Informacje

06.04.2016 13:27 koszt to 8 milionów

Dobudują jadalnię, świetlicę i siedem klas. Ursynów inwestuje w szkołę

SERWISY:

Władze Ursynowa pokazały projekt rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 318. Będzie duża świetlica, jadalnia, dodatkowe sale lekcyjne i boiska. - Rozbudowa placówki rozwiąże problem zmianowości w szkole - mówi Robert Kempa, burmistrz dzielnicy.

W Szkole Podstawowej przy Teligi uczy się 410 uczniów w zaledwie 13 salach i 21 oddziałach. To jedna z najbardziej przeciążonych placówek na Ursynowie - uczniowie kończą w niej lekcję późnym popołudniem. Narzekają dzieci i rodzice. Jak obiecuje dzielnica, będzie lepiej.

Ursynowski ratusz przedstawił projekt przebudowy placówki. W przyszłym  roku w szkole pojawi się jadalnia, duża świetlica, siedem sal lekcyjnych, mała sala gimnastyczna z szatnią, sanitariatami i pomieszczeniami pomocniczymi. Projekt zostanie zakończony w maju, a zrealizowany w 2017.

- Rozbudowa szkoły w żaden sposób nie utrudni nauki w placówce - obiecuje Robert Kempa. - W grudniu 2017 roku zakończymy inwestycję. Jej koszt to 8 milionów - dodaje.

Braki pieniędzy w budżecie

Przez wieloletnie problemy budżetowe budynki ursynowskich szkół nie były rozbudowywane. Sale gimnastyczne i lekcyjne nie spełniają współczesnych norm, dzieci uczą się na zmiany.

- Wiedzieliśmy, że liczba uczniów zwiększy się — tłumaczy burmistrz Ursynowa Robert Kempa. - Musieliśmy zainterweniować, bo sprawa zakończyłaby się katastrofą - dodaje.

Urząd dzielnicy poprosił o pomoc miasto. W budżecie pojawiły się dodatkowe pieniądze na przygotowanie inwestycji oświatowych - 35 milionów. - Najwięcej - 16,3 mln złotych pochłonie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 100, tam powstanie 12 nowych klas - tłumaczy Robert Kempa. - 8 mln to rozbudowa podstawówki przy Teligi, a 5 milionów przeznaczymy na powiększenie stołówki i dobudowanie klasy w szkole przy ZWM- podsumowuje burmistrz.

- Teraz przystępujemy do przygotowania dokumentacji projektowej i procedury przetargowej na wykonawstwo, wkrótce przedstawimy kolejne projekty - mówi Robert Kempa.

ms / kz/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dominik Zagórski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2016 09:05 ~Dominik Zagórski

  Hehehe 400 tys. zł to są według Ciebie GRUBE PIENIĄDZE za wykonanie opisanych tu prac? Osobiście uważam, że to jest niemożliwe do zrobienia za tak mało...

 • apm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2016 18:10 ~apm

  koncepcja to jakies nie porozumienie.
  jest poprostu słaba a opinia publiczna nawet nie wie za jak grube pieniadze. Bagatela ponad 400 tys zł!!!! co jest stawka mocno zawyżoną w stosunku do stawek obecnych. przetarg nie został ogłoszony zostało to puszczone z wolnej ręki.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »