Informacje

09.11.2011 19:09 "SZCZEGÓŁY ZBRODNI JAK Z NAJGORSZYCH HORRORÓW"

Cztery zarzuty ws. Drzewińskich

SERWISY:

Policja i prokuratura mają dowody, że Piotr B. miał związek z zabójstwem małżeństwa Drzewińskich. Centralne Biuro Śledcze weryfikuje czy zatrzymany mężczyzna planował jeszcze zamordować ich synów. Tylko oni stali mu na przeszkodzie w przejęciu willi, która była własnością Drzewińskich – ustalił tvn24.pl.

CBŚ i prokuratura nie chcą jeszcze wyjawić jaki dokładnie związek z zabójstwem Elżbiety i Wiesława Drzewińskich ma zatrzymany we wtorek Piotr B. Ustaliśmy jednak, że przed zatrzymaniem prokurator wydał tzw. postanowienie o przedstawieniu mu czterech zarzutów.

Przesłuchania trwają

Według treści jednego z nich B. jest podejrzany m.in o "usiłowanie podżegania zabójstwa małżeństwa Drzewińskich". Trzy pozostałe zarzuty także mają związek z zabójstwem, ale nie wynika z nich by to B. był bezpośrednim mordercą. - Nie mogę mówić szerzej o zarzutach dopóki prokurator prowadzący sprawę ich nie ogłosi – mówi tvn24.pl prokurator Waldemar Tyl, wiceszef warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej.

Okazuje się bowiem, że prokurator nie ogłosił mu jeszcze zarzutów, gdyż cały czas przesłuchują go śledczy z CBŚ. Oskarżyciele twierdzą, że dopiero w czwartek będą mogli ujawnić szczegóły.

- Zatrzymanie Piotra B. otwiera szansę na rozwikłanie zagadki zaginięcia rodziny Drzewińskich – mówi tylko prokurator Tyl. Wcześniej „Superwizjer" TVN podał, że Piotr B. usłyszy zarzut podwójnego zabójstwa. Jednak tę informację prokurator Tyl zdementował w rozmowie z tvn24.pl.

Miał wspólnika?

Najprawdopodobniej Piotr B. nie działał sam. – Szczegóły zbrodni, tego, co zrobiono ze zwłokami, to historia z najgorszych horrorów – ucina pytania nasz rozmówca znający ustalenia śledztwa. Ustaliliśmy, że CBŚ weryfikuje, czy Piotr B. mógł zlecić zabójstwo synów Drzewińskich. Stali mu oni na przeszkodzie w przejęciu willi w Milanówku.

Nie odłożyli sprawy na półkę

Według nieoficjalnych informacji na trop sprawcy tej zagadkowej zbrodni wpadli policjanci z pionu kryminalnego CBŚ z ul. Puławskiej. „Od kilku miesięcy policjanci intensywnie pracowali nad sprawą zaginięcia małżeństwa Drzewińskich. Takich spraw funkcjonariusze nie odkładają na półkę nawet jeżeli zostały umorzone. Tak było i w tym wypadku. Efektem wytężonej pracy były wczorajsze działania CBŚ na terenie willi w Milanówku" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.

Prokurator Tyl dodaje, że śledztwo warszawskiej apelacji i CBŚ jest zupełnie nowym postępowaniem, niezwiązanym z wcześniejszymi, umorzonymi śledztwami w sprawie zaginięcia Drzewińskich.

Jak sprawa Olewnika

Sprawa, w związku z licznymi zaniedbaniami ze strony policji i prokuratury, przyrównywana jest do dramatycznej historii porwania i zamordowania Krzysztofa Olewnika. Także i tutaj rodzina zarzuciła lokalnym organom ścigania brak rzetelności, niszczenie dowodów i utrudnianie śledztwa. Dwa lata temu synowie państwa Drzewińskich wyznaczyli nagrodę 100 tys. zł za informacje, które przyczyniłyby się do wyjaśnienia okoliczności zaginięcia ich rodziców.

Elżbieta Drzewińska wyszła 8 października 2006 z domu do kościoła na próbę chóru, na którą jednak nie dotarła. Rok później, 13 października 2007 roku jej mąż Wiesław Drzewiński wyszedł z domu przy Dębowej i ślad po nim zaginął.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

tvn24.pl//mdo, erzet/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »