Informacje

05.11.2014 07:05 pasażerowie narzekają na trasy 4, 20, 23

"Czy to w ogóle wróci do porządku?" Targowa otwarta, objazd został

SERWISY:

Tramwaje wróciły na Targową, jednak nie wszystkie. Linie 4, 20, 23 wciąż jeżdżą objazdem Ratuszową i Jagiellońską, co wydłuża podróż i jest uciążliwe dla pasażerów. - Kiedy to się skończy? - pytają zirytowani. - Po modernizacji torowiska w 2015 roku - odpowiadają urzędnicy.

Tramwaje wróciły na ul. Targową 25 października, ale te oznaczone numerami 4, 20 i 23 wciąż jeżdżą Jagiellońską i Ratuszową. Co więcej, na torach, po których tramwaje skręcały z Targowej w prawo w al. Solidarności, powstał tymczasowy przystanek. Miał on - jak tłumaczą urzędnicy - zmniejszyć tłum na placu Wileńskim w godzinach szczytu.

Jak się okazuje, sytuacja zmieni się dopiero w okresie budowlanym w 2015 roku.

Pasażerowie się skarżą

Objazdy tramwajowe są bardzo uciążliwe dla pasażerów, wydłuża to podróż z Pragi na most Śląsko-Dąbrowski. Wiele osób skarży się na to, że ani jeden tramwaj nie jeździ po osi 11 listopada - al. Solidarności.

- Kiedy wreszcie będzie można z mostu Śląsko-Dąbrowskiego przejechać tramwajem przez plac Wileński? Żaden z tramwajów nie skręca z al. Solidarności w lewo w Targową, czy z Targowej w al. Solidarności w prawo. Wszystkie jeżdżą objazdami. A podobno tramwaje wróciły na Targową – napisał Marcin na warszawa@tvn.pl.

W tramwajach też można usłyszeć narzekania. Ludzie są zdezorientowani.

W poniedziałek przed południem wybraliśmy się na plac Wileński z kamerą. Pani Teresa poskarżyła się, że obecna sytuacja bardzo utrudnia jej życie.

- Przed remontem skręcały 4 i 23. Ludzie się przyzwyczaili. Teraz trzeba przejść na drugie skrzyżowanie. To bardzo niewygodne – komentuje starsza kobieta.

Problem widzi też wielu innych pasażerów. Przez brak tego skrętu przejazd objazdem Jagiellońską i dalej Ratuszową trwa ponad 10 minut. Tramwaje zatrzymują się m.in. na światłach przy ul. Ratuszowej.

- Skończyli remont, a nie przywrócili dawnej trasy. To miało być tylko na czas budowy metra. Czy to w ogóle wróci do porządku? To mogłoby trwać o wiele krócej, gdyby przywrócili dawną trasę - krytykuje pan Tadeusz i dodaje, że czasami woli przejść pieszo od al. Solidarności do 11 listopada, niż jechać.

Nie wrócą wraz z metrem

Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego zapewnia, że objazd zniknie. Kiedy? To zależy od Tramwajów Warszawskich.

- Przystanek na ul. Targowej, z którego wcześniej tramwaje skręcały w prawo w al. Solidarności, jest tymczasowy, tak samo jak objazd - mówi Potocka i dodaje, że ten nie będzie funkcjonował, gdy skręt zostanie przywrócony.

Jak informuje, nie mogło się to stać teraz, ponieważ przystanek w al. Solidarności na trasie W-Z (obok wejść do metra) jest zbyt mały, by przyjąć tak dużą liczbę pasażerów. Tę zmniejszyć ma dopiero otwarcie II linii metra. Okazuje się jednak, że uciążliwy objazd nie zniknie razem z otwarciem podziemnej kolejki, zapowiadanym na 14 grudnia.

Urzędnicy mają inny pomysł:

- Najpierw trzeba to torowisko zmodernizować. Prace zaczną się w okresie budowlanym w 2015 roku. Uzależnione są od pogody - określa Małgorzata Wierzbicka z Tramwajów Warszawskich. - Decyzje uzależnione są od inżyniera ruchu - dodaje.

Razem z modernizacją torów, dochodzących do ul. Targowej, wyremontowane mają być "infrastruktura podziemna, jezdnia i ścieżki rowerowe".Bartosz Andrejuk b.andrejuk@tvn.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • róbmy swoje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 20:00 ~róbmy swoje

  Xys~Xys

  Skoro ma być wymiana nawierzchni Kijowska - Targowa, to czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego wprowadzono nową organizację ruchu na tyum odcinku (namlowano nowe oznakowanie poziome) zamiast poczekać do 12.11?
  Nie dość, że malowanie pójdzie na marne, to przy stale zamkniętym lewym pasie Targowej został 1 pas ruchu. Przy starym "malowaniu" był 1 + buspas.

  Ja mogę spróbować to wytłumaczyć choć logika (czytaj jej brak) niektórych instytucji jest ciężka do zrozumienia. Otóż Tramwaje Warszawskie uruchamiając ruch tramwajowy 25.10.2014 powinny wdrożyć projekt organizacji ruchu czasowy (przejściowy) MIĘDZY TYM który obowiązywał na tym odcinku Targowej przez ostatnie trzy lata dla potrzeb budowy metra a TYM DOCELOWYM który powinien być wdrożony na nowej wyremontowanej nawierzchni Targowej która będzie zrobiona w najbliższy weekend 8-11.11.2014 Problem polegał na tym, że Tramwaje Warszawskie nie zleciły przygotowania takiego projektu, więc nie było czego wdrożyć na przejściowo i trzeba było wdrożyć to co było czyli docelówkę na starej nawierzchni.... a za wszystko płacimy MY podatnicy....

 • ponnnn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 19:03 ~ponnnn

  Myślę,że dobrze będzie jeśli po wycofaniu linii 4 i 23 z Jagiellońskiej/Ratuszowej torowisko nie zostanie rozebrane. Byłoby to dobre rozwiązanie w przypadku awarii w okolicach Dworca Wileńskiego.

 • motorniczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 18:59 ~motorniczy

  Tramwaje nieskręcają bo skręt jest za ostry. Znaczy, że tramwaje niemogą się zmieścić w zakręt. Tylko idą wybory i nikt o tym niemówi.

 • Xys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 18:51 ~Xys

  Skoro ma być wymiana nawierzchni Kijowska - Targowa, to czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego wprowadzono nową organizację ruchu na tyum odcinku (namlowano nowe oznakowanie poziome) zamiast poczekać do 12.11?
  Nie dość, że malowanie pójdzie na marne, to przy stale zamkniętym lewym pasie Targowej został 1 pas ruchu. Przy starym "malowaniu" był 1 + buspas.

 • aBc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 17:48 ~aBc

  Cztery lata jakoś dawali radę, a teraz nagle czas im się wydłuża. Skandal.

 • Hipcia87

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 17:11 ~Hipcia87


  Proszę zwrócić uwagę, że na skrzyżowaniu Targowej i Wileńskiej, tramwaje dostają światło raz na dwa cykle! W jednym cyklu wzbudza się światło dla tramwajów jadących w kierunku Inżynierskiej a w następnym dla tramwajów jadących w kierunku Al.Solidarności.
  Czy ktoś może rozumnie uzasadnić, dlaczego tramwaje jadące równolegle z przeciwnych kierunków, nie mogą mieć światła jednocześnie, tylko muszą przejeżdżać na zmianę?
  Wczoraj motorniczy powiedział mi, że to jest nowy pomysł ich zarządu: tramwaje będą miały zakaz mijania się na skrzyżowaniach, ze względów bezpieczeństwa, bo jakby jeden się wykoleił to mógłby zderzyć się z tym z naprzeciwka. Czy to znaczy, że tak będzie na wszystkich skrzyżowaniach?
  Zagłosuję na każdego, kto obieca przywrócić autobusy na trasach gdzie zastąpiono je tramwajami!

 • róbmy swoje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 16:51 ~róbmy swoje

  praga~praga

  Ulica Targowa od Kijoskiej jest w takim stanie że na wysokośći Ząbkowskiej można urwać zawieszenie!!! Oddali do uzytku tory tramwajowe a ulicy juz nie dali rady naprawić.To jest naprawdę jakiś absurd że nie poprawili nawierzchni.Wybory coraz bliżej i Panią HGW mieszkańcy Pragi napewno rozliczą.

  W najbliższy weekend 8-11 listopada wymiana nawierzchni na Targowej odcinek Kijowska - garnica robót metra. Wykonawca to Zakład Remontów i Konserwacji Dróg czyli w uproszczeniu miasto

 • róbmy swoje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 16:46 ~róbmy swoje  Jan~Jan

  A co z przejazdem z Solidarności w Wileńską. Kiedyś można było przejechać przez Szwedzką prosto w Wileńską. Teraz jest nakaz skrętu w prawo w Szwedzką. Jak sprawnie omijać korki gdy Solidarności stoi a Wileńska pusta.
  lupus71~lupus71

  doskonałe spostrzeżenie!!!
  kolor~kolor

  A próbowaliście trochę dalej skręcić w Stalową i dalej w lewo w Wileńską? Naprawdę nadal da się sprawnie omija te korki tylko trzeba trochę pomyśleć.


  Informuję, że dziś w nocy "wraca" możliwość przejazdu na wprost z Radzymińskiej w Wileńską bez konieczności jazdy do Stalowej w lewo i dalej powrotu do Wileńskiej

 • praga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 15:29 ~praga

  Ulica Targowa od Kijoskiej jest w takim stanie że na wysokośći Ząbkowskiej można urwać zawieszenie!!! Oddali do uzytku tory tramwajowe a ulicy juz nie dali rady naprawić.To jest naprawdę jakiś absurd że nie poprawili nawierzchni.Wybory coraz bliżej i Panią HGW mieszkańcy Pragi napewno rozliczą.

 • ygrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 14:17 ~ygrek

  Targowa To Kompromitacja i Dno Architektoniczne . TO zawodówka umysłowa i nie ma nic wspólnego z projektowniem przestrzennym! SYF i Kilo Mułu! A te wiaty z Metra to Karmiki dla ptaków ????

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »