Informacje

10.09.2013 06:00 W sobotę nawet 100 tysięcy osób

Cztery dni manifestacji.
Sparaliżują miasto?

SERWISY:

Szykują się bardzo ciężkie dni dla mieszkańców Warszawy. Od środy do soboty w stolicy odbędzie się aż 17 zgromadzeń publicznych. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami w ruchu.

Zgromadzenia zwołane zostały przez KK NSZZ "Solidarność", OPZZ, Forum Związków Zawodowych, NSZZ Rolników Indywidualnych, Kluby "Gazety Polskiej" oraz osoby prywatne.

Przed budynkiem Sejmu rozbije się miasteczko namiotowe. Zwołane przez Solidarność zgromadzenie, będzie trwać przez cztery dobry bez przerwy.

Ciężka środa

Natomiast największe utrudnienia będą związane z marszami. W środę, 11 września ulicami stolicy w godzinach popołudniowych przemieszczać będzie się sześć zgromadzeń, każde z udziałem około 2,5 tysiąca osób każde. W sumie organizatorzy deklarują udział około 20 tysięcy osób.

Manifestacje wyruszą sprzed budynków ministerstw: skarbu państwa, pracy i polityki społecznej, transportu, gospodarki, zdrowia, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości przez centrum miasta i udadzą się przed Sejm RP.

Marsze mogą sparaliżować miasto, dlatego w poniedziałek Hanna Gronkiewicz-Waltz zaapelowała do związkowców o nietraktowanie warszawiaków jak zakładników.>>>ZOBACZ W PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI<<<

W czwartek i piątek spokojniej

W czwartek, 12 września, w godz. 11.30-14.00 przed ministerstwem edukacji zostanie zwołane zgromadzenie z udziałem około dwóch tysięcy osób, które przejdą al. Szucha i Al. Ujazdowskimi przed Sejm, gdzie dołączy do stacjonarnego zgromadzenia przeprowadzanego przez NSZZ Solidarność.

W piątek, 13 września, w godz. 17.00-20.00 jedno ze zgromadzeń zwołanych przez osobę prywatną przejdzie sprzed Sejmu RP przez pl. Trzech Krzyży pod Pałac Prezydencki.

>>>ZOBACZ W PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI<<<

100 tysięcy osób w sobotę

Na sobotę, 14 września, zaplanowane są cztery zgromadzenia, które przejdą trasami: od ronda Dmowskiego do ronda de Gaulle’a (Kluby Gazety Polskiej), od placu Defilad do ronda de Gaulle’a (OPZZ), od Stadionu Narodowego do ronda de Gaulle’a (Forum Związków Zawodowych), a także od Sejmu RP do ronda de Gaulle’a (KK NSZZ Solidarność).

Po połączeniu wszystkich czterech zgromadzeń przejdą one Traktem Królewskim do pl. Zamkowego. Kolejne zgromadzenia zwołane przez osoby prywatne przejdą: od pl. Bankowego przez ul. Marszałkowską do Krakowskiego Przedmieścia oraz sprzed budynku Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przez ul. Nowogrodzką i Bracką do ronda de Gaulle’a.

Organizatorzy przewidują, że w zwołanych przez nich w sobotę demonstracjach weźmie udział łącznie do 100 tysięcy osób.


>>>ZOBACZ W PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI<<<

Zmiany w komunikacji miejskiej

Jak informuje urząd miasta, z uwagi na dużą liczbę zgromadzeń publicznych komunikacja zbiorowa w dniach 11 - 14 września kierowana będzie na trasy objazdowe. Informacje o zmianach będą umieszczane stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Parkingi dla autokarów

Utrudnienia może też wywołać konieczność utworzenia czasowych parkingów dla autokarów w pasach drogi.

W środę będą to następujące lokalizacje:

- rejon ul. Bonifraterskiej, pomiędzy ul. Konwiktorską i ul. Długą;

- rejon ul. Batorego na wysokości MSW;

- rejon Al. Jerozolimskich na wysokości Muzeum Narodowego.

Po opuszczeniu autokarów przez demonstrantów, będą one sukcesywnie przemieszczały się na miejsce postoju w rejon hali Torwar, ul. Gagarina, Chałubińskiego, al. Solidarności i Sobieskiego.

W sobotę autokary z demonstrantami będą podjeżdżały w rejon:

- Stadionu Narodowego;

- ul. Emilii Plater przy Pałacu Kultury i Nauki i ul. Chałubińskiego/al. Solidarności;

- w rejon hali Torwar, ul. Gagarina, Czerniakowską i Sobieskiego.

Charytatywny spacer również w sobotę

W sobotę na demonstracje związkowców nałoży się impreza sportowa - ECCO Walkathon. Jak informują organizatorzy, trasa 6- i 10-kilometrowa tego charytatywnego spaceru będzie przebiegać od Agrykoli przez Śródmieście, Mokotów w tym Pole Mokotowskie i Morskie Oko.

Szef Solidarności zapowiada manifestacje:

Sierpniowy protest służb mundurowych:

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zenbzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2014 08:43 ~zenbzik

  >No wreszcie coś =Zaczyna Dziać skoro tak zawana > ANARCHIA<>Kolesie -Tuska nic nie robią a tylko się Sobą zajmują są różne t/z Rozszady .personalne aby więcej na -Hapać >Kasaiory !!! U.E. Bruska . -Polska traktują jako ich Własny Folwark !! ,a biedacy jeszcze bardziej -Biednieją > a słychą jest tak dobrze > Te Obszczy.... Plat.... Byczą się i co rusz jakieś organizują Festyny i co to jest za >Fryko ??? i. t. d.

 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2013 12:22 ~zenek

  Popieram protesty związkowców, (nie wiem nawet jakie mają postulaty i mnie to nie obchodzi, ważne, że są za ustapieniem rządu), ponieważ mają oidwagę i ochotę wyjść na ulicę i protestoweać. Pragnę zauwazyć, że większosć z was przemądrzałych propagatorów demokracji nie ruszy nawet czterech literek jak coś się nie podoba tylko narzekacie. Jak się nei podoba to trzeba protestować przeciw podwyżkom VAT, przeciw zabiraniu emerytur (OFE), przeciw podwyżkom cen biletów. Tylko, że u nas to protesty tylko wtedy, jak krzyż przenoszą spod pałacu. Żenada.

 • Ujęto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 23:03 ~Ujęto

  Jak mają sparaliżować coś co jest be demonstracji sparaliżowane przez Galasa ?? WTF ??

 • kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 13:08 ~kasia

  To gdzie mają protestować? chyba warszawa to stolica i tu znajduja się wszystkie urzędy, sejm itd. Mają wyjść do płotu i protestować? po co ludzie się czepiacie? żyjemy w kraju ponoć demokratycznym i musimy walczyc o swoje! gdyby zwiazków nie było to dopiero rząd robiby co chce z nami i z naszym krajem!!!!! do przodu!!!!!!!

 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 12:45 ~wars

  Ogłaszan alarm dla miasta Warszawy ! Koma trzy ! banda obszczymórków pijanych nierobów zalewa nasza stolicę ! Rodacy do broni ! a od stolicy won bo krew się będzie lać !

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 09:57 ~jaro

  Związkowcy przyjechali do Warszawy a czy przedstawiciele związków nie są z Gdańska tak jak obecny rząd począwszy od premiera i jego ministrów skoczywszy na przewodniczącym związku nie mogli spotkać się w Gdańsku było by taniej przecież premier Tusk jest tam, co piątek za nasze pieniądze a tak serio szkoda, że ideały Solidarności tak szybko pogrzebano wiem, że związkowcy protestują w obronie nas wszystkich, ale czy na pewno czy znów kilku polityków chce naszym kosztem zbić kapitał polityczny znów nam naobiecują a potem nas oleją, na co dzień widzimy jak się śmieją z prawa, które tworzą sami czują się bezkarnie łamią Je codziennie karzą nam zaciskać pasa a sami szastają naszymi pieniędzmi nie wiem czy po zmianie ekipy rządzącej prawo będzie równe dla wszystkich czy skończą się przywileje i bezkarność polityków chciałbym w to wierzyć, ale i tak nie zagłosuję na polityków z PIS PSL i PO, bo to najwięksi wichrzyciele pozdrawiam

 • wscieklawarszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 09:30 ~wscieklawa…

  Ci ludzie nie rozumieją, że robiąc takie demonstracje zamiast wzbudzać współczucie i wsparcie odwracają przeciętnych obywateli od siebie. A władzy i tak wszystko jedno, bo jak nie będą mogli dotrzeć do swoich biur to wezmą wolne. Tak więc cierpi całe społeczeństwo poza tymi, którzy mają jakąś moc decyzyjną. Gdzie sens, gdzie logika?
  Szanowni związkowcy - TO NIE MA SENSU!

 • mnia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 09:26 ~mnia  Tomek~Tomek

  To aż ponad 120 tys. osób jest niezadowolonych z rządów miłości i zielonej wyspy? Czekam na komentarz Niesiołowskiego...
  sum~sum

  Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Te "ponad 120 tys." przyjadą do Warszawy, żeby się rozerwać. Zapalić opony, przemaszerować, pogwizdać, przypomnieć sobie czasy obozów pod namiotami, poprzeszkadzać ludziom jadącym do pracy. Jednym słowem nabałaganić w nie swoim mieście.
  ren~ren

  Przyjadą zadymiarze. Tacy objazdowi kibole. Przywódcy związkowców zarabiają powyżej 35 000 PLN miesięcznie (na przykład w PKP), a te szaraki na ulicach dają się prowadzić jak barany. Nie o pensje im chodzi, bo nie biedote tu zgoniono. Objazdowym kibolom potrzebne pochodnie i przemarsze ulicami. Jakże to coś przypomina - lata dwudzieste, lata trzydzieste, w Berlinie...

  Dla niektórych to może jedyna okazja żeby wyrwać się do stolicy w środku tygodnia i oderwać się od roboty, codzienności...

 • zatroskany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 22:20 ~zatroskany

  Mam bilety na Puchar Davisa od piątku do niedzieli na Torwarze. Martwię się, czy nie będę miał problemów z dotarciem na miejsce. Córka się cieszy i oczekuje tego wydarzenia już od dwóch miesięcy. Byłaby zawiedziona gdyby coś zepsuło nam to święto.

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 22:05 ~jan

  akurat Duda i jemu podobni martwią się o nas i nasze dzieci. I jeszcze za nasze pieniądze -taki związkowiec żadnego dobra nie wytwarza a pieniążki bierze, daj Boże.
  Ludzie,trzeba się obudzić,taka jest nasza polska przypadłość że płaczemy jak nam źle a żeby ruszyć cztery litery i pokazać swoje niezadowolenie to nie!!!Prawda,od dawna było wiadomo że te protesty będą.Pomyślcie jak pójdziecie na emeryturę bez tego co składaliście w OFE co dostaniecie??Jak pracodawca każe pracować 12 godzin a Wy musicie odebrać dziecko z przedszkola...elastyczny czas pracy,to ma być kur... polityka prorodzinna pytam się.Zamiast krytykować cieszcie się że wreszcie Związki dogadały się i walczą też o Was i przyszlość Waszych dzieci i wnuków!!!
  [/cytat_1658601]

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »