Informacje

02.08.2013 21:56 Wnioski do 3 sierpnia

Długie kolejki po odszkodowanie za hałas

SERWISY:

Do soboty warszawiacy mieszkający wokół Lotniska Chopina mogą starać się o pokrycie kosztów izolacji akustycznej w domach, mieszkaniach lub o wypłatę odszkodowania oraz wykup nieruchomości z powodu utraty jej wartości. Zainteresowanie jest ogromne, o czym świadczy kolejka przed siedzibą władz lotniska. Zdjęcie wysłał na Kontakt 24 Wadzia.

- Od 2011 r. wpłynęło do nas ok. 800 wniosków z prośbą o wykonanie izolacji akustycznych, chodzi m.in. o wymianę okien, uszczelnienie ścian czy stropów. Przez dwa lata takie prośby były u nas składane pojedynczo. W ostatnim tygodniu niemalże nas zalały - poinformował Przemysław Przybylski, rzecznik portu.

Jak dodał, wnioski dotyczące pokrycia kosztów izolacji należy składać do władz lotniska. W przypadku sytuacji dotyczących odszkodowania lub wykupu nieruchomości - należy kierować je do sądu. Zaznaczył, że zgodnie z uchwałą termin 3 sierpnia jest ostateczny.

Władze lotniska po otrzymaniu wniosku o wykonanie izolacji akustycznej zlecają i ponoszą koszty przeprowadzenia ekspertyzy w celu określenia, czy w mieszkaniu, domu przekroczone są dopuszczalne normy hałasu.

Za duży hałas

Chodzi o mieszkańców z utworzonego w sierpniu 2011 r. Obszaru Ograniczonego Użytkowania (OOU) wokół Lotniska Chopina. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął wtedy uchwałę o ustanowieniu takiego obszaru. Zgodnie z nią część mieszkańców okolicznych dzielnic Warszawy i gmin - m.in. Ursusa, Ursynowa, Ochoty, Włoch, Piaseczna, Raszyna i Michałowic mogą składać takie wnioski.

Z chwilą utworzenia OOU zarządzający lotniskiem zobowiązany jest do prowadzenia działalności w taki sposób, aby nie powodowała ona przekroczeń dopuszczalnych poziomów hałasu lotniczego poza granicami tego obszaru. Oznacza to w dłuższej perspektywie ograniczenie rozwoju lotniska, ze względu na konieczność utrzymania ruchu lotniczego na takim poziomie, aby zasięg ponadnormatywnego hałasu, generowanego w wyniku startów, lądowań i przelotów, mieścił się w granicach OOU.

CZYTAJ NA KONTAKCIE 24

db/ja/lata

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2013 09:43 ~dni

  Zapraszam Wszystkich krytykujących ludzi którzy chcą odszkodowanie na ul.Keniga-urus
  Teoretycznie skończył się remont a od długiego weekendu samoloty latają bardzo nisko.
  Nawet w czasie remontu nie latały tak często i nisko
  Pracuje bardzo blisko lotniska i mam porówjnanie z miejscem w którym mieszkam.Mieszkam na 4 piętnie ostatnie pietro,nie da się siedzieć na balkonie,miec otwartego okna bo hałas jest taki ze nie slychac wlasych myśli.
  Chyba a nawet na pewno jest przekroczony poziom halasu.
  Tylko nie rozumiem dlaczego tak jest ,kto zaakceptowal takie normy.
  Zapraszam wszystkim urzędników aby pomieszkali sobie trochę na niedźwiadku!!!!!!!!!!!!!!!Samoloty latają cały dzień bardzo nisko co 1.5 minuty w nocy nawet lataja,bez zamkietych okien i zatyczek ie da się spac.
  dlaczego nikt nic z tym nie robi,przeciez to nie jest normalne aby naraz ludzi na taki hałas...
  Zastanawiam się gdzie mogę dowiedzieć się więcej info na ten temat-czy wydzial ochrony środowiska ?urząd dzielnicy?kiedy się to skończy?

 • comp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.08.2013 05:41 ~comp

  Ludzie !!! Ale zrobili Was w "bambuko" ! Staliście w długiej kolejce z bezwartościowym WNIOSKIEM PROSZALNYM (żebraczym) , zamiast z ŻĄDANIEM (roszczeniem) licząc na dotrzymanie 2-leteniego terminu. Nic z tych rzeczy !!! Lotnisko ( PPPL) gdyby nawet chciało wymienić wam np okna to nie może tego zrobić gdyż przez taką czynność (pokrycie kosztów wymiany) , na wasz wniosek, wpadłoby w pułapkę podatku od darowizn. A lotnisko jest przecież przedsiębiorstwem państwowym i na takie lapsusy fiskalne nie mogłoby sobie pozwolić !!! TO JEST TAK JAK LICZY SIĘ NA DARMOCHĘ ! Nie dość, że utraciliście bezpowrotnie szansę na jakieś sądowe odszkodowanie, to jescze do tego ośmieszyliści się jako ŻEBRACY, i naraziliście się rodowitym warszawiakim jako "zachłanna masa słoikowa".

  kocham peło~kocham peło

  gratulacje dla mieszkańców ursynowa za ruszenie głową!! fajnie że poczekaliście na ostatnia chwilę!! sprawa zacznie się toczyć za minimum miesiąc kiedy samoloty już będą latać nad bemowem i ursusem:) ekspert przyjdzie i zbada wam poziom hałasu od lotniska!:D brawo!!! wpłacać jeszcze na szybkości 10% do sądu:) za mało kasy dajecie na tych debili rządzących! Prawda jest taka że w polsce nikt nikomu jeszcze za nic nei dał! i to że mamy głośno tego nie zmieni!!!

 • Gollum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2013 22:50 ~Gollum

  Relikt~Relikt

  Przestańcie powtarzać te brednie, że niby wiedziały, co brały. Ta dzielnica powstała za komuny. Może już nikt nie pamięta, ale nie było żadnego wyboru, trzeba było brać, co dają, bo nie dadzą. Komuna była hojna, ale do czasu.


  A teraz jak się chce swoje mieszkanie to trzeba je KUPIĆ. Wy dostaliście za darmo praktycznie, więc siedźcie cicho i się cieszcie. Inni muszą spłacać całe życie to co Wy dostalioście za darmo. I teraz jeszcze chcecie z tego kasę wyciągnąć za odszkodowania...

 • Ryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2013 20:55 ~Ryk

  Ostatnio bywam na zabiegach rehabilitacyjnych w Centrum Onkologii na Ursynowie. W ciągu godziny trwania zabiegu jakieś dziesięć samolotów przelaciało z rykiem nad dachem szpitala tak nisko, że mogłyby zahaczyć kółkami o kominy. Ja nie wiem, jak znoszą to chorzy ludzie, którzy muszą tam przebywać czasem dłuższy czas. Pewnie muszą się przyzwyczaić.

 • kristov

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2013 18:54 kristov

  Lotnisko Okęcie istnieje od 1934 roku zatem za bezskuteczny wniosek o odszkodowanie powinni uiścić opłatę sami zainteresowani. Od kiedy tam mieszkają? Jest remont pasa 33-15 do września br. W kunszcie lotnictwa wiadomo, że wszystko co lata to startuje i ląduje pod wiatr. Za to wyłudzacze też będą się domagać odszkodowań?

 • Francuski piesek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2013 18:08 ~Francuski piesek

  low~low

  A, hałas z Puławskiej, al. Krakowskiej, K.E.N, od dyrekcji dróg i autostrad, nikt nie chce kaski?. Francuskie pieski, przecież, nie od dziś lotnisko istnieje, obudzili się nagle zdziwieni.

  Drogi tępaku, oczywiście nie dotarło do ciebie, że od czterech miesięcu spokojnie znosimy wycie samolotów nad naszymi balkonami, ponieważ jest remontowany jeden z pasów startowych na Okęciu i dlatego wszystkie lądujące ( Startujące też ) samoloty skierowano nad nasze głowy ? Nawet w prasie opublikowano przeprosiny władz lotniska za hałas, ale wy, jasna rzecz, wiecie lepiej.

 • Relikt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2013 17:59 ~Relikt

  meduza~meduza

  Kupujac komorki nie wiedzieli, zet tam jest lotnisko. Rozumiem zasadnosc o ile dom został wybudowany wczesniej niz lotnisko - ale nonsensem jest jesli komorki/mieszkania powstały póżniej. Widzialy galy co braly

  Przestańcie powtarzać te brednie, że niby wiedziały, co brały. Ta dzielnica powstała za komuny. Może już nikt nie pamięta, ale nie było żadnego wyboru, trzeba było brać, co dają, bo nie dadzą. Komuna była hojna, ale do czasu.

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2013 17:58 ~jar

  to samo jest z terenami zalewowymi,kupują a potem chcą kase od państwa,typowe myślenie pazernego polaczka!ja bym ani grosza nie dał.

 • Działeczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2013 17:55 ~Działeczka

  bravojasiu~bravojasiu

  Jak Wam samolociki za głośno latają, to po kiego grzyba przy lotnisku działeczke kupujecie :D

  Jak kupowaliśmy działeczki, a właściwie od komuny dostawaliśmy przydziały na mieszkania, to po pierwsze - nie było żadnego wyboru, a po drugie na lotnisku ruch był nieduży, więc nikomu to nie przeszkadzało. To ju z trzydzieści kilka lat, jak Ursynów istnieje.

 • Nie robol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2013 17:51 ~Nie robol

  majkelEPWA~majkelEPWA

  Ursynów dzielnica słoików i szarych roboli ktorzy par dekad temu zjechali do miasta i nartzekaja na halas. ursus fabryki kiedys nie przeszkadzały jak traktory walili na 3 zmiany to bylo ok.
  polacy to taki narod ze jak mozna cos dostac to rzucaja sie jak muchy na g...o.
  Wylane mam na to i mam nadzieje ze mało osob dostanie odszkodowanie bo nie wszystkich stac na sprawe w sadzie cale szczescie>!

  Co ty tam bredzisz pod nosem, Ursynów to najbardziej inteligencka dzielnica w Warszawie. Albo ktoś ci bzdur nagadał, albo sama wpadłaś na te oryginalne pomysły. Roboli w ogóle tu nie ma, oni mieszkają na Pradze, Woli i Ochocie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »