Informacje

06.09.2012 06:10 przebudowa trasy toruńskiej

Drugi wiadukt Głębockiej
do końca września

SERWISY:

Dobiega końca remont starego wiaduktu w ciągu ulicy Głębockiej. Jeden z ostatnich elementów przebudowy Trasy Toruńskiej ma być gotowy do końca września.

- Wszystkie prace wykończeniowe, zgodnie z ostatnią zapowiedzią wykonawcy, mają się zakończyć do końca września. Są to między innymi prace przy wiaduktach w ul. Głębockiej, prace przy drogach równoległych - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Po zakończeniu tych prac rozpoczną się przygotowania do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Dwa wiadukty dla kierowców

Remont starego wiaduktu rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Wtedy też oddano do użytku wiadukt wybudowany tuż przy tym obecnie modernizowanym. Na razie obowiązuje na nim tymczasowa organizacja ruchu. Docelowo będą nim jeździć kierowcy w kierunku Białołęki. Tym remontowanym teraz pojedziemy w kierunku Bródna. Do dyspozycji będą po dwa pasy na każdej przeprawie.

Wraz z zakończeniem remontu starego wiaduktu ma zakończyć się cała inwestycja, polegająca na przebudowie 7,1-kilometrowego odcinka Trasy Toruńskiej między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach do parametrów trasy ekspresowej S8.

Prace na tym odcinku rozpoczęły się w 2009 roku.

Most czeka na remont

Do parametrów trasy ekspresowej zostanie dostosowany również most Grota-Roweckiego oraz odcinek Trasy AK do węzła Powązki. Pomiędzy Modlińską i Powązkowską  trasa będzie miała po trzy pasy w każdym kierunku. Powstaną tu ekrany akustyczne a także nowe chodniki oraz ścieżeki rowerowe.

Na początku stycznia do boju o przebudowę mostu stanęły 22 firmy. Do kolejnej tury zakwalifikowało się 20. Miały złożyć oferty cenowe 20 sierpnia, ale tak się nie stało. Termin składania ofert został przesunięty na 10 września z uwagi na odwołania firm do Krajowej Izby Odwoławczej i wprowadzenie zmian w treści specyfikacji przetargowej.

GDDKiA przewiduje, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana na jesieni. Od tego momentu wykonawca będzie miał 27 miesięcy na ukończenie wszystkich prac.

Na przebudowę urzędnicy chcą przeznaczyć blisko miliard złotych. Około 85 proc. z tego to dofinansowanie z UE.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • blol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2012 11:59 ~blol

  udało mi się ostatnio przejechać kilka razy zjazdem w prawo - ktoś rozsunął barierki blokujące wjazd. Nawierzchnia jest już ukończona, pasy namalowane ... Niestety po kilku dniach sielanki ktoś zarządzający tą budową postanowił utrudnić życie mieszkańcom okoliczny osiedli i w nocy 6-7.11.2012 "ustawił" ciężkie betonowe zapory skutecznie uniemożliwiające korzystanie ze zjazdu! W środę 7.11.2012 spędziłem 15 min w korku o długości 1 km nim udało mi się minąć nieszczęsny blokujący ruch zjazd w lewo dla ruch w kierunku Centrum. Codziennie tkwiąc w korku myślę sobie o osobie podejmującej decyzje w sprawie ukończenia tej inwestycji. Marzy mi się aby ją i całą jej rodzinę szlag trafił, by geny tych idiotów nie rozprzestrzeniały się po świecie.

 • Aro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2012 08:31 ~Aro

  He, he... :-) i nadal stoimy w koreczkach przed wiaduktem, bo przecież jechanie do pracy 1,5 godziny to czysta przyjemność :-) Pozdrawiam wszystkich, którzy ze Skarbka jeżdżą na Służewiec publicznym transportem :-))))

 • Blekitek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2012 11:03 ~Blekitek

  A dziś mamy 11 października. Przejeżdżałam wiaduktem po godz. 7.00. Żywego ducha na placu budowy. Wiadukt nadal nieskończony. To jakaś kpina!

 • Wkwiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2012 22:45 ~Wkwiony

  Patałachy - pseudorobotnicy na moście dalej nic nie robią. 1 października się kończy. Jutro kolejne kilkanaście minut w plecy.
  I tu nie chodzi o jazdę na suwak, tylko spowalniających, którzy skręcają w lewo aby potem skręcić w prawo w TT w kierunku centrum. Ja kązdego dnia wpuszczam ludzi przed siebie. I jednoczesnie spowalniam ruch bo właśnie skręcam w TT w kierunku centrum.

 • Słoik Gerwazy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2012 10:46 ~Słoik Gerwazy

  Mamy pierwszy dzień października. Oczywiście jak można było się spodziewać wiadukt jak bym w budowie tak jest nadal. Najważniejszy punkt tego węzła a więc bezkolizyjny zjazd z głębockiej na TT jest nadal zamknięty. Powoduje to nadwyczajne korki na całej Głębockiej.
  Gratulacje panowie budowlańcy, czapki z głów! Wszystkim zainteresowanym tym stanem rzeczy proponuję wycieczkę w te okolicy. Tam się praktycznie nic nie dzieje. Samo się ma dokończyć czy jak?

 • lejdi z warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 13:11 ~lejdi z warszawy


  Pawel~Pawel

  Jeśli jedziesz zgodnie z przepisami prawym pasem to nie ma problemu. Ale rozumiem, że tacy jak ty będą walić lewym do oporu aby potem próbować się wcisnąć.
  obserwator_natury~obserwator_natury


  Zgodna z przepisami (i zdrowym rozsądkiem) jest jazda na tzw. suwak. Cały cywilizowany świat (włączając też kierowców z innych polskich miast) wie na czym to polega, tylko w Warszawie ten, kto jedzie lewym pasem do końca to cwaniak "walący do oporu aby potem próbować się wcisnąć". Nie wiem co jeszcze musiałoby się wydarzyć, abyśmy i w tej kwestii nie byli nadal krajem bloku wschodniego.
  zgadzam się w 100% - cywilizowani kierowcy jeżdżą na suwak - jest to znacznie szybsze niż wciskanie się na każdym odcinku - właśnie takie zachowanie tamuje ruch, a nie włączanie się pojedynczo na końcu pasa!!

 • zielony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2012 10:09 ~zielony

  Co za kretynizm. Dziś 10 września a na budowie cisza. Totalna głupota. GDDKiA zapraszamy do sprawdzenia wykonawcy na miejscu a nie wygadywania głupot. Ruszcie 4 litery i sprawdźcie, bo do wiosny im się zejdzie.

 • Odys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2012 10:45 ~Odys

  Na większości przebudowanej trasy, nadal jest brak jest zamontowanych ekranów dźwiękochłonnych. Stan wiaduktu jest daleki od zakończenia budowy, a drogi dojazdowe wraz z rondem i teren dookoła jest placem budowy. Żenada, że w ogóle wykonawca proponuje nierealny termin zakończenia prac,że kpi sobie z inwestora. Pozostało 15 dni do terminu a po placu budowy wiaduktu kręci się po kilku robotników. Całkowicie brakuje koordynacji robót i nadzoru inwestorskiego.

 • mieszkanka osiedla Agromana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2012 16:07 ~mieszkanka…

  1. lepiej niech poprawia tą nowa nitkę (juz złazi powłoka na "kładce"),
  2. Niech wyremontuja drogi wewnetrzne w osiedlach Agromana (np Szumiących traw) , które w czasie przebudowy dokładnie rozjechali ciężkim sprzetem,
  3. Niech uprzątną teren za ekranami po stronie osiedla Agromana i wywiozą cały ten syf , który po sobie zostawili,
  4.i może wreszcie doczekamy sie jakiegoś normalnego przejścia z przystanku na Trasie toruńskiej i dla tych , którzy chcą z carrefoura dojśc do osiedla (pod kładka jest plac budowy a inaczej nie da się przebić pieszo w kierunku Zielonej Białołęki - wszystkie przejścia dla pieszych zostały skutecznie zagrodzone i/lub rozjeżdżone maszynami)

 • mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2012 11:41 ~mario

  hehh
  Chcą remontować "grota" a i tak wszyscy staną przy zjeździe w markach.
  ...kiedy obwodnica marek. To byłoby by bardziej korzystne niż remont teraz mostu

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »