Informacje

28.02.2012 16:11 pozwolenie o użytkowanie trafiło do nadzoru

Dokumenty złożone
Most czeka na otwarcie

SERWISY:

We wtorek Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych złożył do nadzoru budowlanego wnioseko pozwolenie na użytkowanie trasy mostu Północnego. Inspektorów czeka teraz kilka tygodni skrupulatnego sprawdzania kilkuset segregatorów dokumentacji.

- Złożyliśmy już wniosek a wraz z nim kilkaset segregatorów z dokumentacją czterech kilometrów trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie – poinformowała portal tvnwarszawa.pl Agata Choińska, rzeczniczka prasowa ZMID.

Teraz inspektorzy nadzoru budowlanego będą sprawdzać całą dokumentację. Może to zająć nawet kilka tygodni. Jak tylko skończą, to zostanie powołana specjalna komisja, która oceni przygotowanie inwestycji do ruchu.

Komisja wyda opinię: negatywną albo pozytywną. W przypadku tej pierwszej trzeba będzie poprawić wytknięte błędy, aż do skutku.

- Mamy nadzieję, że pierwsi kierowcy przejadą mostem na przełomie marca i kwietnia – mówi Choińska.

Ostra zima, fale powodziowe

Budowa mostu rozpoczęła się w 2009 roku. Po drodze nie brakowało kłopotów - kolejne fale powodziowe, problemy z dostarczeniem przęsła czy ostrą zimą na przełomie 2010 i 2011 roku.

Pierwotnie umowa zobowiązywała wykonawcę na zakończenie prac do 21 grudnia ubiegłego roku. Tego dnia Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał aneks, który przedłużył ten termin do końca czerwca tego roku.

Przeprawa tramwajowa ma być ukończona do początku wakacji.

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Anika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2012 09:36 ~Anika

  Chciałabym "pogratulować" tym co ten most zaprojektowali. Obyście jużnigdy pracy nie znaleźli. Żeyby coś zbudować, przydało by się choć małe rozeznanie okolicy, może jakieś aktualne plany przejżeć i zobaczyć co w okolicy się znajduje i że ludzie jacyś mieszkają i jeszcze że ci ludzie muszą jakoś do swoich domów dojechać a nie tylko na drugą stronę rzeki dojechać. Partacze, wszystkiego najgorszego w karierze życzę.

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 19:21 ~Marcin

  Słupy wysokiego napięcia nad Modlińską i nad zjazdem do niej z mostu Północnego przebiły już wszystko. Były niewybuchy z II wojny światowej, działki których nie chciano oddać pod budowę trasy, dwie ostre zimy i cztery fale kulminacyjne. To wszystko to jednak pikuś w porównaniu z tą niemogącą rozwiązać się sprawą z liniami. Poprawcie mnie jeżeli źle mówię, ale czy nie musieliśmy czekać na jakiekolwiek zaczęcie prac przez ponad rok? No przecież to niedorzeczne.. Ciekawe tylko jest to, co działo się w tym czasie? Gdyby nie ta wpadka ze strony miejskich urzędów, już dziś pomimo oczekiwania na otwarcie Północnego moglibyśmy jeździć estakadami nad budowanym rondem łączącym Modlińską z TMP. A tak to lipa z sosną. Jak otwarcie Północnego zgra się z końcem budowy tych estakad to zaliczam pielgrzymkę do Częstochowy przez Władywostok idąc na rzęsach.

 • Melchizedek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 18:52 ~Melchizedek

  1.Szacunek dla Ciebie,ze potrafisz przyznać się do błędu i przeprosić.
  2.Pełna zgoda w tym,co napisałeś.
  3.Pomyśl-tu przykład ze słupami wysokiego napięcia na Obrazkowej-albo władza jest skrajnie niekompetentna, albo to totalni ignoranci,że na czas tego problemu nie dostrzegli.Wiele osób tu na forum już to pisało i ja także mam wrażenie,że wszelkie opóźnienie związane z oddaniem mostu Północnego do użytku są "władzy" na rękę (choćby z tych powodów o których pisałem wcześniej), jak i z faktu ewentualnej kleski organizacyjno-sportowej jaka może nas spotkać po nieudanym Euro. Wówczas potrzebny będzie jakiś spektakularny sukces,który odwróci uwagę od Eurowtopy.

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 15:34 ~Marcin

  kolego Melchizedek,
  sory, że jednak źle zinterpretowałem, ale po prostu już dawniej widziałem podobnego typu komentarze gdzie wpisywali się ludzie, którzy ewidentnie byli nie z Białołęki i po prostu "wybuchnąłem" jak bomba z przedwczesnym zapłonem. Także nie miej mi tego za złe, zły dzień i po prostu tak się niestety wydarzyło. Ale nie po to tu piszę, żeby rozdrapywać stare rany. No trzeba przyznać, że w kwestii różnych inwestycji są gdzieś ukryte problemy. Czy to chodzi o Północny, bądź inne zapowiadane i rozdmuchiwane w mediach projekty. Czy most będzie na EURO? Czas pokaże, chociaż miewam takie wykminki, czy czymś nas nareszcie pozytywnie zaskoczą. Jak na tą dzielnicę, powinien być cały możliwy zestaw komunikacyjny z metrem na czele i rozbudowaną siecią tramwajową. Cała nadzieja leży w komunikacji szynowej, bezkolizyjnej z naszymi drogami, które jednak mimo wszystko non stop są zakorkowane, a wypadek powoduje całkowite zatrzymanie bądź spowolnienie ruchu do paru/parunastu kilometrów na godzinę. Szkoda, że wciąż mało ludzi, którzy są odpowiedzialni za sytuację komunikacyjną na Białołęce (i nie tylko), chce się zająć na poważnie wdrażaniem w życie tych usprawnień. Tylko nawet jeżeli chcieliby to usprawiedliwią się brakiem funduszy. Niestety, no ale co możemy zrobić z naszej perspektywy? Zacisnąć zęby i jechać zatłoczonym autobusem aż do lewobrzeżnej W-wy, gdzie już problem zanika. Ale pomijając wszystko, niech to i zajmie trochę czasu, byle było zrobione kiedyś tam. Północny budują już 3 lata, inne inwestycje pewnie podobnie zajmą. Byle tylko doczekać się tego dnia, gdy będzie można powiedzieć, że po Białołęce można jeździć, a nie tylko stać w korkach i jeździć po objazdach.

 • sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 14:29 ~sebastian

  Cieszę się że most w końcu powstał. Czekam z niecierpliwością na otwarcie. Dla mnie jest to kolejny przykład nieudacznictwa Państwa, Miasta itd....

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 14:07 ~marek

  Ludzie!!!!!!!!!!! To jak sie w końcu ten most nazywa????

 • observer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 13:06 ~observer

  byłbym wdzięczny gdyby tvn warszawa zainteresowała się stanem dróg w okolicy mostu północnego. może taki mały objazd Wisłostradą, półkową, AK Kampinos, marymoncką i innymi pobliskimi po których poruszały się ciężkie samochody i inny sprzęt na budowę? drogi są mega zniszczone, w nielicznych miejscach minimalnie połatane ale również w sposób wyjątkowo beznadziejny, tj. albo łaty wystają ponad jezdnię albo są niżej co w niektórych miejscach już spowodowało ubytki w jezdni po mrozach. może przed odbiorem ktoś by wyegzekwował przywrócenie zniszczonych dróg do stanu pierwotnego?? Dwa lata utrudnień dla Bielan i jeszcze zostawią zniszczone drogi aby trzeci rok były kolejne remonty?? A nie, przecież na remonty Bielany nie mają pieniędzy bo inne Gminy dostają ich znacznie więcej…

 • Rusyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 11:20 ~Rusyn

  Z Mostem Północnym to naprawdę kochana władzuchna musi się pospieszyć. Już za chwileczkę, już za momencik będzie zamknięty Most Grota, już powoli w swoich wypowiedziach niektóre urzędasy ratuszowe przygotowują nas na to.

 • Melchizedek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 10:19 ~Melchizedek

  do Marcin:Czytaj Kolego ze zrozumieniem,nim w kogoś pluniesz jadem.Ciesze się,że nie masz białołęckich kompleksów,choć Twoja błędna interpretacja mojego wpisu akurat temu przeczy.Mieszkam na "starym Tarchominie" od 1984roku,więc problem mostu Północnego dotyczy mnie bezpośrednio.Mój wpis miał zabarwienie cyniczne i pogardliwe dla sposobu sprawowania władzy i obiecywania gruszek na wierzbie.Przeanalizuj jak traktowana jest nasza dzielnica (właśnie tak jak napisałem "plebs")Co miało powstać w związku z rozbudową Czajki? Co w zamian za hale kupieckie? Gdzie te obiecane metro? Ile było spotkań o wspaniałym tramwaju? Kiedy tak naprawdę miał być gotowy most Północny? Dlatego sądze, że do Euro nim NIE POJEDZIEMY!

 • iks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 09:30 ~iks

  Dokumenty na użytkowanie trasy mostu Północnego juz złozył, a kiedy złozy na użytkowanie mostu Marii Curie -Skłodowskiej?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »