Informacje

22.07.2018 17:52 Po protestach przed Sejmem

Dawid W. usłyszał zarzuty. "Wyszedł bez gorsetu i bandaży"

SERWISY:


"Dawid W. po usłyszeniu zarzutów naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego opuścił komisariat policji w takim samym stanie jak został tam wcześniej dowieziony. Bez gorsetu i bandaży, za to z swobodnym dostępem do adwokata" - poinformowała w niedzielę policja.

Przed Sejmem od środy odbywała się demonstracja przeciw zmianom w sądownictwie - zorganizowana m.in. przez Obywateli RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Obrony Demokracji. Podczas piątkowego protestu doszło do przepychanek manifestantów z policjantami. Policja zatrzymała wtedy cztery osoby.

"Przestępstwo popełniła policja"

W niedzielę poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiedział, że złoży w poniedziałek do Prokuratury Rejonowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy, którzy w piątek zatrzymali dwóch protestujących. - Przestępstwo według nas popełnili policjanci, którymi kieruje Joachim Brudziński, kolega Zbigniewa Ziobro z PiS-u - mówił Misiło.

Adwokat Jarosław Kaczyński, reprezentujący obu zatrzymanych, przekonywał, że nie popełnili żadnego przestępstwa, a mimo to zostali zatrzymani. - Oni zostali pobici - dowodził.

Jak powiedział, zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia dwóch przestępstw przez funkcjonariuszy: przekroczenia uprawnień przez policjantów i spowodowania uszczerbku na zdrowiu, przekraczającego siedem dni.

"W takim samym stanie"

W niedzielę po południu Policja poinformowała na Twitterze, że "Dawid W. po usłyszeniu zarzutów naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego opuścił komisariat Policji w takim samym stanie jak został tam wcześniej dowieziony".

"Bez gorsetu i bandaży, za to z swobodnym dostępem do adwokata" - podkreślono. Do wpisu został dołączony także krótki film, na którym widać samodzielnie wychodzącego z komisariatu uśmiechniętego Dawida W.

Briefingowi Misiły przysłuchiwał się rzecznik KSP Sylwester Marczak. Jak mówił dziennikarzom, ze strony policji "jest pełna transparentność" w kwestii tego, co się działo w ostatnich dniach przed Sejmem. Podkreślił, że policjanci w ostatnich dniach reagowali tylko na łamanie prawa, stosując środki przymusu bezpośredniego.

Dopytywany o powód zatrzymania czterech osób w czasie piątkowej manifestacji, powiedział, że szarpały one policjantów, rzucały w nich przedmiotami i, w jednym przypadku, doszło do uderzenia funkcjonariusza megafonem w twarz. - Nie wskazujemy personalnie żadnej osoby, która na swoim koncie może mieć zarzut z naruszeniem nietykalności i nie wskazujemy, że jest to konkretnie z imienia i nazwiska dana osoba - zaznaczył.

Pytany o obrażenia części demonstrantów Marczak stwierdził, że czasami w czasie protestów mają miejsce "sytuacje dynamiczne". - Osoba, która stawia czynny, bierny opór, rzuca się policjantom, wtedy może dojść do tych obrażeń - mówił. W ocenie Marczaka działanie policjantów przed Sejmem było adekwatne do sytuacji.

TAK WYGLĄDAŁY PIĄTKOWE PROTESTY PRZED SEJMEM:

PAP/ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Gruba ryba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 19:29 ~Gruba ryba


  memory~memory

  "Policjant, który skopał uczestnika Marszu Niepodległości, został skazany na karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ponadto sąd nałożył na niego ośmioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta. Na nagraniu całego zajścia dokładnie widać, jak ubrany w cywilne ubranie policjant Karol C. bije niestawiającego oporu młodego uczestnika Marszu Niepodległości. Daniel Kloc był kopany przez funkcjonariusza w głowę nawet po tym, gdy został już obezwładniony."

  Gdzie byli wtedy ze swym świętym oburzeniem: Misiło, Szczerba, Szering&Wielgus? No gdzie? To teraz - alles Maul halten, bitte.
  Bitte~Bitte

  Jeszcze przypomnijcie przypadki lewackiego terroru z czasów Sanacji, a jeszcze lepiej ze średniowiecza. Będzie tak barwnie i ciekawie ! Co do Maul halten, to pomyliłeś epoki. Teraz już tak się nie mówi.

  Oni byli wtedy w podstawówce

 • Prezes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 19:27 ~Prezes

  Ilu policjantów zostało aresztowanych po obejrzeniu monitoringu.

 • IV najjasniejsza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 14:10 ~IV najjasniejsza

  Misiło zamiast do prokuratury może równie dobrze napisać na Berdyczów,efekt będzie taki sam.

 • beta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 14:10 ~beta

  opozycjanigdy niebyła grzeczna i zawsze przeciwko władzy za komuny też byli bici ,prześladowani zastraszani tonie znaczy że jak władza niszczy demokracje to suweren będzie sie grzecznie przyglądał otóż nie opozycja i opór obywateli jest właśnie taki pisiorom w glacach się poprzewracało opozycji zawsze wolno wiecej

 • Demaskator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 11:28 ~Demaskator

  W jakim celu się spierać. Wszystko jest na taśmach monitoringu. Za czasów PO koleś dostał by takie manto, że odechciało by mu się takiego darcia japy. Ta pseudo opozycja myli demokrację z bezhołowiem, a tak nie może być.

 • EdmundK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 11:21 ~EdmundK


  ziuk~ziuk

  Dawidek, Seba i złota młodzież PO, Razem. Te same twarze. To, są żałosne, ostatnie drgawki ubecji RP i wspierających ją lewacko-lgbt-owskich bojówkarzy.
  Twarze~Twarze

  Od dawna masz te halucynacje ? To trzeba leczyć, a nie popisywać się na forum.

  Ślepotę też jeszcze można leczyć ale ograniczenia umysłowego już niestety się nie da. Wmawianie sobie że coś nie istnieje nie sprawi że to zniknie lub że inni w to uwierzą. No chyba że tak samo ograniczeni lub ślepi, a niestety jak widać takich też nie brakuje. Chodzą w grupach, oświetlają sobie świat zniczami i zastanawiają się czemu nic nie widzą.

 • Boski wiatr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 11:10 ~Boski wiatr

  pirat 2~pirat 2

  Zachowali się jak bandziory i tak powinni być traktowani.

  A to dopiero okropni przestępcy ! Ciekawe, co sobie myśleli, rzucając się z łapami na spasione i uzbrojone byki policyjne.

 • Bartosz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 11:10 ~Bartosz

  W przeciwieństwie jednak do lat 2007–2015 nie było ani gazu, ani strzelania gumowymi kulami. Nie użyto pałek ani armatek wodnych.

 • Bezpieczni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 11:07 ~Bezpieczni

  Zibi~Zibi

  Jak wiadomo, demonstrujący obywatel na widok milicjanta, sam się poddusza, wali głową w chodnik i się obciera. Milicja PiS jest bezradna wobec takich zachowań. :-) Pewien chłopak we Wrocławiu sam się poraził prądem w ramach przeprosin, że nie był tą osobą, której poszukiwali.

  Podobno trwa proces tamtych gliniarzy z Wrocławia, którzy mają na sumieniu Igora. Nie bądźmy naiwni, nikt im nic nie zrobi, kierownictwo resortu czuwa !

 • Rachuby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2018 11:00 ~Rachuby

  Scheuring~Scheuring

  Śmieszna liczba w dwumilionowym mieście. Więcej kolegów bym zebrał. To pokazuje skalę ich śmieszności.

  Nie liczy się ilość, lecz jakość. Jak na okres wakacyjny, to protestujących jest sporo. Rachuby Kaczora, że w czasie wakacji wszystkie draństwa przepchnie bez oporu, nie sprawdziły się.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »