Informacje

04.06.2016 18:09 Otwarcie i festyn rodzinny

Cztery duże pawilony i kilkadziesiąt boksów. Popularny Zieleniak otwarty

SERWISY:

Popularny Zieleniak na Ochocie jest już czynny. Od soboty mieszkańcy mogą robić zakupy na terenie całego targowiska. Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano też festyn rodzinny. Była gra miejska, warsztaty i konkursy.

"Świeże warzywa i owoce od zawsze były atutem bazaru przy ul. Grójeckiej. I tak będzie nadal" – zapewniają pracownicy ratusza. Część Zieleniaka ruszyła wraz z początkiem lutego. Otwarto wówczas jedynie dziedziniec i kilka sklepów.

Kupcy podpisali umowy

W sobotę do dyspozycji oddano już wszystkie miejsca handlowe na parterze nowego targowiska.  "Z początkiem czerwca kupcy podpisali umowy i przenieśli  się na Zieleniak z tymczasowego targowiska przy ul. Skorochód-Majewskiego" – informuje ratusz.

Handlujący mają do swojej dyspozycji 42 miejsca samochodowe, 4 duże pawilony usługowe, 12 pawilonów od strony placu targowego, 8 pawilonów bez okien, 16 boksów z roletami, 41 boksów pojedynczych i 26 boksów podwójnych.

- Kupcy mają owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze. Jest sporo osób, widać że nowy Zieleniak wzbudza zainteresowanie – mówi Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Dzień Dziecka na targowisku

Otwarcie targowiska połączono z Dniem Dziecka, który obchodziliśmy 1 czerwca. Z tej okazji na Zieleniaku odbył się festyn rodzinny. Między godziną 9.00 a 13.00 odwiedzający to miejsce mogli wziąć udział w specjalnej grze miejskiej, której tematem było właśnie targowisko. Zorganizowano też warsztaty artystyczne, pokazy sztukmistrzów i liczne konkursy.

Modernizacja targowiska przy ul. Grójeckiej rozpoczęła się w już 2012 roku. Hala miała być gotowa w 2014 roku, jednak tego terminu nie udało się dotrzymać.

Nazwa wybrana przez mieszkańców

O nazwie targowiska zdecydowali mieszkańcy w specjalnym sondażu przeprowadzonym pod koniec 2014. Było jedno pytanie: "Jaka nazwa dla nowego targowiska przy ul. Grójeckiej?"

Przepytanych zostało 120 osób, wśród których znaleźli się zarówno sprzedający (z długim i krótkim stażem), kupujący (w tym mieszkańcy okolicy, przyjezdne osoby z innych dzielnic, stali klienci, jak i osoby, które sporadycznie zaglądają na targowisko) oraz przechodnie.

Najwięcej, bo 41 proc. zaproponowało nazwę Zieleniak lub jej wariacje (Zieleniak na Banacha, Nowy Zieleniak). I ta nazwa widnieje na ścianie budynku – zielony neon wybrali warszawiacy także w sondażu.

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • eliza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2016 23:11 ~eliza

  Byłam na zieleniaku i warto było.Wszystko świeże, pachnące i zaskakująco tanio.Sprzedawców w hali wszystkich jeszcze nie ma ale hala olbrzymia, przestronna i super nowoczesna. Klimatyzacja,toalety,windy i podziemny parking.Blaszak to nie jest,piękna kamienna bryła.Teraz z przyjemnością przyjadę na nowy bazarek.Truskaweczki pyszne a ryby świeżutkie.

 • Mak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 10:37 ~Mak

  Rurex~Rurex

  Drogo jak cholera. To szybciej padnie niż się pobudowało. Będę jeździł na Bakalarską.


  Hmmm. Na Bakalarską? Po pomidory i ziemniaki? Typowy troll, który nigdy chyba nie był na Zieleniaku czy Bakalarskiej, bo by wiedział, że Bakalarska to bazar przemysłowy. Możesz tam kupić majtki i papierosy z przemytu, ale nie marchwkę....

 • Rurex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2016 18:06 ~Rurex

  Drogo jak cholera. To szybciej padnie niż się pobudowało. Będę jeździł na Bakalarską.

 • Ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2016 10:39 ~Ewa

  Bo ci kupcy z Anglii, Włoch czy Hiszpanii nie muszą oddawać wiekszej części zarobku na ZUS (1200 zł) i horrendalnych opłat i podatków i innych przepisów niszczących życie ludzi prowadzących działalność gospodarczą. W Anglii ubezpieczenie wynosi około 80 zł miesięcznie i dużo więcej się z tego ma.

  tural~tural

  Tych naszych kupców targowych powinno się wysłać do Anglii, Włoch, Hiszpanii czy choćby na Węgry, żeby popatrzyli jak wyglądają ich stragany. Pięknie wyeksponowany towar, różnorodne produkty, kupcy eleganccy i uśmiechnięci, fantastyczna atmosfera... A u nas jak to u nas, więcej pustych skrzynek, podgniłych produktów i zasmuceni kupcy, czasami to się nie chce tam nawet iść. ;(

 • Zielony Niak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2016 10:16 ~Zielony Niak

  Smutek i żal w sercu każdego polaka musi wypalić się w jego właściwym tempie - mi akurat się podoba zwłaszcza logo i to że nie nazywa się rośiman ciastorama tylko jakaś nowa inicjatywa i dalej coś można budować i rozwijać

 • Duablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2016 07:27 ~Duablo

  Ledwo otwarty i polaczkowata domena obklejania wszystkiego od razu widoczna. JAKBY NIE BYLO WIDAC , ZE POMIDOR TO POMIDOR!!! Bylejakosc, brudasostwo i balaganiartswo to wlasnie POLACY !!! Wstyd

 • antykomuch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2016 23:40 ~antykomuch

  lola~lola

  pierwsza hala była czynna już parę miesięcy ale owoce i warzywa tam sprzedawane to był ,,ostatni sort,,- bez porównania gorsze od tych sprzedawanych z drugiej strony z samochodów


  I tak jest do dzisiaj

 • Deweloper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2016 23:05 ~Deweloper

  Pablo~Pablo

  Piękny blaszak !!!
  Brawo dla architekta


  Nie znasz się :) Nie widziałeś blaszaka na wizualizacji :) piękny był.. ach. no i dlatego projekt wygrał.

 • nemo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2016 22:59 ~nemo

  Bo my, Warszawiaki, lubim blaszaki.

 • rrrrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2016 22:42 ~rrrrr

  stonka~stonka

  "Hala miała być gotowa w 2014 roku, jednak tego terminu nie udało się dotrzymać." Może, panie redaktorze, warto zapytać Ratusz, cóż takiego stanęło na przeszkodzie, że nastąpiło dwuletnie opóźnienie.


  Na pewno jesteś pisowcem że zadajesz tak niestosowne pytania!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »