Informacje

17.02.2011 12:24 zamieszani w lewe przetargi

Dwaj byli policjanci z zarzutami korupcyjnymi

Dwaj wysocy rangą, byli funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji usłyszeli zarzuty dotyczące korupcji popełnionej w związku z przetargami - poinformował PAP rzecznik prokuratura generalnego Mateusz Martyniuk.

Sprawa dotyczy Wydziału Technik Operacyjnych; pracujący tam policjanci na co dzień zajmują się m.in. podsłuchami, śledzeniem i nagrywaniem przestępców. Zdaniem prokuratorów w wydziale mogło dochodzić do nieprawidłowości przy przetargach. Śledztwo prowadzi Wydział V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, a nadzoruje je Prokuratura Generalna.

Ustawiali przetargi?

W czwartek radio RMF FM podało, że w tej sprawie zostało zatrzymanych dwóch wysokich rangą, byłych funkcjonariuszy KSP: były naczelnik Wydziału Technik Operacyjnych i jego były zastępca.

- Mogę powiedzieć jedynie, że postawiono im zarzuty o charakterze korupcyjnym, związane z przetargami. Sąd przychylił się do wniosku prokuratorów o ich aresztowanie - powiedział PAP Martyniuk. Jak dodał, nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań i zarzutów.

W styczniu także w tej sprawie prokuratorzy postawili zarzut oszustwa biznesmenowi, który miał działać na szkodę komendy i spowodować straty w wysokości ponad 100 tys. zł. On także został aresztowany.

Prokuratura apelacyjna nie chce ujawniać żadnych szczegółów sprawy. We wrześniu 2010 r. gazety opisywały nieprawidłowości, do których miało dochodzić w Wydziale Techniki Operacyjnej KSP. Cała sprawa miała się zacząć od śledztwa dotyczącego oszustw biznesmena Artura E. Prokuratorzy ustalili, że dostarczał on auta stołecznym policjantom. Miał to robić po zawyżonych cenach, a różnicą dzielić się z oficerami policji.

W tej sprawie kontrole prowadziła też Komenda Główna Policji. Pewne czynności dla prokuratury wykonywało jej Biuro Spraw Wewnętrznych.

pap/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • były

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 14:17 ~były

  Najwyższe kierownicto nie wiedziało o szwindlu podwładnych? Mam nadzieję, że słowa prokuratora o możliwych dalszych aresztowaniach - "nie są puste choć brzmią".

 • policyjny złodziej związkowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 17:34 ~policyjny…

  e tam wzieli by się za mieszkania w dyspozycji KSP :) W polityce p. Pytlakowski opisywał jak związkowcy ze stołecznej kręcą lody na mieszkaniach, jak wywalają z mieszkań dzieci policjantów a przyznaje je Komendant po znajomości swojakom. Jak Warszawa chciała zwrotu mieszkań do zasobu to broń boże muszą mieć je dal szeregówych policjantów tylko że dostają je znajomi i wysoko postawieni...

 • d

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 13:26 ~d

  tylko ryba nie bierze!!! Reszta aż tyje od tych łapowek

 • grzecznie pytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 12:31 ~grzecznie pytam

  Czy ci wysocy funkcjonariusze znali Papałę?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »