce. Na trasie zastosowano rozjazdy z krzyżownicami głębokorowkowymi. Eliminują one drgania i hałas. Oprócz tego tramwaj może pokonać rozjazd z większą prędkością. To oznacza, że składy pojadą ciszej i szybciej, a podróż będzie bardziej komfortowa.

Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, spółka planuje podobne rozjazdy zainstalować na całej sieci w stolicy.

Nawet co dwie minuty

Tramwaje na nowym odcinku mają kursować co 2 - 4 minuty w szczycie, co 6 minut poza szczytem, a w święta i niedziele co 7,5 minuty. Na spotkaniu podsumowującym konsultacje społeczne przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego zadeklarowali, że - jeśli będą przepełnione – uruchomią kolejne składy.

Czas przejazdu z Nowodworów do stacji metra Młociny będzie wynosił 14 minut, niezależnie od pory dnia i utrudnień na drogach m.in. dzięki zastosowaniu priorytetu w sygnalizacji świetlnej.

Wraz z uruchomieniem nowych przystanków, zmieni się dotychczasowa organizacja komunikacji na Białołęce. O zmianach pisaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Zobacz jak wyglądała ulica Światowida przed wybudowaniem torowiska:

md/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2017 14:11 ~Mat

  Poważnie zastanawiam się czy nie przesiąść się z E8 do auta. Bajki o 14 minutach niech ZTM dzieciom opowiada. Jak można likwidować z dnia na dzień, wszystkie autobusy, dając tramwaj, który wcale nie jest ani szybki jak to miało być w planach, ani niezawodny. Czy ZTM myslał jak będzie wyglądać nie tylko szczyt komunikacyjny z Nowodworów do Młocin, ale i z powrotem?? Jak wysiądzie 200 ludzi z metra, to jak oni chcą ich zmieści to jednego trwamwaju, skoro już sam tarchomin ledwo mieści się do jednego składu?? Ci z nowodworów jezdzą E8 lub 101 i jakoś to działa, ale jest bliskie przepustowości. Czuje że będzie niezły sajgon, skoro będzie jeden czestotliwość będzie taka: wagon metra na jeden tramwaj. Chyba z myśliciele z ZTM liczą na ze ludzie będą brać rower z Veturillo i wracać ścieżką rowerową.

 • światowida

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 08:44 ~światowida

  Ostatnio w środku tygodnia (dokładnei w wartek) jechałem 2 z Metra Młociny na Tarchomin Kościelny. Prawie PUSTY TRAMWAJ jechał na tarchomin 12min z zegarkiem w ręku. Jakim cudem w godzinach szczytu załadowany po brzegi będzie jezdził 14min na trasie dłuższej o 2 przystanki? nie mam pojęcią. Ciekawe jak oni robili te wyliczenia.

 • Cynik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2017 05:17 ~Cynik

  misiek~misiek

  czy wyjadę i wjadę na Tarchomin czymś innym niż tramwajem? NIe każdy jedzie do metra. Zjazd z mostu i Myślibiorska odpoada - ciągłe blokowanie zjazdu przez priorytet dla tramwaju, Światowida / Modlińska będzie wkrótce niewydolne - dojazd do Galerii Północnej, co zostaje w takim razie?

  Mehoffera i Aluzyjna :) I prom z Łomianek w sezonie wakacyjnym...

 • Mistrz od rozkładów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 23:00 ~Mistrz od…

  Piękny Roman~Piękny Roman

  "W poniedziałek o 21 zbierze się komisja, która sprawdzi nową organizację ruchu."

  Ale oni to serio? Testy o 21 i na tej podstawie decydują czy wszystko ok?

  ciesz się, że nie o 1:00

 • Mistrz od rozkładów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 22:57 ~Mistrz od…

  To niech sobie ci z ZTM, co planują L2 co 2 minuty przyjdą poprowadzić tramwaje na tej linii. Na zawrotce motorniczy musi zmienić kabinę, poskładać RĘCZNIE lusterka, rozłożyć RĘCZNIE lusterka, a to się wiąże z otwieraniem i zamykaniem drzwi, jedną kabinę zamknąć, drugą otworzyć,przenieść swoje rzeczy. Czy fafowcy z ZTM przewidzieli montowanie motorków w zadkach motorniczych? Ile taka operacja będzie kosztowała podatników?

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 22:34 WARSZAWA…  Kiki~Kiki

  Wsiądzie taki patron na 2 lub 17 brygada 10 godzin i wykręci punktualność rzędu 98% bez problemu.
  WARSZAWA PRAGA PŁNWARSZAWA PRAGA PŁN

  Ale dobre. Rozumiem, że zrobi to przestrzegając wszelakich przepisów? nie może być inaczej,skoro Was kontrolują?!
  Rys~Rys

  Tak tylko kto ich kontroluje !? Chętnie bym to zobaczył ,jak jeżdżą na punktualność haha

  Może patron,patrona albo żadnej kontroli nie mają w przeciwieństwie do zwykłego motorniczego,który ma ich bardzo dużo.

 • Tarcholudzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 22:28 ~Tarcholudzik

  Tarcho~Tarcho

  (...) Niwe pomysły ZTM to katastrofa dla mieszkańców. Lepiej byłoby gfyby most był bez tramwaju...


  Zgadzam się. Ten tramwaj to jest wrzód na d... całego Tarchomina.
  Po otwarciu Mostu Północnego dojazd bardzo się poprawił. A po uruchomieniu tramwaju znów się pogorszyło. Im dłuższa ta linia tramwajowa tym jest gorzej. Po feriach właściwie spodziewam się powrotu do stanu z przed budowy mostu.
  I nie, nie dojeżdżam samochodem. Próbuję korzystać z komunikacji autobusowej, ale ZTM robi wszystko, żeby w końcu wpakować mnie do samochodu.

 • Tarcho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 20:14 ~Tarcho


  Baldi~Baldi

  czy przy takim kursowaniu tramwajów i ustawionym priorytecie przejazdu samochody będą miały szansę wjechać na i zjechać z Trasy Mostu MS-C? już teraz jest lipa i ledwie kilka samochodów potrafi na zielonym przelecieć..
  Antek~Antek

  To samo będzie ze zjazdem z mostu w Myśliborską w lewo. Razem z nimi będą stali chcący bezkolizyjnie z torami skręcić w Myśliborską w prawo i jadący prosto. Miejmy nadzieję, że nowa osoba na stanowisku speca od ruchu coś tam zmieni.

  Jechałem dzisiaj po 18 Myśliborską w stronę Żerania. Zjazd z mostu stał hen hen do połowy rzeki, na skrzyżowaniu z Obrazkową były 2 minuty zielonego, ale za to czerwone przed torami. Na zjeździe z mostu nie ma wtedy strzałki. Po minucie pojawił się tramwaj zMłocin, a chwilę potem podjechał na przystanek tramwaj z Tarchomina (jak tramwaj wjeżdża na przystanek, zanim otworzy drzwi ma już zielone). Niwe pomysły ZTM to katastrofa dla mieszkańców. Lepiej byłoby gfyby most był bez tramwaju...

 • Zatrzymanie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 19:58 ~Zatrzymanie

  Armagedon~Armagedon

  Skoro zwalnia się miejsce na pętli przy ul. Mehoffera, dobrym pomysłem było by przedłużenie tutaj linii 44 i zamiana jej w całotygodniową, np. 5.

  Wiesz co, jeśli dwójka ma jeździć co dwie minuty, to nie bardzo widzę w jaki sposób miałby się odbywać ruch na pętli Młociny. Bo sygnalizacja świetlna przepuszcza tam jeden tramwaj raz na dwie minuty. A oprócz dwójki jeździ tam jeszcze szóstka, jedenastka i trzydzieści trzy. Jak dodasz jeszcze piątkę, to od Zajezdni Żoliborz w zasadzie będziesz mógł iść już pieszo, bo wszystko i tak będzie stać.

 • TWARDY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 18:11 ~TWARDY

  Po incydencie z profesorem znanym chyba wszystkim internautom rzecznik tramwajów obiecał montaż kamer we wszystkich pociągach , żeby łatwo było wyłapać winnych takich zdarzeń. I co ? Puste słowa. Tak samo teraz robią z ludzi wała. Wszystko zostanie zwalone na barki motorniczych , a jak sobie któryś z tym wyścigiem nie poradzi to po premii. To taki MOBBING od pewnego czasu bardzo mocno dający się we znaki .

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »