Informacje

10.07.2017 17:37 ULICA ZAPŁOCIE

Dom zapalił się od uderzenia pioruna. Jedna osoba ranna w pożarze

SERWISY:

- Pali się dach domu jednorodzinnego na osiedlu przy ulicy Zapłocie - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl. Na miejscu trwała akcja straży pożarnej.

Na Wilanów wezwano też karetkę pogotowia ratunkowego, bo w wyniku pożaru ranna została jedna osoba.

- Doszło do pożaru domu jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej. Z relacji osoby, która zamieszkiwała ten dom wynika, że do zapalenia doszło od uderzenia pioruna. Spaliło się całe wyposażenie parteru i pierwszego piętra. Sytuacja pożarowa jest opanowana. Pani, która mieszkała w domu, podjęła próby gaszenia. Została ranna. Poparzoną pogotowie zabrało do szpitala. Na miejscu jest siedem zastępów - informował Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej.

Akcji służb przyglądał się nasz reporter. - Obecne na miejscu zastępy straży starają się opanować sytuację na dachu, z którego wydobywają się kłęby dymu - relacjonował Artur Węgrzynowicz.

md/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wysiwyg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 13:42 ~wysiwyg

  Nibyelektryk~Nibyelektryk

  Dodatkowo w przypadku zamontowania na dachu paneli słonecznych albo klimatyzatorów na elewacji podnosi się ryzyko, że to akurat nas trafi.


  To samo w przypadku instalacji antenowych. Czego wymowny przykład jest na zdjęciu 4.

 • Nibyelektryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 10:00 ~Nibyelektryk

  Instalacja odgromowa powinna być zakładana na każdy dach w celu zmniejszenia ryzyka trafienia piorunem. Dodatkowo w przypadku zamontowania na dachu paneli słonecznych albo klimatyzatorów na elewacji podnosi się ryzyko, że to akurat nas trafi. Jak słyszę, że nie trzeba, bo drzewa wysokie, bo bloki wysokie , bo dachówka ceramiczna, bo księżyc w nowiu itp. to mi się śmiać chce. Sam mam założoną instalacje , chociaż nie chroni to w 100 % to jednak dużo pewniej niż bez. U Nas na osiedlu też prawie 200 domków i prawie nikt nie ma bo nie ma takiego obowiązku, bo osiedle w dole a jak się dom zapalił od pioruna to było bieganie, jak to możliwe i w ogóle. Wtedy zawsze mówię spokojnie: "proszę wytłumaczyć piorunowi, że nie miał prawa tu się pojawić i uderzyć" :) Ktoś wydaje ponad pół miliona na dom a szkoda mu kilka tysięcy na porządny odgrom.

 • szeroki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 09:41 ~szeroki

  Minimalna zasada jest prosta, jak ktoś w okolicy ma piorunochron, to obowiązkowo należy się również w piorunochron wyposażyć. Taki piorunochron "ściąga" pioruny, ale piorun potrafi uderzyć w dom obok, bez instalacji. W związku z tym zagrożenie dla tych bez instalacji odgromowej wzrasta. Natura jest nieprzewidywalna.
  Jak nikt w okolicy nie ma, to rosyjska ruletka.
  Ja mam i nie wyobrażam sobie nie mieć.

 • trzeźwy od rana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 08:36 ~trzeźwy od rana

  A wystarczyło zamontować piorunochron. Najwyraźniej na biednego nie trafiło, skoro nie żal im pół chałupy puścić z dymem.

 • Małe wredne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 07:29 ~Małe wredne

  Babcia zawsze mówiła, że nigdy nie wiadomo gdzie walnie piorun. Mieszkała na wsi, na górce, a błyskawice często schodziły na łąkę poniżej, tej górki.
  Żyję z tą wiedzą niemal 30 lat, a tu się dowiaduję o "ężynierach" i "mundrych" mieszkańcach domków.
  Cofamy się?

 • pozdrawiam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2017 22:51 ~pozdrawiam

  jak się słucha januszy którzy twierszą ze piorunochron "szpeci dach i nie warto go montować" to się potem chałupę z dymem puszcza...

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2017 21:50 ~qwerty

  Na tym osiedlu, 20 lat temu, wiele osób nie założyło piorunochronu pod wpływem opini wielu budowlańców, nierzadko w tytułem inżyniera budownictwa. Jeden z nich np. mówił, że "przecież piorun tu nie uderzy bo Wisła wszysko ściągnie".
  Jako jeden z niewielu, na całym osiedlu, nie dałem się jednak przekonać i piorunochron założyłem. Dziś się okazało, że ten inżynier, który też ma dom na tym osiedlu, jednak na swoim domu piorunochron zamontował.
  Pozostaje tylko żałować, że nie poinformował o tym wielu sąsiadów, których wprowadził w błąd, wygłaszając takie absurdalne opinie.

 • Zdziwiony Joe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2017 18:43 ~Zdziwiony Joe

  Po ostatnich burzach, z niejakim zdziwieniem odkryłem, że piękne i bogate wille w sąsiedztwie mojego blokowiska nie mają piorunochronów!
  Zapytałem o to zaprzyjaźnioną sąsiadkę i dowiedziałem się, że nie mają, bo nie ma takiego obowiązku. Poza tym właściciele nie widzą potrzeby instalowania piorunochronów, bo pioruny uderzają przecież w najwyższy punkt terenu, a wokół są wysokie drzewa i jeszcze wyższe bloki.
  Trochę kłóci się to z moją wiedzą z nauk przyrodniczych (wydawało mi się, że piorun uderza w miejsce o największej różnicy potencjałów, a nie o największej wysokości), ale nie chcę się wymądrzać. Skoro jednak piorun może trafić człowieka stojącego na ulicy pomiędzy budynkami, to dlaczego nie miałby trafić piętrowej willi pomiędzy blokami?
  Chociaż w sumie, gdybym miał tyle kasy to pewnie też by mi wisiało czy spali mi się chałupa... Gorzej jeśli razem z chałupą spaliłaby mi się rodzina. Nowej bym sobie raczej nie kupił. Chociaż?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »