Informacje

20.05.2011 06:47 JAK PRZETRWAĆ REMONT TORÓW?

Dwa miesiące
bez linii średnicowej

SERWISY:

 

Wyłączony ruch pociągów na trasie Dworzec Wschodni - Dworzec Śródmieście. Wprowadzona komunikacja zastępcza. SKM i KM skierowane na trasy skrócone. To czeka pasażerów od 1 czerwca. Powód utrudnień? Zamknięcie linii średnicowej.

Zamknięcie średnicy to kolejny etap przygotowania kolejarzy do Euro 2012. - Tory muszą być zamknięte na czas modernizacji peronów stacji Stadion. W tym czasie zostaną też wymienione tory na odcinku od Dworca Wschodniego do stacji Powiśle - tłumaczy Jan Telecki z PKP PLK. Tory zostaną zamknięte na prawie dwa miesiące do 24 lipca. Zarząd Transportu Miejskiego ujawnił szczegółowy plan działania komunikacji w czasie remontu.

Linia S1 (Pruszków-Otwock)

Część pociągów SKM tej linii (mniej więcej raz na godzinę) będzie kursowała po torach dalekobieżnych, czyli przez Dworzec Centralny. W związku z tym nie będą się zatrzymywały na przystankach: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Pozostałe pociągi S1 będą miały skrócone trasy. Składy jadące z Pruszkowa dojadą tylko do Dworca Zachodniego. Składy z Otwocka - tylko do Wschodniego.

Linia S2 (Warszawa Zachodnia-Sulejówek Miłosna)

Pociągi linii S2, tylko w godzinach porannych (od początku kursowania do ok. godz. 10) będą kursowały na trasie Sulejówek Miłosna - Dworzec Gdański. Nie będą się zatrzymywały na Dworcu Wschodnim. Dzięki temu pasażerowie z Sulejówka będą mieli zapewniony bezpośredni dojazd do stacji metra. Będą również mieli możliwość przesiadki do linii tramwajowych przy przystanku Warszawa ZOO.

Ostatni pociąg z Sulejówka będzie odjeżdżał do Warszawy Gdańskiej o godz. 9.37. Natomiast ostatni pociąg z Dworca Gdańskiego będzie odjeżdżał o godz. 10.25. 

W pozostałych godzinach będą kursowały na trasie skróconej Sulejówek Miłosna – Dworzec Wschodni.

Koleje Mazowieckie

Pociągi jadące z kierunku zachodniego (Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Radom) będą dojeżdżały tylko do Warszawy Zachodniej. Składy z kierunku wschodniego (Mińsk Mazowiecki, Otwock) dojadą tylko do Dworca Wschodniego.

Nie będą kursowały pociągi z kierunku Wołomina do Dworca Wschodniego. W związku z tym, pasażerowie z Zielonki Bankowej będą mogli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej, którą będą mogli dojechać do stacji Zielonka.

Przez Warszawę Centralną będzie kursowało część pociągów ze Skierniewic, część składów z Dęblina, większość pociągów z Siedlec, a także pociągi przyspieszone kursujące przez dalekobieżną linię średnicową obecnie (część składów z Radomia, Łukowa, Siedlec, Skierniewic, Żyrardowa i Płocka).

Komunikacja zastępcza

Zostaną uruchomione wahadłowe połączenia na trasie Warszawa Zachodnia-Warszawa Śródmieście. Pociągi KM będą kursowały w godz. 4.30 – 0.00 z częstotliwością ok. 15 minut w każdym kierunku.

Uruchomiona zostanie również zastępcza linia autobusowa ZS2. Autobus będzie kursował w godzinach 4.30-00.00 na trasie DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) - Kijowska - Targowa - Zamoyskiego - al. Zieleniecka - Rondo Waszyngtona - al. Poniatowskiego - most Poniatowskiego - Al. Jerozolimskie - E. Plater - DW. CENTRALNY.

W godzinach szczytu linia będzie kursowała co 4 minuty, poza szczytem – co 8 minut. W soboty i święta – co 10 minut. Linia będzie obsługiwana wyłącznie autobusami wielkopojemnymi.

Ponadto, do 10 czerwca dojazd ze Śródmieścia do Dw. Wschodniego zapewniać będą tramwaje linii 7 oraz 22.

Informatorzy na posterunku

Zagubionym pasażerom pomóc maja informatorzy ZTM. W dniach 1-3 oraz 6 czerwca, dyżurować będą w godz. 7-19. Pomóc mają również plakaty oraz informacje głosowe w pociągach.

Wszystkie zmiany związane są z zamknięciem podmiejskiej linii średnicowej. Jest to kolejny etap modernizacji przystanku kolejowego Warszawa Stadion. Prace, w ramach tego etapu, zakończą się 24 lipca.

Koszt całej inwestycji to ponad 64 mln zł (z budżetu państwa). Cały przystanek będzie gotowy w listopadzie.

 

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Leszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 12:52 ~Leszek

  Ciekawe czy zainstalują wreście kamery termowizyjne do monitoringu ruchu pociągów i ludzi.
  polceam filmik z metra warszawskiego http://www.flamis.pl/video/Kamera_termowizyjna_termoratownicza_w_Metrze_Warszawskim

 • KajaEwku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 15:25 ~KajaEwku

  teraz w tunelach to powinni zamontować kamery termowizyjne (termoratownicze) by szybko wykrywać bezdomnych, pożary i dym!!!

  http://www.zosprp.pl/?q=content/zastosowanie-termografii-w-ratownictwie-i-ewakuacji-konferencja-emevac-w-sgsp

  pozdrawiam

 • JACEK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 22:00 ~JACEK

  A co mnie to obchodzi ? Gdzie wiadukt na Andersa ?

 • marcicha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 13:04 ~marcicha

  jak pięknie to wszystko brzmi w teorii, jaką jest rozklad jazdy. Kto nie była rano na dworcu wschodnim lub zachodnim, nigdy się nie dowie, jaki tam chaos panuje... nie mniejszy niż ten przed stworzeniem Świata....

 • zet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2011 11:48 ~zet

  Ciekawa jest jeszcze jedna rzecz: jednym z warunków przetargowych było zobowiązanie się do realizacji zadania przy max 30-dniowym całkowitym zamknięciu ruchu kolejowego ( w torach nr 3 i 4, tj. podmiejskich). Teraz okazuje się, że z 30 dni zrobiło się 54 (prawie 2x więcej!!!). Ktoś ma niezłą siłę przebicia... Jak to się ma do zasad uczciwej konkurencji?

 • Asica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2011 20:14 ~Asica

  Super, ciekawe w ile z Falenicy dojadę na Salome. W tej chili jadę 1h a później to nawet nie che wedziec HMMM chyba nie dostane 2 miesięcznego urlopu. Aha i nie likwidować 521 !!!!!!!

 • hornwaldt@centrum.sk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2011 08:44 ~hornwaldt@…

  Nie łudźmy sie, ze osoba dojedżajaca do pracy z Sulejówka na Powisle czy Ochote przesiadzie sie na Wschodnim do zastepczego autobusu. Abstrahujac od korkow ulicznych, wyjscie z peronu 6 i 7 na Kijowska, to pomieszanie z poplataniem

 • hornwaldt@centrum.sk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2011 08:40 ~hornwaldt@…

  Pamiętajmy jeszcze, ze do polowy czerwca mamy rok szkolny, wiec mniejsza liczba skladow moze przelozyc sie na wiekszy tlok lub to ze wielu z nas po prostu do pracy nie dojedzie.

 • hornwaldt@centrum.sk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2011 08:35 ~hornwaldt@…

  Ciekwa droge bedzie miala osoba dojezdzajaca do pracy z Wesołej do Piaseczna. Teraz ma rano dwa bezposrednie pociagi Kolei Mazowieckich. W czasie remontu bedzie miala obowiazkowa przesiadke na wschodnim i zachodnim. Czas jazdy wydluzy sie z ok. godziny nawet do 2 godzin. Jadac tym pociagiem ktory jest teraz bezposredni (np. Minsk Maz - Góra Kalwaria) trzeba wysiasc na wschodnim przejechac na wlasna reke na zachodni i yu juz nie zdazy sie na odjazd tego samego pociagu (bo z zachodniego odjedzie planowo drugi sklad), tylko trzeba czekac 1/2-1 godziny na nastepny.
  Ktos o tym nie pomyslal, bo mozna bylo skierowac caly tranzytowy sklad prze dworzec Centralny nawet z kilkuminutowym opoznieniem. Najlepiej jest wyciać i sprawa zalatwiona.

 • ZiGi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2011 00:47 ~ZiGi

  Do ~Ciuchcia
  Wiem, że jest mowa o pociągach, ale tych podmiejskich, obsługujących ruch na terenie Warszawy i miast aglomeracyjnych. Także dotyczy w szczególności ludzi jeżdżących do szkoły czy też pracy. Ze względu na powyższe nie zgodzę się z twierdzeniem, że okres wakacyjny to czas wzrostu pasażerów pociągów podmiejskich, z oczywistych względów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »