Informacje

26.04.2013 20:14 komisja miała zastrzeżenia

Drogowcy nie otworzyli
objazdu w Al. Jerozolimskich

SERWISY:

Pomimo zapowiedzi, nowa organizacja ruchu w Alejach Jerozolimskich nie została wprowadzona w piątek. Komisja odbierająca objazd miała zastrzeżenia do oświetlenia i geometrii jezdni.

Drogowcy zaplanowali wprowadzenie objazdu placu budowy węzła Salomea na godzinę 16.00 w piątek.

Dwie godziny po terminie Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że nie zostanie on otwarty.

- Komisja, a w szczególności Zarząd Dróg Miejskich, nie pozwoliła na wprowadzenie czasowej organizacji ruchu ze względu na brak tymczasowego oświetlenia drogi. Zgłosiła też uwagi do geometrii tymczasowej drogi w miejscu połączenia z istniejącą – wyjaśniła Tarnowska.

Jak dodała, wykonawca w trybie pilnym przeanalizuje uwagi i wprowadzi konieczne poprawki. Następnie ponownie zbierze się komisja. – Nie mogę podać konkretnego terminu, ponieważ prace będzie prowadzić wykonawca węzła – wyjaśniła.

Dwa pasy do centrum

Na tymczasowej drodze w kierunku centrum, kierowcy, tak jak dotychczas, będą mieli do dyspozycji 2 pasy ruchu. Po wprowadzeniu objazdu wykonawca zajmie się budową estakad, przebudową Al. Jerozolimskich oraz infrastruktury podziemnej, poinformowała GDDKiA.

Wykonawca zakłada zakończenie prac pod koniec tego roku.

wp/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zaki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2013 08:17 ~zaki

  Dziwne ze szanowna komisja nie ma uwag do obecnej organizacji ruchu. Przecież kierowcy jeżdżą w ciemnościach od roku,i nagle się okazało ze musi być jasno? W zimę o 16:00 robilo się ciemno i nie było latarni nikomu nie przeszkadzało. teraz jak jest jasno i będzie tylko jaśniej wieczorami to będą latarnie stawiać. A co do geometrii,to także brak uwag na tych hopkach spowodowanych różnicami wysokości jezdni obecnie, a objazd jest be? Komedianci...

 • kierowniczka33

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2013 10:14 ~kierowniczka33

  szamton~szamton

  Cała ta budowa to wielki skandal. Brak oświetlenia, brak wyznaczonych pasów ruchu, dziury. Rozumiem, że ktoś ma tam się zabic i dopiero zostanie naprawiona ta wielka fuszerka?!!!


  Jako kierowniczka domagam się od urzędników poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. To apel również do policji!

 • Hawk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2013 18:54 ~Hawk

  Soliton~Soliton

  @ asas & kaka:

  (...) trzeba wywinąć oberka 360 stopni, aby zjechać na poziom ziemi i przejechać przez dwa wiadukty pod obiema nitkami S8.
  (...)


  Tam jest zaprojektowany jeden wiadukt nad jezdniami, a nie dwa, ponieważ jezdnie łącznicy idą nad jezdniami S8 oraz później nad jezdniami Al. Jerozolimskich. Wg mnie rozwiązanie jest ok i pozwala np. na przyszłe wydłużenie ul. Nowolazurowej. Tutaj masz dokładniejszy rysunek http://www.siskom.waw.pl/materialy/s8/salomea-wolica/S8-Salomea-Opacz-sytuacja.pdf

 • nibyNIKT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2013 15:11 ~nibyNIKT

  ale przecież tam cały czas oświetlenie jest WYŁĄCZONE, więc w czym problem?

 • Soliton

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2013 01:33 ~Soliton

  @ asas & kaka:

  Duże skrzyżowanie A2 i S8 jest na pograniczu Opaczy i Raszyna a zjazd na Pruszków jest w Michałowicach na trasie obwodnicy autostradowej A2.
  Jeżeli teraz popatrzycie na plan w ten sposób, że północna nitka S8 (od Łopuszańskiej do Raszyna) jest na estakadzie, a południowa nitka S8 jest nieco odsunięta i poprowadzona na poziomie ziemi, to robiąc łagodne rozwidlenie w kierunku Łopuszańskiej i Nowolazurowej, trzeba zrobić tylko jeden wiadukt pod północną nitką S8 i od razu można byłoby wjechać na Nowolazurową.
  Ale będzie tak, że z południowej estakady S8 trzeba wywinąć oberka 360 stopni, aby zjechać na poziom ziemi i przejechać przez dwa wiadukty pod obiema nitkami S8.
  Powiększcie sobie mapkę, przeczytajcie kilka razy to, co napisałem, to może skumacie cały ten absurd.
  A w ramach dodatkowego ćwiczenia myślowego wykombinujcie, jak jadąc od Raszyna, skręca się w Aleje Jerozolimskie w kierunku Ursusa - gdybyście mieli problem, to podpowiem, że suma zakrętów wynosi ok. 630 stopni - czy to jest OK???

 • www

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2013 20:19 ~www


  asas~asas

  Soliton nie uwzględniasz bezkolizyjności, wielopoziomowości i priorytetów określonych kierunków. Węzeł będzie ok.
  Zelicha~Zelicha

  Dokładnie: przeca wiadomo, że słoiki rwiom do cyntruma a nie z powrotem na wieś czyli na Bemowo.

  Pisz po polsku a nie po warszawsku bo nikt tego bełkotu nie rozumie.. "rwiom" "cyntruma" co to znaczy????? A Ty na jakiej ulicy mieszkasz bo pewnie w mieście Warszawa;) Ubaw z Was po pach z Waszej głupoty Warszawiacy;)

 • janas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2013 18:54 ~janas

  Niestety musze codziennie jeździć al. Jerozolimskimi. To co zrobiła z nich firma Eurovia to koszmar. Dziury, połamane płyty betonowe, brak pasów, syf i brud z wyjeżdżających ciężarówek - gorzej niż droga na poligonie. Budują jedno, a niszczą drugie. Podobna budowa jest w al. Krakowskiej. Tam jest inna firma (Mosty Łódź) i inny widok. Jezdnia równa, zawsze czysta.

 • Zelicha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2013 17:23 ~Zelicha

  asas~asas

  Soliton nie uwzględniasz bezkolizyjności, wielopoziomowości i priorytetów określonych kierunków. Węzeł będzie ok.

  Dokładnie: przeca wiadomo, że słoiki rwiom do cyntruma a nie z powrotem na wieś czyli na Bemowo.

 • szamton

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2013 10:09 ~szamton

  Cała ta budowa to wielki skandal. Brak oświetlenia, brak wyznaczonych pasów ruchu, dziury. Rozumiem, że ktoś ma tam się zabic i dopiero zostanie naprawiona ta wielka fuszerka?!!!

 • kaka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2013 08:49 ~kaka

  Soliton~Soliton

  Zwróćcie uwagę, jak od południa (Salomea, Raszyn) będzie się wjeżdżać w Nowolazurową - trzeba wywinąć oberek 360 stopni!!!
  Projektant miał niezłego fioła, że tak to zaprojektował a reszta decydentów wykazała się bezmyślną akceptacją tej głupoty. Przecież wystarczyło zrobić proste rozwidlenie na poziomie ziemi, żeby w prawo skręcić w Al. Jerozolimskie lub delikatnie w lewo odbić w Nowolazurową, przejeżdżając pod pasem ruchu z kierunku przeciwnego. A tak będziemy mieli estakadę z której oberkiem będzie się zjeżdżać pod dwa wiadukty.
  Zamiast jednego wiaduktu - będą dwa, pokrętny zjazd w dół, niepotrzebna estakada - to wszystko KOSZTUJE!!!

  Kolego - lepiej sobie dobrze obejrzyj plany tego wezla. Nie dalo sie tego zrobic inaczej. Glowny kierunek to S8(TSW)/AJ, a rozwidleniem idzie wlasnie kierunek na AJ w kierunku Pruszkowa. Dlatego 3 kierunek (NL) musi isc na innym poziomie jesli ma byc bezkolizyjny.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »