Informacje

24.04.2014 16:50 premiera w maju

Dopisali dialogi do starych kronik. Nowy trailer filmu "Powstanie Warszawskie"

SERWISY:

"Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z autentycznych, choć pokolorowanych, kronik filmowych. Twórcy udostępnili minutowy trailer wraz z dialogami, które będzie można usłyszeć w filmie.

"Zobacz jakie ujęcie. Wojna jak ta lala"; "Trzeba to pokazać. Jak inaczej będą wiedzieli, jakie było to Powstanie?" – mówi bohater filmu "Powstanie Warszawskie".

Choć na ekranie zobaczymy tylko stare kroniki, nie jest to film dokumentalny. Materiały ułożone zostały wokół fikcyjnego scenariusza. Jego autorami są Jan Ołdakowski, Piotr Śliwowski i Joanna Pawluśkiewicz. Autorem pomysłu na fabułę jest Jan Komasa, reżyser "Miast44".

6 godzin kronik

Na potrzeby współczesnej produkcji dialogi napisali Joanna Pawluśkiewicz i Michał Sufin. Część dialogów jednak sczytano z ruchu ust powstańców.

W projekt zaangażowani zostali także aktorzy: m.in. Michał Żurawski, Maciej Nawrocki i Mirosław Zbrojewicz, którzy użyczyli swych głosów głównym bohaterom filmu.

Film powstał dzięki nowoczesnej technologii do koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych. Jak wyliczają autorzy, do przejrzenia było 6 godzin kronik z czasów Powstania Warszawskiego. Pracowano nad nimi przez 6 miesięcy, 1000 godzin trwały konsultacje kolorystyczne, zrobiono 1200 ujęć i wybrano 112 000 klatek.

Hollywoodzki plakat

Plakat do filmu "Powstanie Warszawskie" zaprojektował grafik Tomasz Opasiński, który pracował przy znanych hollywoodzkich produkcjach, m.in. "Incepcji" i "Ultimatum Bourne'a".

- Zobacz prawdziwy obraz Powstania - taki napis widnieje na plakacie:

lata/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • man

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2014 10:19 ~man

  youtube: Gdańsk 1945 - obejrzyjcie film,
  ale UWAGA, są to obrazki tylko dla tych, którzy potrafią myśleć, Koniewów może rozboleć głowa ;-)

 • historyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2014 20:22 ~historyk


  warszawianka~warszawianka

  Do krakowiaka. Sukiennice wcale nie są piękne tylko stare. A śmich z powstania świadczy tylko o tobie i twojej kulturze

  Wróg~Wróg

  Warszawianko, on tylko cię prowokuje, żeby móc się pochwalić autentycznymi krakowskimi zabytkami. Sukiennice naprawdę są piękne, ale pozwolę sobie przypomnieć, że krakowskie zabytki uniknęły losu warszawskich dzięki interwencji ruskiego generała Koniewa.  Większych bredni nie słyszałem, że Kraków ocalał dzięki interwencji Koniewa, widać komunistyczna propaganda wciąż jest żywa...

 • Als

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2014 15:29 ~Als

  Tylko ludzie bez kultury wypominają sobie, skąd są i gdzie co jest lepsze i kto jest lepszy, na pewno w czasie wojny nikt nie myślał kto jest od kogo lepszy i skąd pochodził, ważne było życie. Więc weźcie swoje tępe mózgi zapatrzone kto jest lepszy i spójrzcie, co macie dzięki tym ludziom, dla których liczyła się wolność i życie, rodzina i miłość, wiara i nadzieja, RÓWNOŚĆ.

 • tarnowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2014 10:07 ~tarnowianka

  krakowiak~krakowiak

  Kraków się śmieje z waszego powsatania, właśnie popijam sobie piwko obok pięknych sukennic, a wy co macie za zabytki (prawdziwe)?  Krakowiacy byli tak "zorganizowani", że żeby załatwić Koppego, trzeba było Warszawiaków do Krakowa sprowadzić, bo Krakowiakom coś na akcję odwagi zabrakło. I nie wiem kto ma się z kogo śmiać....

 • tarnowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2014 10:04 ~tarnowianka

  krakowiak~krakowiak

  Kraków się śmieje z waszego powsatania, właśnie popijam sobie piwko obok pięknych sukennic, a wy co macie za zabytki (prawdziwe)?

 • Wróg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2014 07:53 ~Wróg

  warszawianka~warszawianka

  Do krakowiaka. Sukiennice wcale nie są piękne tylko stare. A śmich z powstania świadczy tylko o tobie i twojej kulturze


  Warszawianko, on tylko cię prowokuje, żeby móc się pochwalić autentycznymi krakowskimi zabytkami. Sukiennice naprawdę są piękne, ale pozwolę sobie przypomnieć, że krakowskie zabytki uniknęły losu warszawskich dzięki interwencji ruskiego generała Koniewa.

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2014 23:18 ~warszawianka

  Do krakowiaka. Sukiennice wcale nie są piękne tylko stare. A śmich z powstania świadczy tylko o tobie i twojej kulturze

 • Kustosz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2014 22:01 ~Kustosz

  krakowiak~krakowiak

  Kraków się śmieje z waszego powsatania, właśnie popijam sobie piwko obok pięknych sukennic, a wy co macie za zabytki (prawdziwe)?

  Ano, dzięki przemyślanej akcji powstańców z zabytków ( Prawdziwych ) ostał nam się tylko Arsenał, chyba przez przeoczenie lotnika.

 • Godzina W

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2014 21:59 ~Godzina W

  joanna~joanna

  Takie teksty moga npisac tylko zupelnie zieloni smarkacze. Warto znac historie swego narodu. Moja rodzina pamieta o wszystkich powstaniach, walczac o Polskę stracilismy niejeden majatek, w kazdym pokoleniu byly ofiary, Sybir, Oświęcim itp. Mlodzi powinni wiedziec komu i co zawdzieczaja, powinni cieszyc sie, ze nowe pokolenia rosna w WOLNYM KRAJU…

  Nie, kochanie, nie jestem zielonym smarkaczem, przeciwnie. Wiem coś niecoś o powstaniu, ponieważ z jego powodu zginął mój ojciec. I między innymi dlatego mam dość słodkiego gaworzenia o tej tragedii narodowej.

 • Dziedzictwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2014 20:46 ~Dziedzictwo

  Marta~Marta

  Nie to, że jestem hejterm, ale Jan Komasa miał ułatwioną sprawę, skoro ma ojca w branży. STOP klanom - klikom: lekarskim, prawniczym, filmowym, aktorskim itp. Niech każdy pracuje sam na własny rachunek i buduje swoją pozycję bez podpierania się kręgosłupem wysoko postawionych rodziców. Ciekawe, że w mniej prestiżowych zawodach tego nie ma. Np. dzieci nauczycieli, bibliotekarzy, itp. sami budują swoją pozycję i raczej nie idą w ślady rodziców.

  Powiedzmy, że masz tatusia znanego aktora. Sama w pewnym momencie wpadasz na pomysł, że aktorstwo jest twoim przeznaczeniem. I co wtedy, wyprowadzasz się z domu pod most, wyrzekasz się pokrewieństwa z tatusiem i zmieniasz nazwisko ? Tego tak nie można zrobić. Na przykład syn Anny Seniuk, aktor, nawet występuje pod nazwiskiem ojca dla niepoznaki a i tak wszyscy wiedzą, że to syn Anny Seniuk.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »