Informacje

01.08.2018 16:21 Od środy

Drugi etap remontu Podleśnej

SERWISY:

Trwa generalny remont ulicy Podleśnej na Bielanach. W środę, 1 sierpnia, prace przeniosły się na odcinek pomiędzy Lektykarską i Klaudyny.

Zarząd Dróg Miejskich wyremontuje jezdnię ul. Podleśnej na całej długości – od Marymonckiej do Gwiaździstej. O inwestycji pisaliśmy już przed rozpoczęciem pierwszego etapu robót. Zakres prac obejmuje nie tylko wymianę podbudowy i nawierzchni jezdni, ale także zmiany w organizacji ruchu poprawiające bezpieczeństwo. Wytyczone zostaną nowe przejścia dla pieszych, a przed istniejącymi pojawią się progi zwalniające – poinformował w swoim komunikacie prasowym stołeczny ratusz.

Prace podzielone na etapy

Prace zostały podzielone na kilka etapów. Pierwszy z nich objął fragment od ul. Marymonckiej do ul. Lektykarskiej. Roboty w tym miejscu dobiegają końca i plac budowy może już przenieść się na kolejny odcinek. Od środy, 1 sierpnia, od ok. godz. 7.00 do połowy miesiąca zamknięty dla samochodów będzie fragment pomiędzy ulicami Lektykarską i Klaudyny (bez skrzyżowań). Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Gwiaździsta – Potocka – Słowackiego – Marymoncka.

Ratusz przypomina, że do połowy sierpnia w związku z budową ronda, ul. Klaudyny jest zamknięta przed skrzyżowaniem z ul. Rudzką, a ruch w ciągu ulic Rudzkiej i Mickiewicza odbywa się tymczasową jezdnią omijającą plac budowy.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Objazd dla autobusów linii 121 zostanie poprowadzony ulicami: Lektykarska – M. Hłaski – Gdańska – J. Słowackiego – Potocka – Gwiaździsta. Linie 157181 i nocna N46 będą kursowały ulicami: Rudzka – Lektykarska – Podleśna – Marymoncka. Autobusy linii 157 pojadą dalej ul. A. Sacharowa i zawrócą na rondzie przy stacji metra Słodowiec. Linia 181 pojedzie dalej swoją trasą do Cm. Północnego i wróci ulicami: Marymoncka – al. Zjednoczenia – J. Kasprowicza – B. Podczaszyńskiego – Podleśna – Lektykarska – Rudzka. Linia 185 będzie kursowała ulicami Potocką i Gwiaździstą, a 197 ulicami: Marymoncka – S. Żeromskiego – A. Sacharowa – Marymoncka.

W następnym etapie remontowane będą skrzyżowania – z ul. Podleśną i Klaudyny. Na zakończenie zostanie ułożona ostatnia warstwa nowej nawierzchni na całej ulicy. Wszystkie prace mają zostać wykonane do 30 sierpnia – zapowiedzieli urzędnicy.

mn

 

 

 

 

 


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rocco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2018 22:34 ~Rocco

  To zależy jak długo obowiązywał jeszcze będzie komunistyczny przepis zezwalający do parkowanie na chodnikach...

 • andre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2018 16:35 ~andre

  Ile setek nowych palików przybędzie?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »