Informacje

20.08.2012 07:09 Bilet trzeba dokasować

Drugi bilet na II linię metra

SERWISY:

Czy przesiadając się między I a II linią metra będzie trzeba kasować kolejny bilet? Zarząd Transportu Miejskiego odpowiada tak, ale urzędnicy zaznaczają, że nie jest to ostateczna decyzja- pisze rynekkolejowy.pl.

– Mając na względzie obecne brzmienie definicji biletu jednorazowego należy zauważyć, że pasażer korzystający z tego rodzaju biletu ma prawo podróżować tylko jednym środkiem transportu. Przesiadając się zatem z jednej linii metra do drugiej powinien skasować kolejny bilet jednorazowy – mówi Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM-u.

Nie jest to jednak decyzja ostateczna. - Informujemy jednocześnie, że przed uruchomieniem II linii metra planowane jest przeprowadzenie stosownych analiz, na podstawie których zostanie podjęta decyzja na temat ostatecznego kształtu w zakresie funkcjonalności biletów jednorazowych użytkowanych w metrze – dodaje Krajnow.

Stacja przesiadkowa nie ogrodzona

Na bilecie jednorazowym można jechać środkiem transportu miejskiego przez 120 minut. Bilet jest ważny tylko w tym autobusie, tramwaju lub pociągu SKM, w którym został skasowany (kasownik drukuje numer boczny pojazdu). Inaczej sytuacja wygląda w metrze, w którym płaci się za wejście do strefy biletowej, a nie za przejazd konkretnym pojazdem.

Jak informuje rzecznik ZTM-u w bezpośrednim łączniku przesiadkowym na stacji Świętokrzyska nie przewidziano bramek biletowych grodzących swobodne przejście. Znajdą się za to kasowniki, w których pasażerowie będą mogli dokasowywać bilety na dalszy przejazd.

lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • SimonROMAEST

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2012 02:25 ~SimonROMAEST

  Mieszkam od 7 lat w Rzymie ...
  Korzystam z metra codziennie ...
  Są 2 linie , A i B ...
  Przesiadka z jednej do drugiej jest ważna na jednym bilecie ...
  We włoszech obecnie jeden bilet kosztuje 1.50 euro i jest ważny 100 minut na jkiekolwiek autobusy oraz na JEDEN kurs metrem , jednak przesiadka z jednej lini na drugą jest liczona jako jeden kurs...
  Dziękuje i pozdrawiam
  PS. zarok wracam na stałe do POLSKI :) kocham ten KRAJ :)

 • Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2012 19:26 ~Polak

  To chyba tylko polski absurd. NIGDZIE na swiecie nie ma tak, ze placi sie za kazda linie oddzielnie!!! Po to sa wspolne przecinajace sie linie by mozna bylo SWOBODNIE i nie placac ponownie przesiadac sie na inna linie metra!!!! SKANDAL!!!!

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 16:21 ~aaa

  złodzieje i tyle!!! zamontowali automaty w autobusie z biletami jednorazowymi nie napisali na nich że automat drukuje bilety ważne tylko w tym konkretnym autobusie i nie chcą wymienić na normalne kartonikowe jednorazówki...

 • Man

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 21:15 ~Man

  Typowo po naszemu: Metra jeszcze nie ma a już o biletach jest mowa. To jak z autostradami: wybudować 10km i bramki żeby płacili a za te bramki można kolejne 10km zbudować ale po co?

 • JPM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 11:52 ~JPM

  Powinno być tak jak w Paryżu, tzn. bilet jednorazowy (tam zwany t+) uprawnia do przejazdu nieograniczoną ilością linii metra. Działa to tak, że po skasowaniu biletu jesteśmy już w strefie biletowej metra i dopiero po jej opuszczeniu bilet traci ważność.

 • tom81

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 10:39 ~tom81

  Ubanh77~Ubanh77

  W Europie /cywilizowanej/ jest tak że bilet np ważny przez 120 min obowiązuje na wszystkie rodzaje komunikacji miejskiej.Jadę tramwajem kilka przystanków potem kilka przystanków autobusem,a na koniec wsiadam do metra. U nas zaczynają myśleć o bilecie na każdą linię.A może byście panowie wymyślili rękawiczki o 6 palcach tak na wszelki wypadek.kto tych ludzi i gdzie wynalazł,z jakiej bajki przyszli,jak w ogóle można było pomyśleć o czymś tk idiotycznym? A może zabrakło natchnienia Ducha Świętego,a może ten Duch zwyczajnie panią GW olał?Boże zatrzymaj te oszołomstwo póki jeszcze jest czas,bo zgroza człowieka ogarnia gdy czyta o takich pomysłach


  "Bilet jednorazowy" jak sama nazwa wskazuje jest na jeden przejazd jednym pojazdem komunikacji, a te niesamowite osiągnięcie "cywilizowanej Europy" nazywa się w Wawie "bilet czasowy" - 20-sto, 40-sto i 60-cio minutowy, a także "bilet dobowy" i "bilet 3-dniowy"

 • krajnow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 10:23 ~krajnow

  hajka wymyslila ze skm na lotnisko to druga strefa. 175 i 188 tez powinno byc w 2 strefie biletowej!

 • alalala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 08:34 ~alalala

  o co chodzi , są przecież bilety czasowe...

 • ketfg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 07:48 ~ketfg

  spokojnie ludzie, nie emocjonujcie się tak, druga linia metra nigdy w Warszawie nie będzie działać

 • Bozon Higgsa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 06:45 ~Bozon Higgsa

  To jakiś idiotyzm. Generalnie powinny być bilety czasowe a nie na linię, ale w metrze to już w ogóle. Po kij te wszystkie parkingi park'n'drive jak się musisz nakasować biletów albo zabulić za okresowy. Jak z autostradami drogie i do kitu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »