Informacje

15.10.2014 11:07 później będzie szybciej

Dwa dni opóźnień pociągów
na trasie Warszawa-Kraków

SERWISY:

W środę i czwartek pasażerowie podróżujący pociągami między Warszawą i Krakowem oraz Warszawą i Katowicami pojadą o pół godziny dłużej niż zwykle. To efekt wprowadzania nowego urządzenia do sterowania ruchem. – Procedura bezpieczeństwa wymaga od nas, by na linię wjeżdżało mniej pociągów – mówi Maciej Dutkiewicz z Polskich Kolei Liniowych.

O pół godziny wydłuży się czas podróży na trasach Warszawa-Kraków i Warszawa-Katowice. Utrudnienia mogą potrwać do piątkowego poranka.

Czytaj na tvn24.pl.

Opóźnienia spowodowane są montażem nowego urządzenia do sterowania ruchem na odnowionej stacji technicznej w Szeligach. - Do semaforów i ich sterowników podłączane są kolejne linie kolejowe – mówi Dutkiewicz.

Jeden pociąg na trasie

W związku z pracami wdrożona została procedura bezpieczeństwa. Przez ten czas obniżona jest przepustowość trasy. Utrudnienia dotyczą odcinka Korytów – Idzikowice. - Podczas niektórych faz zadania, w jednym momencie na odcinku między stacjami, będzie mógł znajdować się tylko jeden pociąg. Podczas normalnego funkcjonowania, pociągi mogą być wyprawiane na taki odcinek nawet co kilka minut – informuje Dutkiewicz.

O czasie dojazdu pasażerowie są informowani przez drużyny konduktorskie. Komunikaty podawane są również na dworcach. Dodatkowe informacje o bieżącej sytuacji podróżujący mogą też znaleźć w Internecie na stronie Intercity oraz za pomocą aplikacji mobilnej przygotowanej przez PKP Intercity.

W grudniu pojedziemy szybciej

Według Dutkiewicza, po zakończeniu prac w połowie grudnia, czas przejazdu skróci się i wyniesie:

- na trasie Warszawa-Katowice 2 godziny 34 minuty,

- Warszawa - Kraków: 2 godziny 28 minut,

- 3 godziny 42 minuty między Warszawą a Wrocławiem.

mmw/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • luk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2014 09:40 ~luk

  Od 13nastego zakupiłem miesięczny do Krak.obliczyłem że w pracy będę na styk,a tu się okazało że co dzień do ok 30 min w plecy, po drugim dniu chciałem zwrócić miesięczny i co nie da się, tzn.da się ale zwracają 50% minus dwa dni które już wykorzystałem

 • Nie_dla_IC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2014 21:57 ~Nie_dla_IC

  Co tam jakieś kursy do Krakowa czy Katowic samolotem szybciej się dotrze tam. Na problemy PKP w Polsce żadne pendolino nie pomoże. Najważniejszy jest transport lokalny w obrębie aglomeracji warszawskiej ale chyba on nie jest istotny dla TVN Warszawa.

 • Pasazer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2014 20:29 ~Pasazer

  Dwa dni? Ja jeszcze co tydzień linia PKP ICC na trasie Warszawa-Kraków od maja tego roku. Standardowo opóźnienia są od 30 minut do 2 godzin. Najpierw pociąg goni 160 km/h przez 15 minut, potem zwalnia do 30 km/h na kolejne 15 minut i zatrzymuje się w polu na godzinę - w pociągu nie wolno palić i wychodzić też. Czas przejazdu po remoncie + nowe pociągi "Pendolino" zbliży się do czasu przed remontem w 2000 roku ze starymi 30 letnimi składami... czyli po co ten remont?

 • pasażer ic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2014 17:52 ~pasażer ic

  Oprócz opóźnień, równiez obcinają wagony restauracyjne.

 • real

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2014 13:13 real

  cezura

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2014 12:07 ~waw

  Czyli po modernizacji czas przejazdu z Warszawy Centralnej do Katowic i Krakowa wyniesie dokładnie tyle, ile pod koniec lat 80-tych wkrótce po uruchomieniu CMK. Wtedy realizowane to było zwykłymi składami wagonowymi z polską lokomotywą EP09, dziś potrzeba do tego Pendolino ;)

 • WWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2014 11:28 ~WWA

  Problemy na tej trasie są już od dłuższego czasu w Piątek rano pociąg na trasie Warszawa- Kraków miał godzinne opóźnienie. Szkoda ,że wówczas informacje były udzielane dopiero w trakcie jazdy, wcześniejszy przekaz uchroniłby dużą ilość podróżnych przed niepotrzebnym stresem i spóźnieniami.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »