Informacje

04.04.2014 18:19 oświadczenie dom development

Deweloper o budowie osiedla: Chronimy Jeziorko Gocławskie

SERWISY:

Deweloper, który buduje osiedle przy Jeziorku Gocławskim przekonuje, że zbiornik wodny nie wyschnie. Zapewnia, że garaże podziemne są budowane na palach, a do tego zainstaluje system, dzięki któremu zasilane będą wody podziemne.

Przedstawiciele dewelopera odnieśli się do zarzutów trzech warszawskich posłów, którzy wytykają błędy w raporcie oddziaływania na środowisko budowy osiedla Saska przy Jeziorku Gocławskim. Sprawą zainteresowała się też Najwyższa Izba Kontroli, która sprawdzi procedurę wydawania wszystkich pozwoleń na budowę.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZARZUTACH POSŁÓW.

Wywołany do tablicy Dom Development wydał w tej sprawie oświadczenie. Przekonuje, że jeziorko nie jest zagrożone. Radosław Bieliński, rzecznik prasowy spółki twierdzi też, że płyta garażu podziemnego, która jest fundamentem budynków została wykonana na palach.

"Takie rozwiązanie pozwoli na swobodny przepływ wód podziemnych oraz wyeliminuje konieczność pompowania wód gruntowych w trakcie budowy budynków. Zaprojektowano specjalnie dla tej inwestycji tylko jeden poziom garaży podziemnych posadowionych ponad poziomem wód gruntowych. Dodatkowo osiedle wyposażone zostanie w system rozsączający, którego działanie polega na rozprowadzeniu wód opadowych na terenie inwestycji, a nie odprowadzenie tej wody do kanalizacji deszczowej, dzięki czemu zasilane będą wody podziemne" – czytamy w oświadczeniu rzecznika.

"Wszystko to ma na celu zabezpieczenie wód podziemnych i tym samym ochronę Jeziorka Gocławskiego" - dodaje Bieliński.

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA DEWELOPERA.

Osiedle Saska to kompleks budynków rejonie ulic Kwarcianej, Nowaka-Jeziorańskiego i al. Stanów Zjednoczonych. Obecnie realizowany jest kolejny etap budowy tuż przy Jeziorku Gocławskim.

bf/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • blablabla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2014 10:03 ~blablabla

  to miejsce to PEKIN a nie SASKA Kępa !!!! a jeziorko nie wyschnie bo przeciez nie jest zasilane wodami podziemnymi tylko powierzchniowymi !!!! smieszy mnie ze przypisuje sie to miejsce do Saskiej Kępy !!!! To nie zadan Saska kępa to GOcław na pograniczu Przyczółka Grochowskiego ! Obok tych pięknych osiedli w MPZP jest propozycja trasy szybkiego ruchu :) i do tego tramwaj :) także upsss miejsce obiecujące ;/

 • euforian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 08:57 ~euforian

  Pamiętam jak byłem mały i przychodziłem nad to jeziorko z moją babcią aby robić sobie piknik.
  Potem w podstawówce na wf-ie biegaliśmy do okoła tego jeziorka .
  Ach , stare dobre czasy :)

 • kickydricky

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 05:57 ~kickydricky

  Mike, jakie brednie piszesz, niczym przysłowiowy żul. Obecnie trwa budowa nie na pozostałościach po b. działkach, a na terenie parku OWS Jezioro Gocławskie.

 • mike

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2014 13:20 ~mike

  Może wraz ze zniknięciem pozostałości po ogródkach działkowych znikną żule pijący od rana na rozpadających ławeczkach i młodzież w sportowych strojach terroryzująca spacerowiczów.
  Super, że ktoś w końcu zmieni coś w tej okolicy. Na miasto raczej nie było co liczyć a prywatny inwerstor na pewno zrobi to 10 razy lepiej i taniej. Bo jeziorko owszem jest piękne, ale to co działo się po sąsiedzku to był istny koszmar.

 • mathie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2014 10:02 ~mathie

  Zabawne ,wszystkie komentarze na nie....Byłem ,widziałem to jeziorko ,łzy to tam lecą nie na górce ,tylko jak się patrzy na ten syf nad jeziorkiem .Ja myślę ,że ci którzy tak biadają nad swym losem niech pospacerują sobie obok tych pozostałości ogródków i wtedy zaspokoją swą nostalgie za dawnymi czasami....

 • tytu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2014 19:50 ~tytu

  Tam są szczury!

 • Saska Kępa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2014 10:56 ~Saska Kępa

  Przede wszystkim nazwanie tego osiedla Saska jest zwykłym chwytem marketingowym dla przybyszy spoza Warszawy, którzy - podobnie jak kiedyś Ursynów czy Chomiczówkę - będą kupowali mieszkania w ohydnym blokowisku rodem z PRL-u. Saska Kępa kończy się na Al. Stanów Zjednoczonych - dalej to przedgocławie.

  A z tym osiedlem to tragedia. Ile ludzi tam przybędzie!!!! Jakie korki na ul. Saskiej i jakie tłoki w autobusach!!!! Czy ci, którzy wydają te pozwolenia biorą to w ogóle pod uwagę? Najpierw trzeba było budować metro na Gocław a potem zasiedlać!!!! To nie, mądrale z Ratusza (pracujący tylko dzięki nam i za nasze pieniądze) wybudują metro do Wileńskiej, żeby ludziom z aglomeracji (Marki, Wołomin - czyli innych miast) żyło się lepiej. Dlaczego mądrale z Ratusza nie myślą o Warszawiakach, którzy będą cierpieć w korkach na ul. Saskiej, bo przybędzie w ohydnym blokowisku (którego czar pryśnie totalnie za 10 lat! - brudna biała elewacja i kłótnie we wspólnocie mieszkaniowej - samo życie)kilka tysięcy ludzi?
  Skandal!!!!!!!!

 • bździszewiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2014 07:45 ~bździszewiak

  Decyzje wydawane temu deweloperowi są pisane na jego warunkach. To on dyktuje urzędom co mają napisać w decyzjach. To urzędy są zobowiązane i ograniczone wnioskami dewelopera, deweloper chce budować przy trasie Łazienkowskiej - proszę bardzo, ekrany akustyczne stoją, deweloper chce kilka metrów od kanału gocławskiego - proszę bardzo, buduj deweloperze jeszcze bliżej, to deweloper chce 7 pięter, proszę bardzo, a może np. 14 pięter zechce. Planowanie przestrzenne to fikcja, o tym decydują deweloperzy.

 • gaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2014 06:46 ~gaz

  Warszawa zielone miasto GINIE

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2014 06:16 ~Warszawiak

  Za czasów HGW każdy przekręt, nawet kompromitujący Warszawę za granicą jest mozliwy (vide biurowiec koło pl. Zamkowego i interwencja UNESCO).

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »