Informacje

19.08.2013 12:30 skrzyżowanie było zablokowane

Dachowanie we Włochach.
Ciężarówka zasłoniła widok

SERWISY:

Na skrzyżowaniu Potrzebnej i Sympatycznej zderzyły się dwa samochody. Jeden z nich dachował. Kolizji nie dało się uniknąć, bo kierowcom widok zasłoniła ciężarówka.

Samochody zderzyły się około godziny 10.00 na skrzyżowaniu Potrzebnej i Sympatycznej.

– Nissan jechał ulicą Potrzebną, w kierunku Globusowej. Opel przejeżdżał z Sympatycznej w Wałowicką – mówi Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Zasłoniła ciężarówka

Przebieg kolizji relacjonują sami jej uczestnicy. Gdy kierowca opla dojeżdżał do skrzyżowania, tuż przed nim jechała ciężarówka, która skręcała warunkowo w prawo, w Potrzebną. Zasłoniła ona kierowcy sygnalizator. Myśląc, że ma wolną drogę wjechał na skrzyżowanie. W tym momencie w jego prawy bok uderzył jadący na zielonym świetle nissan. Ta sama ciężarówka zasłoniła kierowcy nissana nadjeżdżającego z lewej strony opla, przez co nie zaczął on zawczasu hamować. Po uderzeniu opel przewrócił się na dach.

Na miejsce przyjechała straż pożarna karetka i policja. Ratownicy na miejscu opatrzyli kierowcę opla, przewrócili jego samochód na koła, poczym uprzątnęli potłuczone szkło i rozlane płyny.

Kierujący nissanie nie ucierpiał. Skrzyżowanie podczas akcji było nieprzejezdne. Ruch został wznowiony przed godziną 11.

wp/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Eni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 21:36 ~Eni

  Niektórzy nie powinni mieć prawa jazdy, szczególnie tacy, którzy nie sprawdzają sygnalizatora przed wjazdem na skrzyżowanie. Tak, tam jest strzałka warunkowa, ciężarówka mogła tam skręcić i mogła zasłonić gabarytowo sygnalizator, ale tylko przed skrzyżowaniem, przy skręcie raczej jest już to niemożliwe. Więc kierowca Opla po prostu nie spojrzał i pocisnął pedał gazu. Sorry ale to jest debilizm i narażanie życia innych uczestników ruchu.

 • hops

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 16:34 ~hops

  "...skręcała warunkowo w prawo, w Potrzebną. Zasłoniła ona kierowcy sygnalizator. Myśląc, że ma wolną drogę wjechał na skrzyżowanie." myślać? skoro było czerwone, to dopóki nie ma pewności to nie wjeżdża, myśliciel jeden z drugim...

 • ekoKierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 06:00 ~ekoKierowca

  myślenie kierowcom w Warszawie zawsze kiepsko wychodziło! Nie widział czy może jechać po po co jechał? Bo zawsze tak robił?

 • Struś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 01:08 ~Struś

  W komentarzu napisano <ciężarówka skręcała warunkowo w prawo na ul. Potrzebną> tzn. że było światło czerwone. Znam to skrzyżowanie i tam nie ma strzałek warunkowego skrętu. Sterowniki świateł są tak ustawione, że jak jest zielone to pozostałe 3 są czerwone aby umożliwić przejazd bezkolizyjny w prawo-prosto-lewo, w sekwencji 1-0-0-0/0-1-0-0/0-0-1-0/0-0-0-1. tzn. zielone-cz-cz-cz/ itd. A ciężarówka jest winna wypadku bo wjechała na skrzyżowanie mając czerwone światło.

 • Włochowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2013 21:00 ~Włochowiak

  Co robiła tam ciężarówka? na Sympatycznej jest ograniczenie do 3.5 tony.Policja jest ślepa i nie widzi kierowców Warbudu i Eurokopu łamiących tam codziennie przepisy.

 • jonnoj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2013 19:57 ~jonnoj

  mir~mir

  Miszcz skrzyżowania w Oplu.

  Gdy kierowca opla dojeżdżał do skrzyżowania, tuż przed nim jechała ciężarówka, która skręcała warunkowo w prawo, w Potrzebną. Zasłoniła ona kierowcy sygnalizator. Myśląc, że ma wolną drogę wjechał na skrzyżowanie.

  Tak kończy się bezmózgie wjechanie na skrzyżowanie lewym pasem,bo tylko tak można to wytłumaczyć.

  Dokładnie. Nie wiesz jakie światło - nie wjeżdżasz i tyle.

 • edi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2013 18:56 ~edi

  todo~todo

  Ciężarówka zasłoniła mu synalizator? Po chodniku skręcała zakręt scinając, czy może opel przejechał podwójną ciągłą i pod prąd wyprzedzał? Nawet gdy nie widział sygnalizatora, to i tak nie miał pierwszeństwa - nissan był z prawej strony. A może kierowca opla widział bardzo selektywnie: znak drogi z pierwszeństwem dostrzegł, a świateł stojących 30 xm dalej już nie?

  dokłądnie tak jak piszesz zasłoniła mu sygnalizator bo wyprzedzał ją na skrzyżowaniu w inny sposób nie można tego wytłumaczyć gdyż ta ulica ma po jedym pasie ruchu

 • znawca Opli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2013 15:52 ~znawca Opli

  to jest Opel Antara

 • oland

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2013 15:49 ~oland

  Obaj myśleli- tylko o czym? Chyba o d...e Maryni.

 • mir

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2013 15:31 ~mir

  Miszcz skrzyżowania w Oplu.

  Gdy kierowca opla dojeżdżał do skrzyżowania, tuż przed nim jechała ciężarówka, która skręcała warunkowo w prawo, w Potrzebną. Zasłoniła ona kierowcy sygnalizator. Myśląc, że ma wolną drogę wjechał na skrzyżowanie.

  Tak kończy się bezmózgie wjechanie na skrzyżowanie lewym pasem,bo tylko tak można to wytłumaczyć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »