Informacje

16.11.2011 15:30 będą pieniądze na inwestycję

Drogowcy: mamy pieniądze
na remont mostu Grota

SERWISY:

W przyszłym roku w wakacje ruszy przebudowa mostu Grota - Roweckiego - zapowiadają urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Otrzymaliśmy potwierdzenie z ministerstwa, że dostaniemy pieniądze na remont przeprawy i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

Remont mostu ma się zacząć tuż po Euro 2012 i będzie kontynuacją trwającej przebudowy Trasy Toruńskiej. - Dokumentację mamy gotową , przetarg na Grota –Roweckiego jesteśmy w stanie

ogłosić jeszcze w tym roku. Remont może ruszyć latem 2012 r. - informuje Małgorzata Tarnowska i jednocześnie zaznacza, że żadne prace się nie rozpoczną jeśli nie będzie alternatywy dla kierowców Białołęki, Targówka i podwarszawskich miejscowości.

Zamkną cały most?

Taką alternatywą ma być kończony waśnie most Północny ale już teraz wiadomo, że nie skorzystają z niego wszyscy użytkownicy Trasy Toruńskiej. Nie wiadomo również ile pasów Grota –Roweckiego będzie wyłączonych i jak długo potrwają utrudnienia. – Organizację ruchu zatwierdza miejski inżynier ruchu i to od niego będzie zależał projekt organizacji ruchu a czas przebudowy – przypomina Tarnowska.

Grecy już działają

We wrześniu 2009 roku rozpoczęła się przebudowa odcinka trasy od węzła Modlińska do Marek. GDDKiA podpisała umowę z grecką firmą J&P-Avax SA, na dostosowanie trasy do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od mostu Grota-Roweckiego (węzeł "Modlińska") do wiaduktu przy M1 w Markach (węzeł "Piłsudskiego")Odcinek ma być oddany w kwietniu 2012. Mimo, że wykonawca jest zobowiązany do utrzymania co najmniej po dwa pasy w każdą stronę, ciągłe zmiany organizacji ruchu sprawiają kierowcom wiele kłopotów.

Po oddaniu Mostu Północnego drogowcy z GDDKiA, planują rozpocząć modernizację Trasy AK na odcinku od węzła Modlińska do węzła Powązkowska. Pozostały odcinek Trasy S8 został oddany w styczniu 2011 roku.

ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • podatnikwaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2011 22:49 ~podatnikwaw

  Hmm jeśli będzie tak beznadziejnie zorganizowany jak budowa drugiej linii metra to Warszawa zakończy przyszły rok nawet 10 procentowym skurczeniem się gospodarki. Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na genialny pomysł zamykania ulic, podczas gdy tarcza drążąca jest podziemna i idzie pod tymi ulicami. Tutaj też można wyłączać przeprawę partiami a nie od razu wszystko zamykać.

 • eor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 21:36 ~eor

  Nie ma co tak narzekac na Bialoleke, przeciez bez tamtejszych mieszkancow nie byloby zupelnie taniej sily roboczej w Warszawie. I tak za wiele sie w Warszawie przeplaca, ale dzieki temu wlasnie Bialoleka przywozi jedzenie w sloikach z tanszych regionow polski, swoje uslugi tutaj rownierz oferuje taniej, co jest z korzyscia dla nas.

 • rowerzysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 22:10 ~rowerzysta

  Niech zamkną wszystkie mosty. Przecież już jest (po raz kolejny) zamknięty Śląsko-Dąbrowski i praktycznie Świętokrzyski. Nie można z tym poczekać, aż chociaż jeden z nich wróci do normalnego użytku.

 • andrew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 21:56 ~andrew

  Aleś ty durny sebastian, przecież nikt nie będzie zamykał Mostu Grota, już tu nieraz było o tym w tym wątku a ty swoje.

 • JJ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 21:24 ~JJ

  ~Olo Był już reportaż w tej sprawie chyba na tvn warszawa poszukaj. Są jakieś szyny w tej konstrukcji że czepia się maszynę do czyszczenia i ona to myje. Poszukaj tego reportażu.

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 19:43 ~tom

  zrobią tak że nie bedziecie mogli jezdzic swoimi autakami, tylko komunikacja, ale wczesniej wprowadza podwyzki biletów! zobaczycie!!!!

 • sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 17:37 ~sebastian

  Brawo, a co będzie w zamian ? Połnocny ? Chyba brakuje Wam 5 klepki. Teraz jest źle a co będzie jak zamkną grota ? Północny miał przejąć część z Grota, część a nie całkowicie.
  Czy urządnicy myślą trochę o mieszkańcach ? Raczej nie. Zaorać ten ratusz, wywalić wszystkich i przyjąc nowych którzy będą służyli jego mieszkańcom a nie roblili kariery.

 • Alfista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 17:01 ~Alfista

  Jaki remont? To przebudowa!
  I nie samego mostu, a trasy AK na odcinku Powązkowska-Modlińska. To trochę zmienia postać rzeczy.
  Most spokojnie można zamykać połówkami, bo są to oddzielne przeprawy.
  Jak to zrobią, to poprawi się znacznie przejazd tranzytowy, dla tych co jadą na odległość przynajmniej kilku węzłów.
  Polecam obejrzeć mapki jak będą zgrupowane węzły.
  Z tego co pamiętam, to przetarg na całą S-8 Marki-Powązkowska wygrali grecy z J&P Avax.
  Po przebudowie będzie lepiej (i szybciej zwłaszcza dla tranzytu!), a czas robót przetrwamy dzięki mostowi północnemu, który ściągnie (miejmy nadzieję, że znaczną) część ruchu od strony Modlińskiej. Oczywiście będą zwężania i będzie to kłopotliwe.

 • +

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 16:04 ~+

  Obawiam się ,że wasze problemy nie interesują ani trochę urzędników. Zrobią to wg własnego widzimisię i zaproponują komunikacje miejską za dopłatą.

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 11:26 ~kilovolt

  Regaty ale to nie o kasę przecież chodzi a o organizację ruchu, a tą cały czas przez okres remontu będzie się zajmować miasto jak dobrze doczytasz i miasto będzie musiało odłożyć remont Łazienkowskiego do czasu ukończenia przez GDDKiA Grota, ale w sumie nie ma co narzekać bo Most Grota jest ważniejszy.
  Zygmunt ale przecież już od października są zamknięte dwa mosty tj. Północny i Śląsko-Dąbrowski, w przyszłym roku będziemy przez kilka miesięcy o jeden most więcej a później o pół mniej bo po połówce Grot będzie wyłączany. Zatem w czasie remontu Grota będziemy mieli pół mostu więcej w Warszawie niż teraz czyli nie będzie tak źle. :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »