Informacje

10.07.2013 19:36 Inwestycja na Mokotowie

Dom już nie stoi na środku drogi. "Został tylko gruz"

SERWISY:

Przedwojenny dom przy ul. Bukowińskiej 20 po miesiącach starań został zburzony. Dzięki temu będzie możliwe kontynuowanie pracy przy budowie ul. Nowobukowińskiej, która połączy KEN i ul. Puławską. Do tej pory budowę blokował stary dom.

- Dobre wiadomości z Mokotowa - mówi Teresa Rosłoń, naczelnik wydziału promocji i komunikacji społecznej dla dzielnicy i potwierdza, że właściciel starego domu przy ul. Bukowińskiej 20 przekazał budynek wykonawcy 3 etapu przebudowy al. KEN. Dzięki temu możliwa będzie budowa ul. Nowobukowińskiej. Wcześniej przedwojenny dom blokował budowę.

8 miesięcy negocjacji

- Dom został już rozebrany, został tylko gruz. Negocjacje z jednym z współwłaścicieli budynku trwały kilka miesięcy, ponieważ ten przebywał za granicą. Jednak udało się dojść do porozumienia - mówi Rosłoń lecz nie podaje jakie odszkodowanie dostali współwłaściciele domu.

O starym domu na Mokotowie pisaliśmy w listopadzie 2012 roku. Wtedy rzecznik dzielnicy nie potrafił powiedzieć więcej niż to, że "budynek zostanie rozebrany w 2013 roku". Musiał zostać rozebrany, ponieważ stał na samym środku budowanej nowej ulicy łączącej KEN i ul. Puławską. Po 8 miesiącach udało się stronom dojść do porozumienia, a pracę przy budowie ulicy będą kontynuowane.

lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 12:43 ~pff

  pio11~pio11

  żeby to miasto rozwijało się, było mnóstwo wieżowców, szerokie drogi i nowoczesna zabudowa, a nie jakieś budynki, które paskudzą tylko to miasto.

  Nie masz prawa decydować o cudzej własności tylko dlatego, że masz inną wizję. Droga by powstała, gdyby nie wybudowano wieżowca obok.

 • pff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 12:42 ~pff

  pio11~pio11

  żeby to miasto rozwijało się, było mnóstwo wieżowców, szerokie drogi i nowoczesna zabudowa, a nie jakieś budynki, które paskudzą tylko to miasto.

  Nie masz prawa decydować o cudzej własności tylko dlatego, że masz inną wizję. Droga by powstała, gdyby nie wybudowano wieżowca obok.

 • pff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 12:40 ~pff

  Dekadę temu budowczniowie wieżowca stojącego tuż obok tego domu dostali zgodę na budowę, mimo że dom stał od przed wojny, a planowano w tym miejscu wybudować przedłużenie al. K.E.N. Uznano, że interes własciciela domu jest mniej ważny od interesu budowczniczego wieżowca. Zamiast zakazać budowy wieżowca, bądź wskazania innej lokalizacji nie isteniejącego jeszcze budynku, postanowiono poświęcić budynek już istniejący i zmusić jego właściciela do ustąpienia. Mega przekręt.

 • pio11

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2013 13:58 ~pio11

  Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze i zastanawiam się ile z tych osób broniących tego budynku to osoby nie potrafiące używać wspaniałej funkcji myślenia. Mieszkam 21 lat na Mokotowie, gdy powstała ulica KEN wiadomo, że mimo metra wiele osób korzystało z samochodu. Ci ludzie musieli pchać się Doliną Służewiecką wprost na zakorkowaną Puławska aby dostać się prosto do centrum. Kilka lat temu przedłużono aleję KEN aż do Wilanowskiej. Niestety większość ludzi jeździ na pamięć, a pobocza przy ulicy KEN robią za parking. Większość tych kierowców to niestety przyjezdni, mieszkający od niedawna w Warszawie. Takich osób mieszka wiele na Ursynowie. Gdy cała aleja KEN zostanie przedłużona aż do samej Puławskiej i Niepodległości całkowicie odciążamy najbardziej newralgiczne miejsce czyli obecnie remontowanego skrzyżowania Puławska - Niepodległości - Wilanowska co ulży wszystkim kierowcą jadącym Puławską. Jednak niektórzy tutaj mam wrażenie, że narzekają żeby ponarzekać. Brawa wam. Jako młody człowiek, który mieszka w stolicy od urodzenia chcę żeby to miasto rozwijało się, było mnóstwo wieżowców, szerokie drogi i nowoczesna zabudowa, a nie jakieś budynki, które paskudzą tylko to miasto. Właściwie gdyby nie piękno Warszawy, która szczególnie przez ostatnie lata stała się naprawdę pięknym miastem dzięki tak nienawidzonej obecnie pani prezydent już dawno wyjechałbym z tego kraju na studia za granicę gdzie narodowym hobby jest narzekanie i bycie zawsze poszkodowanym...

 • aaaaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2013 07:07 ~aaaaaaa

  raczej droga na środku budynku! a jak by tobie dom rozwalili w którym mieszkasz całe życie?! przeca można drogę inaczej poprowadziić ąle trza chcieć!

 • warszawa znana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 16:45 ~warszawa znana


  asdfgh~asdfgh

  W-wa po wojnie została odbudowana nie było całych budynków-tylko zgliszcza,1 to ze W-wa nie nadaje się na wysoka zabudowę teren to piachy i byłe bagna??
  Lilijka~Lilijka

  poczytaj troszkę nim sie wypowiesz. najlepiej o działalności niejakiego BOS-u. Zobaczys ile zła wyrządził Wartszawie i ile zburzył tego co zostało i to niekoniecznie w złym stanie. Nie pisz więcej, że Warszawa to tylko zgliszcza. Były miejscxa gdzie stały dobrze zachowane wiekowe kamienice i domy. To czego nie zniszczyli Niemcy zniszczyli Polacy. Po wojnie.  To jestem ciekawa jakim cudem niecały kilometr dalej stoją budynki z 1924 roku i starsze na których są jeszcze ślady ostrzałów. Zapraszam na spacer bocznymi uliczkami górnego mokotowa nie tylko tymi głównymi

 • pusi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 15:44 ~pusi

  Przestańcie mieszać w to powstańców. ale fajnie że w końcu mieszkańcy apartamencików nie zaznają spokoju.

 • hahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 12:27 ~hahaha

  mieszkaniec~mieszkaniec

  jak fajnie że został rozebrany teraz będę miał ruchliwą ulicę pod oknami juupi


  Podziękuj deweloperowi, że ci nie pokazał planów budowy tej ulicy sprzed 30 lat.

 • blabla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 12:26 ~blabla


  hej hej~hej hej

  A co? Dużo w Warszawie budynków przedwojennych? NIE.
  Szkoda historii. Ja w Warszawie praktycznie nie widzę budynków przedwojennych. Wielka szkoda.
  frantz~frantz


  A to że ich nie widać można zawdzięczać tylko powstańcom. Dzięki nim pół Warszawy zostało zrównane z ziemią.


  Raczej ich dowódcom siedzącym w Londynie i popijającym herbatkę.

 • SorryGregory

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2013 12:09 ~SorryGregory

  Kurde, za to odszkodowanie byłbym ustawiony do końca życia...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »