Informacje

09.04.2012 13:02 "Echa Katynia" w IPN

Cztery obrazy zbrodni

SERWISY:


Cztery filmy i trzy dyskusje z udziałem historyków i reżyserów odbędą się w ramach przeglądu filmowego "Echa Katynia". Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Przegląd rozpocznie projekcja dokumentu "Katyń – 70 lat później" poruszającego kwestię tzw. białoruskiej listy katyńskiej, która wciąż nie została ujawniona. Drugim z filmów pokazanych w środę będzie rosyjski "Swiatyje – Żertwy Butowskogo poligona" ("Święci – ofiary poligonu w Butowie"). Obraz przedstawia historię podmoskiewskiego poligonie strzeleckim NKWD, zwanym "rosyjską Golgotą".

12 kwietnia pokazany zostanie film ukraiński "Złoty Wrzesień. Kronika Galicji 1939–1941", fabularyzowany dokument o radzieckiej okupacji Lwowa w latach 1939–1941. Dzień później widzowie zobaczą film "Katyń. Listy z raju". Jego autorzy postanowili pokazać współczesnych mieszkańców okolic Katynia, których wiedza o popełnionej tam zbrodni jest bardzo nikła bądź też zafałszowana. Do dziś twierdzą, że zbrodni dokonali Niemcy.

Przez trzy dni po emisji każdego z filmów odbywać się będą dyskusje panelowe z udziałem reżyserów, historyków, dziennikarzy, naukowców z Polski i zagranicy. Wstęp na pokazy i dyskusje wolny. Organizatorem przeglądu jest Instytut Pamięci Narodowej.

Przegląd filmowy Echa Katynia
Centrum Edukacyjne IPN, ul. Marszałkowska 21/25
11-13 kwietnia, projekcie o godzinie 17.00

>>>SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM<<<

b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • a tak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 05:33 ~a tak

  Dziękuję Stary Brygadierze, to cenna dla mnie informacja. Żałuję że nie mogę zapytać Cię o wiecej faktów z nie aż tak odległej historii. Zbyt wiele w niej (spreparowanych) niejasnosci...a tego mieliśmy i mamy ciągle za dużo.

 • Bat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 23:07 ~Bat

  Poważny błąd, bilety wstępu powinny być w cenie ~100 zł. Dopiero wówczas ci wieczni kontestatorzy przekonali by się ilu na prawdę mają zwolenników.

 • Stary Bryg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 21:55 ~Stary Bryg

  Moi Drodzy.Dlaczego polscy oficerowie poszli do niewoli bez walki?Rozkaz Naczelnego Dowództwa był jednoznaczny.Nie traktować sowietów jako stronę wojującą.Wydany był w Kowlu 17.09.1939roku.Jeden znany mnie podchorąży spytał się:Czy pić z nimi wolno?Dowódca pułku zezwolił na to,wydając dwa wozy wódki z magazynów mobilizacyjnych,oraz zakąskę.Żaden z nich nie zginął w Katyniu,bo wydano ich Niemcom przed wejściem NKWD.Przepraszam iż tylko tyle ujawniłem.

 • KatSmo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 21:50 ~KatSmo

  Katyń? Katyń? Jaki Katyń? aaa chodzi o te obchody w Katyniu zbrodni radzieckiej w dniu rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem... niedługo o Katyniu nie będzie się mówić, jedyne co będzie ważne to zamach sprzed 2ch lat... zapamietajacie moje słowa.

 • Jurek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 20:47 ~Jurek

  Do ziutka i bibera.Jestem w srednim wieku.Historia Polski,Europy i Świata nie jest mi obca.Tak jak w kazdym kraju tak i u nas znajdują się ludzie,którzy wypisują rózne rzeczy nt.swojej histori i dziejów.Tzw.bzdury.Ale to co Wy Panowie piszecie lub wypisujecie to już kwalifikuje się pod pluton egzekucyjny.Taki sam jak choćby mieli nasi oficerowie w Katyniu.Ja rozumiem że można być zagorzałym "komuchem","liberałem"lub co gorsza konserwatywnym prawicowcem.Ale na Waszą głupotę brak mi słów.Nie powinniście mieć miejsca w Naszej Ojczyżnie.Dla mnie,tacy jak WY to są takie same gnoje jak te co strzelały do naszych oficerów.

 • gzb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 19:40 ~gzb

  Anglicy przez dziesiątki lat po wojnie ukrywali prawdę o Katyniu.Nie mogli się przyznać, że było to pochlebianie Stalinowi i nagroda za wsparcie wojenne koalicji. Stalin groził, że nie pójdzie na Berlin a wystarczy mu tylko wyparcie Niemców za Odrę.Dlatego koalicja podarowała mu połowę Polski i rozszerzenie bolszewizmu w Europie wschodniej. Dlatego rzygamy z powodu Katynia.

 • matt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 19:34 ~matt

  a gdzie napiszecie o wołyniu bo ciagle katyn i katyn

 • Realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 18:44 ~Realista

  Fakt-rzygac sie chce jak się w kółko czyta o Katyniu.Czy nie będzie w końcu dosyc tego?

 • ted os

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 18:17 ~ted os

  W Katyniu zabijano mezczyzn strzalem w glowe.Na Wolyniu zabijano dzieci -palac je, nozem, przybjajac zywcem gwozdziami do drzewa, przebijajac widlami.Wylupywano ludziom oczy.To samo robiono oczywiscie z kobietami i mezczyznami w kazdym wieku.Rzeznikami byli ukraincy.Ukraincy .O 3 rano przychodzili do wsi.Zabijali rodzicow na oczach dzieci.Dzieci na oczach rodzicow.Rano po wsi nie bylo sladu.Oprocz kosci i popiolu.DLACZEGO O TYM NIKT NIE PISZE?

 • kolba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 17:56 ~kolba

  Ostatnio kupiłem książkę IPN-u "Straty osobowe i ofiary represji pod dwiema okupacjami". W słowie wstępnym prezes IPN św. pamięci Janusz Kurtyka pisze, że Niemcy są odpowiedzialni za śmierć ok. 5,5 miliona Polaków, a Sowieci ok. 300 tysięcy. Jednak z mediów wynika, że Polacy ginęli tylko z rąk Sowietów i tylko w Katyniu. Gdzie podziały się zbrodnie niemieckie, zbrodnie jakich Naród Polski nie zaznał nigdy w historii? Rzygam już tym Katyniem... Czekam na prawdę o zbrodniach na Polakach, a nie o wyczynach detalistów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »