Informacje

12.08.2014 06:40 zmiany po zakończeniu budowy metra

Deptak na Nowym Świecie
dopiero w przyszłym roku

SERWISY:


Jezdnie Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu znów w weekendy mają być jednym długim deptakiem - informuje urząd miasta. Nastąpi to jednak dopiero w przyszłym roku.

Latem, od piątku do niedzieli zamykana jest dziś jedynie część Krakowskiego Przedmieścia - od placu Zamkowego do ulicy Królewskiej. Jeszcze trzy lata temu deptak był dłuższy - obejmował również Nowy Świat.

Przez budowę metra

- Nowy Świat przestał być deptakiem w związku z budową II linii metra i objazdami – przypomina Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Budowa centralnego odcinka podziemnej kolejki ma zakończyć się 30 września tego roku, a po odbiorach technicznych metro zacznie wozić pasażerów. To oznacza, że w 2015 roku mieszkańcy mogą spodziewać się, że deptak się wydłuży.

- Miasto planuje, że w przyszłym roku Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, od placu Zamkowego do Al. Jerozolimskich będą znowu jednym długim deptakiem, tak jak to miało miejsce przed budową II linii metra - wyjaśnia Gałecka.

Ma funkcjonować w lato podczas weekendów.

ZMIANY CZEKAJĄ W NAJBLIŻSZYM CZASIE TEZ PLAC TRZECH KRZYŻY:

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kasiok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 09:38 ~Kasiok

  Samochodow w ogole nie powinno byc w miescie. Tylko komunikacja miejska plus rowery, dostawcze, sluzby i taksowki.

 • Jagna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2014 09:29 ~Jagna

  Jak widać facebook. com/permalink. php?story_fbid= 1494692644004147&id= 1185629534910461# 1185629534910461_ 1494692644004147_ 1494711417335603 głosów krytyki jest o wiele więcej niż zwolenników... Bo w sumie czy to tak naprawdę komuś potrzebne?

 • cyklista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2014 19:02 ~cyklista

  Mam nadzieje że ten zakaz nie będzie dotyczył rowerów.

 • Braciszek Tuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2014 14:54 ~Braciszek Tuck

  Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście były od zawsze ważnymi ulicami Warszawy. To tędy prowadził trakt do Krakowa i pełno było pojazdów. Ci co chcą zamiany ulic w deptaki, niech idą sobie do parku, albo nad Wisłę. A na ulicach niech zostanie normalny ruch, samochodów i przechodniów.

 • odolanz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2014 11:08 ~odolanz

  Wojtek~Wojtek

  Powinno tam być ZAWSZE bez samochodów i autobusów.

  Patrzcie na ... każde miasto z ładną starówką. Sam pochodzę z Krakowa, nie wyobrażam sobie by dookoła Rynku jeździły samochody, czy autobusy.

  Ok, w takiej Belgii, Lueven autobusy po starym mieście jeżdżą, ale 5-10 kmh! I piesi mają bezwzględnie pierwszeństwo. Oczywiście taksówki nie.

  Kraków i Warszawa to dwa światy.Nie można w sumie też zapominać,że krakowskie stare miasto przecinają ulice Franciszkańska i Dominikańska, na których są tramy(kursują przez cały tydzień) a autobusy wraz z tramwajami otaczają Planty.Jestem przeciwny zamykaniu Krakowskiego i Nowego Światu dla autobusów, ponieważ nie ma innego alternatywnego ciągu komunikacyjnego w bliskiej odległości.Przed wojną na Trakcie były nawet tramwaje a nie każdy w weekend ma wolne,więc komunikacja jest tam potrzebna.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2014 20:13 ~asd

  Do Wojtek: widać, że w Krakowie same ograniczone pa.. się lęgną, skoro nie widzisz Starego i Nowego Miasta w Warszawie. A to coś, co jest w Krakowie poza starówką do wsi powiatowej nie przystaje. Natomiast Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście są główną osią komunikacyjną tej części miasta więc zamykanie nawet tego niewielkiego kawałaka powoduje, że ludzie tracą czas na objazdach. Można było owczyście rozważyć budowanie metra pod Traktem Królewskim, wtedy możnabyłoby robić deptak. A tak wiatr tylko hula - bo NIEPRAWDĄ jest, że są tłumy - tłumy są tylko w tygodniu i składają się z ludzi korzystających z komunikacji publicznej. Po za tym, planowane zmiany w trasach autobusów doprowadzą do tego, że nie będzie w ogóle dojazdu autobusem a ludziom nie będzie chciało się tracić czasu na metro.
  Już dziś widać, jak Nowy Świat powoli umiera - to była ulica handlowa a teraz nawet przejść się nie da przez te straszące pustką ogródki i pedalarzy jedżących gdzie popadnie.

 • używaj polskich liter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2014 19:59 ~używaj…

  wsiok~wsiok

  I dobrze! Pijesz kawe a tu cuchnacy grat kopci ci w twarz.Im szybciej tym lepiej.

  To kup sobie nowy samochód, zamiast jeździć trzydziestoletnim wieśwagenem.

 • wsiok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2014 16:30 ~wsiok

  I dobrze! Pijesz kawe a tu cuchnacy grat kopci ci w twarz.Im szybciej tym lepiej.

 • Rav

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2014 15:46 ~Rav

  W końcu jakaś konkretna propozycja. To miasto nie ma duszy, deptak byłby jakimś jej zalążkiem.

 • nhmgnkf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2014 15:37 ~nhmgnkf

  jsg~jsg

  Zamykanie Nowego Świata to był NAJBARDZIEJ IDIOTYCZNY pomysł obecnych władz. O ile obecnie zamykanie odcinka Krakowskiego jest stosunkowo mało kłopotliwe wydłużając dojście do przesiadki na trasę WZ, to zamknięcie NŚ odsuwa istniejące na NŚ przystanki w kierunku północnym na Mazowiecką, a w kierunku południowym na Jasną.

  Tak jak Nowy Świat tak i Krakowskie Przedmieście powinno być zamykane przynajmniej w weekendy ale dla wszystkich a nie a to taksówki, autobusy, SM, policja i reszta innych osób. Jeżeli nie ma potrzeby technicznej policja, pogotowie, dostawcy powinien być zakaz wjazdu. A tak na tych ulicach czasami jest większy ruch niż np. na Marszałkowskiej. Nie mieszka tam aż tak dużo ludzi aby sobie nie poradziły 2 dni w tygodniu

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »