Informacje

17.01.2016 17:00 usunięto 3688 reklam wszystkich rodzajów

Drogowcy kontra "potykacze". "Usunęliśmy 600 takich reklam"

SERWISY:


Brzydkie, prowincjonalne i wciąż się mnożą.
"Potykacze" to jedne z najbardziej uciążliwych nośników reklamowych w Warszawie. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że próbuje z nimi walczyć. "W ostatnich latach spowodowaliśmy usunięcie około 600 takich reklam" - chwalą się drogowcy.

"Potykacze" zabierają miejsce pieszym, zaśmiecają przestrzeń publiczną, przeszkadzają osobom niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami.

"Nie wydajemy pozwoleń"

"Nie wydajemy pozwoleń na ustawienie tego typu reklam. Jednak ze względu na ich dużą liczbę i mobilność usunięcie reklamy przez nasze służby jest ostatecznością. Najmniejsze formaty traktujemy jako mienie porzucone i utylizujemy" - informują drogowcy.

Duże reklamy, na przykład przyczepy trafiają się sporadycznie. Wówczas zostają zabrane do magazynu. Właściciel może je odzyskać po opłaceniu opłat karnych.

16 tysięcy kontroli

Jak informuje ZDM, w ostatnim roku przeprowadził 16 565 kontroli dotyczących różnych obiektów w pasie drogowym. Drogowcy skontrolowali 6097 reklam wszystkich rodzajów, 3688 zostało usuniętych.

"Dzięki naszym działaniom udało się też spowodować usunięcie 36 konstrukcji nośnych po reklamach. W stosunku do podmiotów, zajmujących pas drogowy bez naszej zgody, wszczęto 721 postępowań administracyjnych oraz wystawiono 768 decyzji, nakładających kary administracyjne" - wyliczają drogowcy.

ZDM walczy też z nielegalnymi budami. Z różnym skutkiem, tej na Mokotowie nie powinno być od 10 lat:


ło/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Fikoł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 15:17 ~Fikoł


  ela~ela

  a co ma piernik do wiatraka? Kontenery na odież używaną, pomagaja biednym, a te tablice jak niby pomagaja potrzebującym ???

  ekler~ekler


  hehehe naiwni ludzie jestescie. Biednym. Przeciez to jakis prywaciarz zbiera na handel na wage.


  Dokładnie! Kiedyś przechodząc koło straganów przy Banacha odnalazłem swoją kurtkę (miała nietypowe naszywki na rękawie) którą wywaliłem miesiąc wcześniej do takiego kontenera.

 • klient

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 11:28 ~klient

  widz~widz

  potykacze to jedna z niewielu form reklamy która umożliwia drobnym sprzedawcom i rzemieślnikom pozyskać klientów w nierównej walce z marketami
  a o ile mi wiadomo kontenery w dużej mierze sponsorują ich właścicieli a nie biednych , ubrania w większości idą na przemiał :/ tak przynajmniej pokazywali w tv kiedyś

  Są takie rzeczy jak szyld i witryna sklepowa. Szyld służy do umieszczenia reklamy sklepu a witryna do prezentacji asortymentu. Jakby drobny sklepikarz nie zaklejał szyby szpetną folią, to może łatwiej byłoby mu pozyskać klientów. A i oszczędziłby na rachunku za prąd, gdyby wpuścił do sklepu trochę słonecznego światła.

  Jak ktoś szuka sklepu, do bez problemu znajdzie go po estetycznym szyldzie i eleganckiej witrynie. A jak ktoś się spieszy do pracy, to zagradzanie mu drogi nachalnymi reklamami na pewno nie zachęci go do odwiedzenia sklepu w przyszłości. Prędzej do napisania skargi.

 • PPP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 11:00 ~PPP

  A_4~A_4

  U nas pod blokiem sklepikarz wystawia taki potykacz, idealnie przed schodami. Głuchy jest na prośby o przesunięcie "bo tam najlepiej wida". Co można z tym zrobić? Skarga do spółdzielni?
  Porwanie lub podpalenie nie wchodzi w rachubę, bo teren monitorowany.


  Oto co można zrobić (pomysł nie mój, znam ze słyszenia). "Przewrócić się" po zmroku o reklamę, uzyskać od lekarza poświadczenie o uszczerbku na zdrowiu (np. wybicie palca) i wystąpić o odszkodowanie od sklepikarza za spowodowanie przejściowej utraty zdrowia i zdolności do pracy. Powinno się udać, skoro masz świadków że wielu już ludzi prosiło go o usunięcie zawalidrogi.

 • bysio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 10:10 ~bysio

  ok!

 • A_4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 10:04 ~A_4

  U nas pod blokiem sklepikarz wystawia taki potykacz, idealnie przed schodami. Głuchy jest na prośby o przesunięcie "bo tam najlepiej wida". Co można z tym zrobić? Skarga do spółdzielni?
  Porwanie lub podpalenie nie wchodzi w rachubę, bo teren monitorowany.

 • jaca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 09:41 ~jaca

  Niech najpierw zlikwidują potykacze przy wejściu do Metra Wilanowska, w postaci handlarzyków zajmujących pół chodnika. Czasem ciężko jest tam się mijać z ludźmi idącymi z naprzeciwka. Nie mam nic do wolności gospodarczej, ale czy nie właśnie w takim celu został stworzony okoliczny bazarek? Napiszecie, że słoik spod Warszawy nie ma jak dojść do/z autobusu? Tak się składa, że podatki płacę w Warszawie :)

 • ekler

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 09:15 ~ekler

  ela~ela

  a co ma piernik do wiatraka? Kontenery na odież używaną, pomagaja biednym, a te tablice jak niby pomagaja potrzebującym ???  hehehe naiwni ludzie jestescie. Biednym. Przeciez to jakis prywaciarz zbiera na handel na wage.

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 08:42 ~Tadeusz


  Bazyliszek~Bazyliszek

  Głównym problemem z reklamami jest brak umiaru.
  Umiejętnie dobrana reklama może zdobić miasto i upiększać ulice. Ale przez pazerność i nachalność marketingowców, reklama wywołuje efekt odwrotny od zamierzonego: irytuje, złości, odpycha. Nikt nie chce na nią patrzeć, nikogo nie obchodzi co przedstawia i wszyscy mają tylko jedno życzenie: żeby raz na zawsze zniknęła i przestała uprzykrzać życie.

  SEBBAXSEBBAX

  jest takie powiedzenie w marketingu "nieważne co o mnie powiedzą - ważne aby nie przekręcili nazwiska - za kilka miesięcy ludzie będą pamiętać tylko nazwisko" - dlatego własnie reklama jest tak nachalna i często wręcz z zamierzenia ma wywoływać negatywne emocje... długofalowo jest to pozytywne...


  Człowiek to takie zwierzę, że do wszystkiego potrafi się przyzwyczaić. Nie wiem, jak u innych, ale u mnie odporność na reklamy objawia się "przegapianiem" wszystkich ogłoszeń i reklam. Problem w tym, że nie dostrzegam też np. ogłoszenia na szybie sklepu, bo omijam je wzrokiem jak każdą reklamę. Być może, jeśli inni też tak mają jak ja, stąd bierze się taka niezdolność ludzi do czytania ze zrozumieniem wszelkich kartek.

 • lucek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 05:42 ~lucek

  Usuneli a kary za zajęcie chodnika nałożyli ?

 • widz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 21:58 ~widz

  potykacze to jedna z niewielu form reklamy która umożliwia drobnym sprzedawcom i rzemieślnikom pozyskać klientów w nierównej walce z marketami
  a o ile mi wiadomo kontenery w dużej mierze sponsorują ich właścicieli a nie biednych , ubrania w większości idą na przemiał :/ tak przynajmniej pokazywali w tv kiedyś

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »