Informacje

09.06.2011 07:08 BUDOWA II LINII METRA

Czynsze na Świętokrzyskiej:
ratusz ulży przedsiębiorcom

SERWISY:

Zbliżające się wielkimi krokami zamknięcie ul. Świętokrzyskiej to problem dla przedsiębiorców. Najemcy lokali wzdłuż jednej z głównych ulic Śródmieścia odczują na własnej kieszeni skutki rozkopania arterii, więc urzędnicy przygotują dla nich zniżki.

O najemców lokali wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej postanowili się upomnieć radni SLD. W środę wnioskowali o "podjęcie działań określonych Statutem Dzielnicy zmierzających do obniżenia wysokości czynszu w lokalach użytkowych zlokalizowanych na ulicach Śródmieścia, na których w wyniku budowy II linii metra zostanie wstrzymamy bądź znacząco ograniczony ruch kołowy i pieszy".

ŚWIĘTOKRZYSKA ZAMKNIĘTA NA DWA LATA

Ten los czeka już od 11 czerwca Świętokrzyską. Ulica będzie zamknięta, a to oznacza, że klienci będą mieli utrudniony dostęp do lokali. Władze dzielnicy jednak uspokajają i zapewniają, że o obniżce czynszów cały czas pamiętają.

- Stawki za wynajem lokali przy ul. Świętokrzyskiej zostaną obniżone. Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu spadną obroty po zamknięciu ulicy - tłumaczy Urszula Majewska, rzecznik dzielnicy.

Prawdopodobnie po pierwszym miesiącu bez Świętokrzyskiej Zakład Gospodarowania Nieruchomościami będzie już po rozmowach z najemcami. Urzędnicy określą wysokość zniżek, porównując aktualne z ubiegłorocznymi obrotami. Urzędnicy nie wykluczają też, że mniejsze stawki zapłacą najemcy lokali na takich ulicach jak Tamka, Jasna czy Mazowiecka.

ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • korektor_

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2011 11:44 ~korektor_

  Do Tow. Radnego: to jak to jest, Towarzyszu ? Wasi starsi koledzy, pod wodzą Hilarego Minca, wydali bitwę o handel obcym klasowo elementom prywaciarskim i spekulacyjnym. Odzyskali placówki handlu detalicznego dla handlu uspołecznionego i utrzymali je przez wiele lat. A Wy chcecie bronić tych wyzyskiwaczy i krwiopijców, tworzyć jakieś ulgi dla leżących na worach dolarów pasożytów ? Nie o to walczyły pokolenia komunistów, oj nie o to ! Idźcie Towarzyszu natychmiast złożyć samokrytykę ! No, chyba że to wasze te lokale na głównyvh traktach - w tej sytuacji szacun i żółwik...

 • Grzegorz Walkiewicz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2011 08:59 ~Grzegorz…

  Mamy doświadczenia choćby z remontu Krakowskiego Przedmieścia. Tam gdzie z uwagi na remont, utrudniony jest znacznie dostęp do sklepów czy punktów usługowych, przedsiębiorcy nie są w stanie zapracować na dotychczasowy czynsz. Pamiętajmy, ze czynsze na najbardziej renomowanych ulicach są wywindowane właśnie dlatego, ze poza okolicznymi mieszkańcami, korzystają z nich tysiące osób "przyjezdnych". Jeśli wyłączymy komunikacje na tych ulicach - sklepy i punkty usługowe będą miały znacznie niższe obroty, zdane na zaspokajanie potrzeb niemal jedynie na okolicznych mieszkańców. Dlatego jako SLD postulujemy, aby ich czynsze na czas remontu były obniżone do poziomu stawek występujących na innych ulicach centrum miasta.

  Grzegorz Walkiewicz
  śródmiejski radny z SLD
  https://www.facebook.com/gwalkiewicz

 • sok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2011 08:52 ~sok

  po zakończonej budowie od Tamki do ONZ będzie szybciej metrem...

 • :/

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2011 08:35 ~:/

  @~m: nooooo, a jak po zakończonej budowie zwężą ją do 2 pasów i zrobią deptak to liczba pieszych wzrośnie jeszcze bardziej, bo od tamki do ronda ONZ będzie szybciej na piechotę...

 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2011 08:13 ~m

  A może obroty wcale nie spadną, tylko wzrosną? Przecież ludzie będą tam chodzić wyłącznie piechotą, więc tłumy mogą być większe niż zwykle.
  Polecam zobaczyć więcej o tym, co ze Świętokrzyską:
  www.forumrozwoju.waw.pl/swietokrzyska

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »