Informacje

24.07.2019 18:42 montują 66 nowych latarni

Drogowcy doświetlają
ulice w dwóch dzielnicach

SERWISY:

Drogowcy w ostatnich dniach zajęli się montażem nowych latarni na ulicach po prawej stronie Wisły.

Nowe oświetlenie pojawiło się wzdłuż ulicy Obrazkowej na Białołęce oraz przy Szaserów na Pradze Południe.

Przy pierwszej z nich, na odcinku od Myśliborskiej do Modlińskiej pojawiło się 12 nowych latarni, wyposażonych w energooszczędne oprawy ledowe. "Taka zamiana poprawi widoczność i bezpieczeństwo oraz pozwoli zaoszczędzić zużycie energii o około 40 procent" - podaje ZDM. I dodaje, że przed wymianą dochodziło do częstych awarii oświetlenia i większego zużycia energii.

54 nowe słupy

Przy ulicy Saszerów, na odcinku od Wiatracznej do Chłopickiego ZDM zadecydował o montażu 54 nowych latarni. Konieczne było też położenie okablowania o długości 1,6 kilometra.

"Latarnie na ulicy Szaserów były już stare i mocno awaryjne. Powodowało to ograniczenie widoczności i tym samym bezpieczeństwa. Dlatego jeszcze w poprzednim roku zdecydowaliśmy o ich wymianie. Teraz, zgodnie z zapowiedziami przechodzimy do realizacji prac" - podaje w komunikacie ZDM.

Latarnie, podobnie jak nowe słupy przy Obrazkowej wyposażone będą w oprawy ledowe. Prace mają zakończyć się w ciągu kilku tygodni.

Doświetlają przejścia

W 2019 roku ZDM ma zamiar doświetlić także 400 przejść dla pieszych. Warszawscy drogowcy dwa tygodnie temu podpisali umowy na realizację prac w 192 lokalizacjach.

Wykonawcy będą mieli pięć miesięcy na realizację zadań od momentu podpisania umowy. Pozostałe przejścia zostaną doświetlone w ramach prac konserwacyjnych. Przejścia objęte przetargiem wyposażone zostaną w dodatkowe, niższe słupy i oprawy oświetleniowe, zaprojektowane tak aby oświetlały pieszego na przejściu, co poprawia jego widoczność.

Jak podaje ZDM, takie oświetlenie pojawić się ma na Mokotowie (36 lokalizacji), w Wawrze (25), na Białołęce (17), w Rembertowie (16), na Woli (15), Pradze Południe (13), w Śródmieściu (11), na Ursynowie (10), we Włochach (9), w Ursusie (8), Wilanowie (8), na Bemowie (7), Ochocie (6), Bielanach (3), Targówku (3), w Wesołej (3) i na Żoliborzu (2).

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o powstaniu aktywnych przejść dla pieszych:

ab/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 12:03 ~Max

  Ciekawe, że ZDM od kilku miesięcy nie może poradzić sobie z naprawą doświetlenia przejścia dla pieszych u zbiegu ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja na Powiślu w stronę ul. Czerwonego Krzyża. Popsute doświetlenie tylko pozornie zapewnia bezpieczeństwo pieszym... :(

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 09:48 ~kubat

  "...pozwoli zaoszczędzić zużycie energii o około 40 procent...", czyli trzeba będzie podnieść cenę jednostkową prądu o 40%.

 • kkjj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2019 09:43 ~kkjj

  Brawo dla oświetlenia na Obrazkowej! Szkoda tylko, że z jednej z najważniejszych ulicy na Tarchominie zrobiono marginalną, ślepą uliczkę... Więc na "pietruszkę" tam nowe, energooszczędne latarnie? Mogli już doświetlić ulicę gdzie ruch faktycznie jest większy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »