Informacje

16.12.2010 18:11 RADA WARSZAWY

Dwa miliony na doradzanie w sprawie parkingów i PPP

SERWISY:

Rada Warszawy przyjęła uchwałę, która przeznacza ponad 2 miliony złotych na znalezienie firmy doradczej, mającej ocenić, czy parkingi podziemne warto budować w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Opozycja uważa, że to marnowanie pieniędzy.

Radni debatowali o parkingach podziemnych, których mimo obietnic nie udało się zbudować przez ostatnie cztery lata. Czy doszli do porozumienia? - Radni PO doszli do porozumienia ze sobą - ironizował Andrzej Golimont z SLD.

- Zgodziliśmy się, że trzeba budować parkingi. Są potrzebne. A czy budować je w systemie partnerstwa, czy może koncesji - to trzeba sprawdzić - przekonywała Zofia Trębicka z PO.

- Wiceprezydent Kochaniak mówił w 2007 roku, że "jeszcze w 2007 roku rozpoczęliśmy pracę nad systemem partnerstwa publiczno-prywatnego. Zawarliśmy umowy z firmami doradczymi" - przypominał z radny Golimont. - Przez trzy lata płaciliśmy za coś, czego do dziś panu Kochaniakowi się nie udało zrobić. Dziś mieliśmy wyłożyć kolejne 2 miliony. Proponowaliśmy zastanowienie się nad tym pomysłem, ale koledzy z PO, korzystając z wyroków demokracji i większości w radzie, przegłosowali kolejne dwie "bańki" - irytował się radny SLD.

"Mieliście cztery lata"

- Platforma wspólnie z SLD miały cztery lata na to, by wpaść na takie rozwiązanie, jakie jest teraz proponowane. Dziś rada wyraziła zgodę na to, by wydać 2,2 miliona złotych i przez dwa lata się zastanawiać, jak to zrobić - komentował z kolei Jarosław Krajewski z PiS. - W ratuszu pracuje 8 tysięcy urzędników. Trzeba było część zwolnić i w ten sposób znaleźć środki na firmę doradczą.

Przypomniał też, że to w poprzedniej kadencji ratusz zrezygnował z budowy parkingu pod ul. Emilii Plater.

Zofia Trębicka przypominała jednak, że 1,5 roku temu zmieniła się ustawa o partnerstwie. - Przed nowelizacją była do niczego i na jej podstawie nie został zrealizowany żaden projekt w Polsce - podkreśliła. - Mamy nową ustawę, nie ma się nad czym zastanawiać. Jeżeli się nie zabierzemy do roboty, to nic nie będzie zrobione - dodała.

Czy to oznacza, że w ciągu tych dwóch lat nie skończy się na samym doradztwie? - Najpierw trzeba zrobić doradztwo, potem projekt i wykonawstwo - odpowiadała Trębicka.

Ile czasu to zajmie, powiedzieć nie potrafiła.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »