Informacje

04.06.2017 19:28 bardzo ciężki poranek

Duży protest taksówkarzy.
Mogą sparaliżować stolicę

SERWISY:


W poniedziałek
rano rozpocznie się protest taksówkarzy, którzy zapowiadają blokadę stołecznych ulic. Kierowcy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem przewoźników bez licencji, którzy odbierają im klientów.

Poniedziałkowy protest to element ogólnopolskiej akcji. - Żądamy od państwa polskiego, żeby wreszcie zaczęło egzekwować przepisy, które samo stworzyło. Zostaną złożone petycje - zapowiedział szef Związku Zawodowego Taksówkarzy "Warszawski Taksówkarz" Jarosław Iglikowski.

Petycje trafią do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Z pięciu dzielnic

Taksówkarze zbiorą się o godzinie 7 na parkingach przy centrach handlowych. Przewidziano pięć miejsc zbiórki.

Z Bielan kierowcy wyjadą z parkingu przy Centrum Olimpijskim przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 6, z Bemowa z parkingu przy Tesco przy ulicy Połczyńskiej. Na Pradze Północ miejscem zbiórki będzie parking Tesco przy Stalowej, natomiast na Pradze Południe taksówkarze wyjadą z parkingu Auchan przy ulicy Jubilerskiej. Ostatnią dzielnicą z której ruszą będzie Ursynów. Kierowcy wyjadą z parkingu obok Auchan przy ulicy Puławskiej 427.

W poniedziałkowym proteście udział może wziąć nawet pięć tysięcy taksówkarzy. Wszyscy przejadą w kierunku Śródmieścia z możliwie najmniejszą prędkością, co w godzinach szczytu może sparaliżować stolicę.

Możliwe, że powtórzy protest z 2015 roku, kiedy najważniejsze stołeczne ulice były kompletnie zakorkowane przez taksówki.

"Cierpliwość się kończy"

Według Iglikowskiego, Polska jest jedynym krajem, poza Niemcami, gdzie taksówkarze protestują pokojowo.

- We wszystkich innych krajach dochodziło do awantur. Nam cierpliwość też się kończy. Ile można czekać na to, żeby polskie państwo zaczęło działać. Nie chcemy niczego poza tym, żeby przepisy obowiązujące były egzekwowane? - pyta przewodniczący. I przypomina, że taksówkarze w przeciwieństwie do swojej konkurencji z takich firm jak Uber, mają kasy fiskalne, badania psychotechniczne i licencje.

PAP/md/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 10:29 ~Miki

  Łatwiej zrobić strajk niż przestać oszukiwać klientów i demolować samochody konkurencji. Myślenie troglodytów.

 • Namit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 09:43 ~Namit

  Taksiarze.. jeden z pierwszych zawodów nominowanych do tych bez przyszłości. Jeszcze parę lat i będziecie się musieli w większości przebranżowić..

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 09:43 ~mmm

  Tomasz Zielinski~Tomasz Zielinski

  Ja od dzis mam strajk na taksowkarzy. Nie wpuszczam ich nigdzie

  Podbijam. Ja też.

 • Namit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 09:41 ~Namit

  Będą protestowali przeszkadzając innym dojechać do pracy... następnym razem chętniej wybiorę ubera.. a do taksówkarzy - wybierzcie inną formę strajku..

 • Tarcho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 08:31 ~Tarcho

  Nie zgadlibyście, jak można dojechać taksówką z Dw. Wschodniego na Tarchomin. Wydaje się prosto: Kijowska - Targowa - Ratuszowa - Jagiellońska - Modlińska - Światowida. To jakieś 11 kilometrów. A można też tak: Kijowska - Targowa - Al. Solidarności - Radzymińska - Al. Piłsudskiego (Marki) - Trasa Toruńska - Modlińska - Światowida. Czyli 23 kilometry. Tak właśnie wiózł mnie taksówkarz. Na moje pytanie (już na TT), skąd taki wybór trasy, stwierdził, że to trasa najszybsza. Oczywiście gdy mu powiedziałem, że mieszkam w Warszawie od wielu lat i znam to miasto jak własną kieszeń, zapadła cisza, przerwana dopiero awanturą na końcu trasy. Nie chciał dać paragonu, ustalić uczciwej ceny, nie udało mu się również wytłumaczyć, dlaczego pojechaliśmy dwa razy dłuższą drogą. Skończyło się tym, że na koniec zmieniłem trasę i poprosiłem o podwiezienie na komisariat przy Myśliborskiej. Poburczał, pofurczał, wziął 30 zł i odjechał z piskiem opon.

  I wy macie czelność protestować?

 • ollo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 08:24 ~ollo

  nie jeżdżę taksówkami,ale uważam że UBER jeśli chce prowadzić działalność jak TAXI powinni spełniać takie same warunki badania koncesję i po sprawi.

 • rrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 07:32 ~rrr

  pojadę sobie dzisiaj rowerem do pracy a jak Panowie z TAXI będą blokować ulice to kilku będzie musiało sobie po proteście od razu nowe lusterka boczne kupić...

 • Tomasz Zielinski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 07:23 ~Tomasz Zielinski

  Ja od dzis mam strajk na taksowkarzy. Nie wpuszczam ich nigdzie

 • czysta prawda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 07:17 ~czysta prawda

  Cierpów to jednak bóg opuścił. Zamiast się wsiąść za siebie i zrobić porządek z chamstwem i oszustami oraz zadbać o jakość swoich usług to blokują całe miasto. Karetki, kurierzy, przedstawiciele handlowi i cała reszta będzie stała bo cierp nie może już więcej naciągać ludzie na przejazdy po 150zł odkąd jest uber

 • feeflack

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 07:06 ~feeflack

  fanubera~fanubera

  Szanowni taksówkarze!!!
  Zadbajcie o czystość,zapach w samochodzie!
  Kierowiec taxi z fajkiem w zębach,zimnym łokciem,wiecznie narzekający na głodowe zarobki!!!Jak głodujecie to dlaczego jest was tak dużo???Narzekacie na Ubera i im podobnych.Wsiadając do taxi ,nigdy nie wiem ile zapłacę.Korzystam teraz z Ubera i czuję satysfakcję!Nikt mnie nie okrada!!!Wiem od razu ile zapłacę.To klient wybiera przewoźnika.Protesty tylko zniechęcają nas do korzystania z waszych usług.Moje pieniądze wydaję gdzie ja zdecyduję.Możecie nadal narzekać i hodować hemoroidy na postojach.


  Nic dodać nic ująć. Pozdrawiam

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »