Informacje

29.11.2017 21:05 NA ODCINKU OD BEMA DO ALEI PRYMASA TYSIĄCLECIA

Dwa pasy zamiast czterech. Korek na Kasprzaka od świtu do nocy

SERWISY:


Codziennie rano w kierunku Śródmieścia, a po południu w kierunku Bemowa na Kasprzaka tworzą się ogromne korki. Takie, że popołudniowy szczyt trwa w tym rejonie do... 21.

O utrudnieniach, które zwiększyły się tydzień temu, napisał do nas jeden z mieszkańców Woli.

"Tydzień temu przy Kasprzaka utworzono tak zwane 'gardło'. Zmniejszono liczbę pasów z czterech (dwa prosto, dwa do skrętu) do dwóch" - napisał. I dodał, że - pomimo zmian na jezdni - nie zmienił się czas trwania zielonego światła. Jego zdaniem, korki utrzymują się w tym miejscu nawet do 21.

Twierdzi, że brakuje informacji, ile potrwa taka organizacja ruchu.

Budowa wiaduktu

Na rondo Tybetu udał się reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. - Spore korki tworzą się na odcinku od Bema do alei Prymasa Tysiąclecia - przekazał. - W tym miejscu robotnicy stawiają filary pod wiadukt kolejowy. Na środku jezdni jest spora wysepka, na której odbywają się prace i rzeczywiście z czterech pasów zostały dwa - potwierdził.

Nasz reporter opisał, na czym polega problem na skrzyżowaniu z aleją Prymasa Tysiąclecia. - W tym miejscu od zawsze w godzinach szczytowych w stronę Śródmieścia tworzą się korki, ale teraz pojawiły się także utrudnienia w stronę Bemowa - powiedział.

- Wcześniej kierowcom, którzy jechali prosto od Bema w kierunku Bemowa, trudno było włączyć się do ruchu, ponieważ problematyczna była zmiana pasów na skrzyżowaniu Bema z Kasprzaka. Teraz, przez zwężenie, kierowcy muszą zmieniać pas po raz drugi, przed aleją Prymasa Tysiąclecia, jadąc prosto od Bema - relacjonował.

I potwierdził obserwacje czytelnika. - Niewątpliwie zwężenie wpłynęło na ruch na tym odcinku. Kasprzaka stoi niemal cały czas, nie tylko w kierunku Śródmieścia - podał około 9.30 w środę.

"Musi być zwężona"

Po co i - przede wszystkim - na jak długo wprowadzono te zmiany? Skontaktowaliśmy się z Tomaszem Kunertem z wydziału prasowego urzędu miasta.

- Trwa budowa wiaduktu kolejowego nad Kasprzaka. Zmiany w ruchu pojawiły się ze względu na potrzebę ustawienia w tym miejscu koniecznych w trakcie robót tymczasowych podpór, ponieważ powstaje konstrukcja wiaduktu. Dlatego jezdnia musi być tymczasowo zwężona - wyjaśnił. - Prace trwają od paru miesięcy, a ostatnie zmiany związane są z kolejnym etapem robót - dodał.

Jak zaznaczył, zmiany w ruchu powinny się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. - Kolejarze nie podają dokładnych dat - poinformował Kunert.

Oprócz robót związanym z nową wiaduktem, w rejonie Kasprzaka trwa reż budowa II linii metra, a konkretniej - jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl - budowa szybu wydobywczego dla tarcz TBM drążących tunele. Dlatego pod koniec lipca na Kasprzaka wstrzymano ruch tramwajowy. Zgodnie z planem, składy mają wrócić za dwa lata.

mp/r/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Marius

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 15:17 ~Marius

  Drozd~Drozd

  Mój samochód to moje narzędzie pracy, ( nie jestem taksówkarzem) , ale bez auta nie jestem w stanie pracować. A komunikacja miejska nie wszędzie mnie dowiezie. Dziennie robię między 150 a 250 km po mieście i okolicy a biuro firma ma na Żelaznej.Bez auta zostaje mi bezrobocie.
  Pracuję tylko na prowizji więc za siedzenie w biurze nikt mi nie zapłaci.

  Sens jazdy po Warszawie samochodem jest tylko jeśli to auto służbowe, bądź podwozisz kogoś (lub siebie samego) w miejsce o trudnym dostępie środkami miejskimi. W każdym innym przypadku jest to zbędne korkowanie ulic.

 • m1992

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 16:22 ~m1992

  Z tego co rozumiem, nie ma też buspasa w tym miejscu. A wszystkie autobusy z Górczewskiej skierowano właśnie na Kasprzaka.
  Dobrze że ja jak jeżdżę w te rejony, to przez Prymasa i Ochotę.

 • opzdpsypr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 14:01 ~opzdpsypr

  Korków mamy dosyc, ale z drugiej strony jak jest korek to Ci piraci drogowi nie przyspieszają przed czerwonym...

 • Drozd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 13:45 ~Drozd

  Mój samochód to moje narzędzie pracy, ( nie jestem taksówkarzem) , ale bez auta nie jestem w stanie pracować. A komunikacja miejska nie wszędzie mnie dowiezie. Dziennie robię między 150 a 250 km po mieście i okolicy a biuro firma ma na Żelaznej.Bez auta zostaje mi bezrobocie.
  Pracuję tylko na prowizji więc za siedzenie w biurze nikt mi nie zapłaci.

 • były kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 12:49 ~były kierowca

  Pracuję przy Kasprzaka i po zmianie organizacji ruchu popołudniowy korek zaczyna się po 15.00 i sięga do Ronda Daszyńskiego.
  Niestety bus pas nie spełnia swojego zadania, bo są odcinki, gdzie ich nie ma i autobusy stoją wraz z pozostałymi pojazdami.
  Sytuację mogłaby poprawić na pewno lepsza organizacja ruchu przy skrzyżowaniu Bema-Kasprzaka. Może np. północny odcinek Bema powinien mieć tylko prawoskręt bez prawa skrętu w kierunku Bemowa? Może południowy odcinek Bema powinien być jednokierunkowy do Wolskiej? Trzeba podjąć działania zmierzające do udrożnienia skrzyżowania, bo dzisiaj jest tak, że kierowcy wjeżdżają na nie bez szansy na zjazd po drugiej stronie, co blokuje wszystkie kierunki. na pewno powinna też pojawić się policja, bo sami kierowcy na pewno tego nie zmienią swoich nawyków.
  I jeszcze jedno - trzeba kontrolować bus pasy, bo jest wielu cwaniaków, którzy bez uprawnień poruszają się tym pasem.
  ps. uprzedzam pytania - tak jestem kierowcą, tak jeździłem do pracy autem do czasu rozpoczęcia remontu, ale dzisiaj stanie w korkach dodatkowe kilkadziesiąt minut spowodowało, że korzystam z alternatywnych środków transportu

 • mika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 11:15 ~mika

  ciekawe kto wymyślił i kto dał akceptację na to gó.no na wolską, nie dość, że tą częścią Woli niewiele się interesują i omija wielkim łukiem na poczet odolan i starej woli to jeszcze szpecą to co już tu jest. to jakaś porażka ten wiadukt.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 10:26 ~xyz

  Martyna~Martyna

  Siedzą w autach i jeszcze im źle, a o tych co korzystają z komunikacji miejskiej nikt nie myśli. Autobusy są mega zatłoczone, czasami nie można wejść, buspas na odcinku Daszyńskiego - Skierniewicka zlikwidowany, a podróż do domu wydłużyła się o dobre 30 minut


  No to ciekawe jak pseudoaktywisci chcą do tych autobusów wcisnąć jeszcze tysiace kierowców

 • Martyna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 09:14 ~Martyna

  Siedzą w autach i jeszcze im źle, a o tych co korzystają z komunikacji miejskiej nikt nie myśli. Autobusy są mega zatłoczone, czasami nie można wejść, buspas na odcinku Daszyńskiego - Skierniewicka zlikwidowany, a podróż do domu wydłużyła się o dobre 30 minut

 • Nikodem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 09:12 ~Nikodem

  Wiekszość tych decyzji jest wydawana zza biurka na wniosek budowlańców i to ze wsi widać po nr rej. A urzędnicy to urzędasy a nie fachowcy. Na zachodzie to daliby tydzień na ustawienie podpór i ustawienie kratownicy a u nas na pół roku. I nikt tego nie kontroluje. Przykład koniec obwodnicy Marek w Radzyminie. Utrudnienia i ograniczenia są a już ich nie ma na stronie GDDKiA

 • Tak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2017 08:59 ~Tak

  Neva~Neva

  Tego, kto wydał zgodę na remont linii kolejowej przy jednoczesnej budowie metra powinno się wsadzić do kryminału. Dlaczego w tym mieście brak jakiegokolwiek szacunku dla obywateli. Ludzie, przecież to nasze życie mija w tych cholernych korkach, tylko przez czyjąś głupotę!


  Popieram. A razem z nim tego, który zaakceptował harmonogram przygotowywania szybu wyjściowego dla tarcz na Kasprzaka tak, że już teraz je kopią, podczas kiedy tarcze jeszcze długo nawet nie wjadą pod ziemię na Woli. Będą sobie tak te dziury bezużytecznie i bezsensownie tamować ruch przez dodatkowe pół roku albo i więcej, bo przecież tyle opóźnienia miał start prac na Woli

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »