Informacje

01.04.2016 12:00 ważna inwestycja nabiera kształtów

Dronem nad przyszłą
obwodnicą Marek

SERWISY:

Hektary wykarczowanych drzew - przygotowania do budowy obwodnicy Marek robią wrażenie, szczególnie obserwowane z powietrza.

Reporter tvnwarszawa.pl był w miejscu, gdzie powstanie węzeł Zielonka, czyli skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 631 z trasą S8 - obwodnicą Marek.

- Połacie drzew wycięto pod nową inwestycję. Wygląda to imponująco, a jeszcze bardziej, gdy można to zobaczyć z lotu ptaka - relacjonuje Lech Marcinczak,

reporter tvnwarszawa.pl.

Do 2017

Obwodnica Marek od węzła Marki do węzła Radzymin Południe będzie mieć długości ok. 15,4 km. Umowę na jej budowę podpisano w listopadzie 2014 roku.

Inwestycja została podzielona na dwa odcinki - od węzła Marki do węzła Kobyłka - za około 331,5 mln złotych realizuje go konsorcjum z Salini Polska jako liderem. Zadanie drugie: obejmuje zaprojektowanie i budowę odcinka o długości 7,2 km od węzła Kobyłka do węzła Radzymin Południe. Realizuje je konsorcjum z firmą Astaldi S.p.A na czele za ok. 405,9 mln zł.

Zakończenie prac na pierwszym, około 8-kilometrowym odcinku obwodnicy od Marek do Kobyłki planowane jest na koniec wakacji 2017 r. W ramach tego odcinka, pierwsze prace rozpoczęły się już w 2015 roku na fragmencie od węzła Marki do węzła Drewnica.

Wykonawca drugiej części - ponad 7 km od Kobyłki do Radzymina - na swoje prace ma 32 miesiące od dnia podpisania kontraktu, czyli trasa powinna być gotowa w drugiej połowie 2017 roku.

W lutym 2016 inwestycja otrzymała ostatnie pozwolenie.

su/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • enrico

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2016 21:04 ~enrico

  Botak i inni! Przecież władztwo HGW nie dotyczy Marek-bo to samodzielne miasto, a nie dzielnica W-wy (więc bez chrzanienia)!
  A S8 buduje GDDKiA, a nie M.St.W-wa- więc pretensje tam ślijcie.Poza tym wspomnę,że polecenie szybkiego wybudowania Obwodnicy Marek (jako S8) wydał- no kto..?- ówczesny Premier D.Tusk!(więc bez obrazy)! S8 - wokół Marek ewidentnie usprawni ruch w tamtym rejonie W-wy! Wystarczy przekonać się ile tysięcy sam.tranzytowych(m.inn. z LT,LV,EST,FIN,RUS)jeździ Trasą Toruńską- to jest ewidentny powód do szybkiej budowy tam S8 !

 • norma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2016 10:01 ~norma

  Ci co tak wszystko chronią zapominają o człowieku. Co mi z jakiejś chronionej rudery, jeśli jej istnienie zagraża ludziom w różny sposób. Ci niby ekolodzy więcej szkodzą niż chronią, a w dodatku są przekupni. Są znane przypadki zmiany stanowiska ekologów i ich uległości po odpowiednich negocjacjach korzystnych dla nich finansowo z wykonawcami czy decydentami. Niech rozum, rozwaga decydują, a nie upór i bezzasadne, wymyślone argumenty.

 • lex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2016 21:26 ~lex

  Wojtek~Wojtek

  Jest Pan w tzw. "mylnym błędzie" obwodnica marek porządkuje ruch, który gromadzić się będzie na trasie S8, jak sobie Pan wyobraża, że samochód jadacy np. z Berlina na wschód nagle natrafi na takie waskie gardło , jak Marki w szczycie piątkowym i ma stać tam 3 godziny? nie ma alternatywy dla budowy tej obwodnicy, ona po prostu musi powstać, gdyz jej brak cofa rozwój Wwy do lat 80.

  oczywiście, że tak. Obwodnica ma zawsze pozytywne skutki. Nie ma nad czym debatować, musi powstać. A osoby którzy boją się jeździć autem lub schizofrenicy miejscy niech lepiej zmienią przyzwyczajenia

 • owmc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 14:45 ~owmc

  Rzeczywiscie przy takim natężeniu ruchu korki sa w Markach coraz częstsze i uciazliwe. Piza tym trochę wsiowawe miejscami te Marki, swiecace za blisko świateł szyldy ledowe, zaniedbana architektura, dreski...

 • Mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2016 07:51 ~Mieszkaniec

  Kto to napisał? Wystarczy obejrzeć mapę, żeby dojść do wniosku, że drogę poprowadzono skrajem lasów w sposób właściwy.

 • Nbyhehof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2016 23:28 ~Nbyhehof

  Apeluję do Wladz Marek i ludzi dobrej woli o uratowanie zabytkowej architektury Marek! Na szczęście te ważne zabytki nie są jeszcze w tak dramatycznym stanie, ale wiele zabytkowych obiektów wymaga szybko naprawy i fachowej renowacji! Nawet wzdłuż al. Piłsudskiego wiele domów, osiedle xixwieczn, willi (takich niebanalnych, również tych w stylu poniemieckim wymaga renowacji). Przecież mogą być tam mieszkańcy, a w tych opuszczonych mozna zrobić pensjonat, restaurację, ośrodek. W wielu krajach stylowo ratuje się stare obiekty!!!!!!!!

 • nnaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2016 21:37 ~nnaa

  cmentarz.. dla ludzkiej bezmyslności i próżności.. przykre, że w naszym kraju nie czerpi się z doświadczeń innych krajów by chronić to co najcenniejsze i ułatwić też życie ludziom..

 • Wojtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2016 23:18 ~Wojtek

  LyingLion~LyingLion

  I znów ktoś robi krecią robotę. Teraz ludzie z Radzymina, Wołomina czy Wyszkowa będą mieli jeszcze lepszy dojazd, a obwodnica Warszawy jeszcze bardziej się zakorkuje (już jest średnio przejezdna).
  Zamiast dać im komfortowe pociągi i autobusy, to traktuje się tam tych ludzi jak bydło.
  To ja się pytam dlaczego wiecznie zwęża się ulice w centrum, skoro tworzy się tak sprzyjające warunki dla większej ilości samochodów w mieście?


  Jest Pan w tzw. "mylnym błędzie" obwodnica marek porządkuje ruch, który gromadzić się będzie na trasie S8, jak sobie Pan wyobraża, że samochód jadacy np. z Berlina na wschód nagle natrafi na takie waskie gardło , jak Marki w szczycie piątkowym i ma stać tam 3 godziny? nie ma alternatywy dla budowy tej obwodnicy, ona po prostu musi powstać, gdyz jej brak cofa rozwój Wwy do lat 80.

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2016 21:40 ~marek

  Hektary lasu wykarczowali, a ile posadzą w ramach kompensacji w okolicy???

 • ROCK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2016 19:49 ~ROCK

  Dawno powinna być wybudowana obwodnica Marek. Pamiętam jeszcze dwukierunkową drogę przez Marki i Radzymin. Koszmar. Jak powstała dwupasmówka a potem obwodnica Radzymina to krótko wydawało się, że to już to co być powinno. Niestety droga przez Marki została , w sumie z konieczności, "pokrojona: światłami i okazała się wielkim korkiem. Może jakby powstała od razu obwodnica to nie było takich problemów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »