Informacje

22.01.2017 13:09 czy rozwiąże problem?

Dwa parkingi nie wystarczyły. Będzie trzeci P+R na Młocinach

SERWISY:


Przy węźle Młociny powstanie kolejny parking P+R. To efekt popularności istniejących postojów
i notorycznego rozjeżdżania trawników i chodników przez kierowców.

"Parkingi P+R na Młocinach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie z około tysiąca miejsc już od rana są zajęte. Stąd konieczność budowy kolejnego obiektu" – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Ma powstać do grudnia

Nowy parking powstanie między południowym wejściem do stacji metra, a skrzyżowaniem z ulicą Przy Agorze, w pasie zielonym dzielącym jezdnie ulicy Kasprowicza. Będzie to jednopoziomowy postój na ok. 160 miejsc dla samochodów osobowych. Znajdzie się też przestrzeń na 24 stanowiska dla rowerów.

Zaprojektuje go i wybuduje za 3,5 mln złotych firma Delta S.A. Najpierw ma zaproponować różne rozwiązania i dążyć do tego, by nie trzeba było wycinać drzew. Jeżeli się to nie uda, mają zostać przesadzone. Po zatwierdzeniu koncepcji powstanie projekt budowlany. ZTM obiecuje, że sama budowa zakończy się w grudniu tego roku.

Parkują, gdzie popadnie

Komunikat "brak wolnych miejsc" przed wjazdem na P+R Młociny i setki aut zaparkowanych w okolicznych uliczkach - na chodnikach, trawnikach, a nawet w pasie jezdni to codzienność w tej okolicy. O problemie pisaliśmy już w 2015 roku.


ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wawrzyszanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2017 11:37 ~Wawrzyszanin

  radek65~radek65

  A tam gdzie mógłby być kolejny trzypoziomowy parking na Młocinach będzie kolejna galeria handlowa....

  Dokładnie tak. Zamiast przygotować odpowiednio duży parking na stacji końcowej gdzie jest sporo wolnego terenu dookoła a zjeżdża się tu masa aut z okolic to zniknie teren zielony a 160 miejsc niczego nie rozwiąże bo dalej wszystkie zaułki w okolicy będą zapchane przez dojeżdżających. My tu płacimy podatki a miasto zabiera nam parkingi żeby przyjezdni mogli sobie spokojnie zaparkować (bo my przecież w nocy nie możemy na tych miejscach parkować bo kara będzie).

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2017 14:38 ~Rafał


  Rafał~Rafał

  ZTM budyje ten parking wbrew woli mieszkańców okolicznych budynkó. Funduje im beton zamiast zieleni. Biorąc pod uwagę ostatnie problemy ze smogiem, zachęcanie ludzi dodojazdów do metra samochodami zamiast komunikacją miejską jest co najmniej dziwne.
  jam~jam

  Po pierwsze to mieszkańcy niech sobie decydują o swoim terenie, ja np byłem przeciwny budowie tamtych bloków. Druga sprawa to zachęcanie do dojazdu samochodem do metra to właśnie prawidłowe działanie, lepiej żeby Ci udzie dojechali na obrzeża niż ładowali się samochodem do centrum.


  Przecież są już parkingi. Budowa kolejnego ściągnie jeszcze więcej aut i kolejne trawniki ZTM wybetonuje? A może pośrodku Kasprowicza postawi parking piętrowy?

 • Obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2017 10:13 ~Obserwator

  Może warto wrócić do koncepcji przedłużenia metra na drugą stronę Wisły z końcową stacją za Mostem Północnym - jest tam ogromna ilość miejsca, stosunkowo daleko od budynków mieszkalnych, gdzie można zbudować duży P+R i tym samym rozładować tłok na Młocinach i korki na mości

 • Pilum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2017 08:43 ~Pilum


  qwerty~qwerty

  A ja zapytam parkujacych jak tam idzie meldowanie się i rozliczanie PIT w Warszawie?
  Paweł~Paweł

  Po co się gdziekolwiek meldować? Chwilowo chyba nie ma takiego obowiązku.

  Obowiązek meldunkowy nie był zniesiony. Jedyne co się zmieniło, to brak meldunku w dowodzie. Co jest bardzo upierdliwe i niezgodne z ponad 1000 aktów prawnych (we wszystkich jest wymieniony dowód osobisty jako dokument poświadczający zameldowanie). Szkoda, że dobra zmiana nie przywróciła meldunku w dowodach.

 • wolf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2017 08:26 ~wolf

  Przecież to są pieniądze wyrzucone w błoto.

  Kto to podpisał, imiennie proszę!

  To są moje pieniądze! Albo zróbcie tam 30 tysięcy miejsc parkingowych (nie da się), albo przestańcie marnować pieniądze na rozwiązania, które nic nie rozwiążą.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2017 20:47 ~mieszkaniec

  Wawrzyszew~Wawrzyszew

  Czemu jako mieszkańcy Bielan mamy fundować mieszkańcom innych dzielnic i miejscowości nowe parkingi kosztem zieleni?!

  Też mieszkam na Wawrzyszewie i mam nadzieję,że nasze miejsca postojowe przestaną być parkingami dla metrowców .Od rana całe osiedle zastawione a mieszkaniec bez miejsca na samochód.Kolejną zakałą to kupujący na Wolumenie,stają gdzie popadnie ,niszczą trawniki a straż miejska śpi.

 • jam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2017 19:36 ~jam

  Rafał~Rafał

  ZTM budyje ten parking wbrew woli mieszkańców okolicznych budynkó. Funduje im beton zamiast zieleni. Biorąc pod uwagę ostatnie problemy ze smogiem, zachęcanie ludzi dodojazdów do metra samochodami zamiast komunikacją miejską jest co najmniej dziwne.

  Po pierwsze to mieszkańcy niech sobie decydują o swoim terenie, ja np byłem przeciwny budowie tamtych bloków. Druga sprawa to zachęcanie do dojazdu samochodem do metra to właśnie prawidłowe działanie, lepiej żeby Ci udzie dojechali na obrzeża niż ładowali się samochodem do centrum.

 • Adamb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2017 19:08 ~Adamb

  Idiotyczny pomysł! Spowoduje dodatkowe problemy komunikacyjne na skrzyżowaniu Przy Agorze/Kasprowicza...likwidacja trawnika żeby przyjezdni mieli gdzie stawiać swoje niemieckie szroty...zgroza...to miasto nie jest dla ludzi

 • Krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2017 19:04 ~Krzysiek

  Rafal B ~Rafal B

  To są wszystko pół środki. Powinni zrobić drugi taki sam jak ten wielopoziomowy i wówczas MOŻE dało by się tam rano zaparkować. Tylko gdzie go tam zmieścić...
  A może było pociągnąć M1 na Nowodwory, a tam jest miejsca na parking choćby i na 10k samochodów.  A przy okazji - zapamiętajcie ten artykuł. Jak tylko zrobią stację końcową M2 na środku blokowiska na Bródnie, to wtedy dopiero zobaczycie co to znaczy brak miejsc postojowych i miejsca na budowę parkingu.

  Ale jak pisał wiesz lata temu:
  "Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."  Tak się po prostu nie da - tym tysiącem samochodów przyjeżdza tyle ludzi ile może zabrać jeden pociąg metra. Więc żaden parking nie wystarczy jak pociąg przyjeżdza co 5 minut.

 • Janusz_Astra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2017 18:58 ~Janusz_Astra

  Dlaczego niema pR na Kabatach? Jak długo bedzie można korzystać z uprzejmosci TESCO.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »