Informacje

25.05.2018 18:01 Sprawdź objazdy

Drogowcy, rolkarze, święto Saskiej Kępy. Weekend z utrudnieniami

SERWISY:

Święto Saskiej Kępy, przejazd rolkarzy oraz tradycyjne weekendowe frezowania utrudnią przejazd mieszkańcom w kilku dzielnicach. Drogi będą zamknięte, a komunikacja pojedzie objazdami.

Od piątku od godziny 22 do poniedziałku, do godziny 4 zamknięta będzie Człuchowska pomiędzy Lazurową a Karabeli.

Wyłączone z ruchu będą obydwie jezdnie ulicy na odcinku od Lazurowej do skrzyżowania z Karabeli i Rozłogi. Zamknięte będzie także samo skrzyżowanie. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Lazurową - Górczewską - Powstańców Śląskich lub Powstańców Śląskich - Połczyńska.

Wyjazd z Karabeli będzie możliwy ulicą Wyki, a z ulicy Rozłogi do Siemiatyckiej. Utrzymany będzie dojazd do posesji od Lazurowej. Na zamkniętym odcinku ulicy zostanie ułożona nowa nawierzchnia jezdni.

Komunikacja zostanie skierowana na objazdy. Autobusy linii 112 pojadą objazdem ulicami Górczewską i Lazurową, a linii 189 Górczewską i Powstańców Śląskich. Linia autobusowa 190 z pętli OS. GÓRCZEWSKA będzie kursowała Górczewską. Natomiast linia nocna N42 będzie jeździła ulicami Powstańców Śląskich i Połczyńską.

W dniach 26-27 maja zostaje uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-5 kursująca na trasie:
CM. WOLSKI - Fort Wola - Połczyńska - Powstańców Śląskich - Człuchowska - zawrotka
na skrzyżowaniu Człuchowska/Raginisa/Drzeworytników - RAGINISA 01 - Człuchowska - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Fort Wola - CM. WOLSKI.

 

Jeden kierunek na Strażackiej

Również w piątek, około godziny 22 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu związane z przebudową węzła Strażackiej z Żołnierską.

Ruch pojazdów na łącznicy w ciągu Strażackiej pod wiaduktami Żołnierskiej będzie prowadzony jednokierunkowo - w kierunku Starego Rembertowa. Jeden kierunek ruchu w tej relacji będzie obowiązywał na Strażackiej, na odcinku od Stężyckiej do Zesłańców Polskich. Jadący od strony Chełmżyńskiej będą mogli pojechać łącznicą i skręcić w lewo na Żołnierską w kierunku Zielonki lub w prawo - w stronę Starego Rembertowa. Nie będzie można natomiast pojechać Strażacką (jadąc od strony Starego Rembertowa) do Żołnierskiej. Objazdy dla tej relacji zostaną poprowadzone al. Chruściela "Montera" i Marsa do Żołnierskiej lub przez Czwartaków.

Dla jadących od strony Zielonki będzie utrzymywany zjazd w kierunku Starego Rembertowa (przez łącznicę), ale nie będzie można pojechać do Chełmżyńskiej. Objazd będzie prowadzony ulicami: Żołnierska - Marsa - Chełmżyńska.

Zamknięty będzie również skręt z Żołnierskiej (od strony Marsa) w prawo - w Strażacką. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Marsa lub Czwartaków. Zmiany związane są z przebudową łącznicy pod wiaduktami. Pierwszy etap robót będzie obowiązywał do połowy czerwca. Następnie zostanie wprowadzony drugi etap, w którym główna zasada prowadzenia ruchu w relacji zachód - wschód na łącznicy będzie utrzymana.

Komunikacja zostanie skierowana na objazdy. Autobusy linii 143 w kierunku krańca REMBERTÓW-KOLONIA pojadą objazdem ulicami: Żołnierska - Czwartaków - Paderewskiego, a w kierunku krańca GUS ulicami: al.  Chruściela "Montera" - Cyrulików - Marsa. Linia autobusowa 225 (tylko w kierunku krańca GOCŁAW) będzie kursowała ulicami: Zesłańców Polskich - Cyrulików - Marsa. Linia nocna N24 (tylko w kierunku krańca DW. CENTRALNY) pojedzie ulicami Żołnierską i Marsa, i dalej swoją trasą podstawową.

Utrudnienia są związane z przebudową ulic Marsa i Żołnierskiej. Nowa droga ma poprawić połączenie z Rembertowem i wyjazd z miasta w kierunku podwarszawskich gmin Ząbki, Zielonka, Marki, Kobyłka, Sulejówek.  Cała inwestycja zakończy się jesienią 2018 roku.

 

Święto Saskiej Kępy

W sobotę z kolei, w godzinach 14-23 odbędzie się XIII edycja Święta Saskiej Kępy. Na czas organizacji imprezy zamknięte dla samochodów będą ulice Francuska i Paryska.

Pierwsze utrudnienia rozpoczną się już w piątek o godzinie 18 i potrwają do niedzieli, do 12. Zamknięte dla samochodów będą ulice Francuska i Paryska od ronda Waszyngtona do ronda na skrzyżowaniu z Brukselską i Wersalską. Zalecane objazdy będą prowadziły ulicami: Wał Miedzeszyński lub Saską.

Połączenia z Francuską nie będą miały poprzeczne ulice: Lipska, Berezyńska i Obrońców, a z Paryską - ulice Meksykańska, Szczuczyńska, Brukselska i Wersalska. Przejezdne natomiast pozostaną ulice Walecznych i Zwycięzców.

Od piątku, 25 maja od godziny 18 do niedzieli, 27 maja do godziny 24 na ulicach Francuskiej i Paryskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24). W tym samym czasie zakaz zatrzymywania się (znak B-36) będzie obowiązywał również na ulicach:

- Lipskiej (od bocznej jezdni al. Waszyngtona do Finlandzkiej),
- Berezyńskiej (od wysokości Elsterskiej do Finlandzkiej),
- Obrońców (od Poselskiej do Królowej Aldony),
- Zwycięzców (od Saskiej do Francuskiej oraz pomiędzy ulicami Poselską i Katowicką po stronie północnej),
- Szczuczyńskiej (od Zakopiańskiej do Paryskiej),
- Meksykańskiej (od Wandy do Paryskiej).

 

 

NightSkating dla dorosłych i dzieci

Również w sobotę w godzinach 19-23 odbędzie się impreza NightSkating Warszawa i przejazd na rolkach.

Uczestnicy imprezy tradycyjnie zbiorą się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Tym razem wyjątkowo odbędą się jednak dwa przejazdy.

Najpierw o godzinie 19 wystartują uczestnicy Nightskating dla dzieci. Trasa ich przejazdu będzie prowadziła ulicami: Krakowskie Przedmieście - Tokarzewskiego-Karaszewicza - pl. Piłsudskiego (pod prąd) - Królewska - Marszałkowska - Al. Jerozolimskie - Emilii Plater - Świętokrzyska - Prosta - Towarowa - al. Solidarności - al. Jana Pawła II - Grzybowska - Królewska - pl. Piłsudskiego - Tokarzewskiego-Karaszewicza - Krakowskie Przedmieście przed pomnik Mikołaja Kopernika.O godzinie 21 wystartują starsi uczestnicy NightSkating Extra i przejdą ulicami: Krakowskie Przedmieście - Tokarzewskiego-Karaszewicza - pl. Piłsudskiego (pod prąd) - Królewska - Marszałkowska - al. Solidarności - al. Jana Pawła II - Popiełuszki - Słowackiego - Żeromskiego - al. Reymonta - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Wolska - Kasprzaka - al. Prymasa Tysiąclecia - Al. Jerozolimskie - Niemcewicza - Grójecka - Al. Jerozolimskie - Marszałkowska - Królewska - pl. Piłsudskiego -  Tokarzewskiego - Karaszewicza - Krakowskie Przedmieście.

Na trasie przejazdu możliwe będą czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji.


ZOBACZ TEŻ REMONT ULICY JANA KAZIMIERZA:

kw/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • niesłój

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2018 10:42 ~niesłój

  Warszawiak~Warszawiak

  Właśnie dlatego warszawiacy wprowadzają się z miasta. Słoje mają igrzyska, a my mamy dość cyrku co weekend. Jak nie biegi, to rowery, rolki, skakanie na piłkach, albo na dupach.

  nie wiem kto normalny chciałby w ogóle mieszkać w centrum wawy, na odcinku od rotundy do pl konstytucji co drugi lokal straszy zamazany pusty i do wynajęcia, na jerozolimskich nie lepiej i jeszcze do tego obsikane wejścia do kamienic, smród od rana i hałas od samochodów, do tego urokliwe przejście do metra, te biegi i skoki robi się po to, żeby poudawać że centrum tego miasta jeszcze żyje, bo gdyby nie to, to nikogo by tam nie było, a ty się jarasz, że w tym syfie mieszkasz, hahahah

 • rowerowowowowo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2018 17:05 ~rowerowowowowo

  wkurzony~wkurzony

  Dlaczego nic nie piszecie o skandalicznej orgii jaka ma być dziś w pałacu kultury ???
  Przecież zgodę wydała pani HGW albo pan z SLD...
  Gdyby rządził Jaki takie coś nie było by możliwe w stolicy.


  Ale co, zazdrościsz, że Cie nie wpuścili? Na czym ten skandal polega?

 • wok3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2018 13:24 ~wok3

  wkurzony~wkurzony

  Dlaczego nic nie piszecie o skandalicznej orgii jaka ma być dziś w pałacu kultury ???
  Przecież zgodę wydała pani HGW albo pan z SLD...
  Gdyby rządził Jaki takie coś nie było by możliwe w stolicy.


  Skąd wiesz, że będzie skandaliczna? Masz jakieś przecieki? Może to będzie zupełnie zwyczajna orgia, bez żadnych skandali.

 • pompazpisu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2018 12:13 ~pompazpisu

  wkurzony~wkurzony

  Dlaczego nic nie piszecie o skandalicznej orgii jaka ma być dziś w pałacu kultury ???
  Przecież zgodę wydała pani HGW albo pan z SLD...
  Gdyby rządził Jaki takie coś nie było by możliwe w stolicy.


  Gdyby Jaki wiedział, że czytasz masoński portal TVN to by do sztumu wsadził xD

 • GDr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2018 11:23 ~GDr

  Gdyby rządził Jaki takie coś nie było by możliwe w stolicy.

  Wtedy z rozrywek możliwe będą tylko pogrzeby, procesje i topienie Marzanny

 • Matrona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2018 10:39 ~Matrona

  Warszawiak~Warszawiak

  Właśnie dlatego warszawiacy wprowadzają się z miasta. Słoje mają igrzyska, a my mamy dość cyrku co weekend. Jak nie biegi, to rowery, rolki, skakanie na piłkach, albo na dupach.

  To prawda. Jestem urodzona w Warszawie i tu dotąd spędziłam całe życie, ale dłużej już nie mogę. Przynajmniej parę, może paręnaście ostatnich lat chcę spędzić w spokoju, dlatego wyprowadzam się pod Warszawę. HGW dopięła swego.

 • Dostawczak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2018 10:33 ~Dostawczak


  benek~benek

  Jeżeli nie będzie osobówkarz to i utrudnień nie będzie. :-)
  keneb~keneb

  Zmyśliłeś sobie słowo, które nie istnieje w słownikach, i nawet nie umiesz go odmieniać. Weź się ogarnij, bo aż żal się ciebie robi.

  Podobnie jest ze słowem " Dostawczak " na oznaczenie furgonetki dostawczej. To słowo również nie istnieje, co nie stanowiło przeszkody dla redaktorów piszących na tym portalu.

 • wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2018 09:22 ~wkurzony

  Dlaczego nic nie piszecie o skandalicznej orgii jaka ma być dziś w pałacu kultury ???
  Przecież zgodę wydała pani HGW albo pan z SLD...
  Gdyby rządził Jaki takie coś nie było by możliwe w stolicy.

 • dobosz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2018 09:13 ~dobosz

  Rolki na tory!

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2018 07:34 ~Warszawiak

  Właśnie dlatego warszawiacy wprowadzają się z miasta. Słoje mają igrzyska, a my mamy dość cyrku co weekend. Jak nie biegi, to rowery, rolki, skakanie na piłkach, albo na dupach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »