Informacje

10.01.2014 07:08 nowa organizacja ruchu na ul. Mickiewicza

Do trzech razy sztuka.
Zamknęli wiadukt nad Trasą AK

SERWISY:


Drogowcy wreszcie zamknęli wiadukt w ul. Mickiewicza nad Trasą AK. Początkowo miasto informowało, że przeprawa prowadząca w kierunku ulicy Klaudyny ma być nieprzejezdna już we wtorek.

- Nieprzejezdna jest część w stronę ul. Klaudyny. W drugą stronę ruch poprowadzony jest jednym pasem w obu kierunkach - relacjonuje w piątek rano Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Ze zmianami muszą liczyć się także pasażerowie autobusów. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zawieszony został przystanek autobusowy OS. POTOK 02. Uruchomiony został przystanek zastępczy OS.POTOK 52, zlokalizowany przy ul. Mickiewicza w kierunku ul. Klaudyny, ok. 260 metrów przed lokalizacją podstawową. Przystanek ten obowiązuje jako stały dla autobusów linii 157, 181, 185 oraz „na żądanie” dla autobusów linii N46.

Próbują zamknąć od wtorku

Pierwszym terminem zamknięcia wiaduktu podanym przez miasto był wtorek (7 stycznia) o godz. 22.00. Na miejsce przyjechali robotnicy, przykleili na jezdni pomarańczowe strzałki i… zniknęli

- We wtorek zostaliśmy poinformowani, że wykonawca potrzebuje jeszcze czasu na dokończenie jakichś prac. Było już za późno, żeby poinformować o zmianie terminu. Mogłem to zrobić dopiero dzisiaj  - tłumaczył w środę Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

Kolejnym podanym terminem była środa. Jednak przeprawy znowu nie udało się zamknąć.  - Komisja, która zebrała się w środę o 22.00, zleciła wykonawcy poszerzenie łuków po środku pasa drogi tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo przejeżdżających autobusów - poinformowała w czwartek Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Obecnie prowadzone są związane z tym prace- dodała.

 

Nocne prace

Zamknięcie wiaduktu to nie jedyne utrudnienia, jakie czekają w tym rejonie na kierowców. Jak zapowiadają drogowcy do 12 stycznia (niedziela) w godzinach nocnych (22.00-6.00) pod wiaduktem zwężana będzie trasa AK.

Zakończenie prac na wiadukcie planowane jest na koniec września tego roku.

Ponadto, w nocy w godzinach 22.00 - 5.00 zwężana do jednego pasa ruchu jest wschodnia jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie (w kierunku mostu Północnego).

W tym rejonie wykonawca buduje fundamenty obiektu biegnącego w ciągu trasy głównej. Zakończenie robót przewiduje się w piątek 10 stycznia br.

Drogowcy przygotowują się także do remontów kolejnych wiaduktów. Jak informuje w środę GDDKiA, do końca tego tygodnia (12.01.2014 r.) w godzinach 22.00 – 5.00 wykonawca będzie budował tak zwane przewiązki w pasie środkowym ulic: Powązkowskiej i gen. Maczka. Lewe, skrajne pasy ruchu na powyższych ulicach będą wyłączane z ruchu.

Od czwartku (09.01.2014 r.) do połowy stycznia br.  planowane jest rozpoczęcie budowy przewiązek w pasie środkowym ul. Słowackiego. W tym celu, wykonawca zajmie skrajne, lewe pasy ruchu ul. Słowackiego. Prace będą wykonywane nocą w godzinach 22.00 – 5.00.

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu, przebudowane zostaną jezdnie, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest  na październik 2015 roku.

Od 9 listopada, w godzinach 6.00 – 22.00 na Trasie AK obowiązuje zakaz jazdy dla tirów.

su/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2014 14:13 ~Gość

  Mam nadzieję, że po remoncie przystanki os.Potok (pod wiaduktem) będą oddzielone od ekspresówki ekranami. Tam taki ryk, że ogłuchnąć można. Podobnie jak w tunelu Wisłostrady. Czy ktoś bada tam decybele ?

 • slawek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2014 08:48 ~slawek

  Wniosek jeden, powinniśmy cieszyć sie z ciepłej zimy. Prace idą pełną parą i narazie nie zapowiadają tegich mrozów więc może uda sie utrzymać termin skończenia całej przebudowy trasy toruńskiej i wszystkim bedzie wygodniej sie jeździć.

 • arek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 20:05 ~arek

  Anty PiSAnty PiS

  Zamieszkały na Mickiewicza 49 Jadosław Haczyński, wraz ze swoim zastępcą Antkiem Mącierewiczem szykują komisję śledczą z zapytaniem, dlaczego blokują kaczyńskiego!

  Ależ ty jesteś mądry . Nie ma co.

 • sprawiedliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 16:05 ~sprawiedliwy

  Przecież węzeł powązkowska miał zostać w nie ruszonym stanie to dla czego robią te przewiązki? Może żeby znowu kasę wydać nagłupoty i sparaliżować miasto.

 • mistrz_prostej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 11:30 mistrz_prostej

  Wichura wywraca tam budowlańcom znaki drogowe na jezdnię - może być nieciekawie :/

 • odkorkowaniPL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 09:43 ~odkorkowaniPL

  Z jednej strony zawsze lepiej, że coś robią z drugiej trochę to długo wszystko trwa.
  Trzeba śledzić informacje na bieżąco bo remonty jeszcze mają być.

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 07:53 Anty PiS

  Zamieszkały na Mickiewicza 49 Jadosław Haczyński, wraz ze swoim zastępcą Antkiem Mącierewiczem szykują komisję śledczą z zapytaniem, dlaczego blokują kaczyńskiego!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »