Informacje

04.12.2013 19:26 głosowanei przełożone

Czterdziestolatek poczeka na rondo co najmniej do przyszłego roku

SERWISY:


Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, radni na czwartkowej sesji nie będą głosować nad nazwaniem ronda przy Dworcu Centralnym imieniem Czterdziestolatka. Komisja nazewnictwa doszła do wniosku, że najpierw
muszą w tej sprawie dogadać się dzielnice.

Decyzja zapadła w środę, podczas obrad komisji nazewnictwa.

- Dzisiaj zapadła decyzja, że przesuwamy głosowanie na następna sesję rady miasta – poinformowała tvnwarszawa.pl przewodnicząca komisji Anna Nehrebecka-Byczewska.

"Zdunin" kontra Czterdziestolatek

Jak wyjaśnia Olga Johann z komisji, stało się tak z powodu sprzeciwu władz Śródmieścia i Ochoty. -  Sprawę wstrzymujemy i będziemy się dogadywać  ze Śródmieściem i Ochotą. Radni nie mają nic przeciw Czterdziestolatkowi, jednak zgłoszona została dobrze uzasadniona propozycja nazwania ronda imieniem płk Zbigniew Bryma "Zdunina" – wyjaśnia Johann.

Brym był dowódcą "Żelaznej Reduty" w czasie walk o niepodległość stolicy w sierpniu i wrześniu 1944 roku. Znajdowała się ona nieopodal dzisiejszego ronda. - Nie wyobrażam sobie żeby Śródmieście miało coś przeciw pułkownikowi – dodaje Johann.

Jak wyjaśnia, radni planują wrócić do sprawy w przyszłym roku.

Nie jest to jedyna w ostatnim czasie propozycja nazwania ronda imieniem bohatera polskiej komedii. Na początku października mieszkańcy Kamionka chcieli by patronem został Ryszard Ochódzki:


wp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • po co sa lepsze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2013 12:07 ~po co sa lepsze

  Na tym forum jak na innych TVN wa-wa, nikt nie pisze, ostatni wpis 05.12.2013 07:05. To żałosne nie warto tu zaglądać.Wczoraj zapiałem 4 fora ,po 24 h nie przybył nawet jesen komentarz. Do tego kod , dla wojskowego szyfranta. Chore.

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2013 07:05 ~Konrad

  Radni nie czekali z pozbawieniem dwóch teatrów swoich patronów. Kolubek i Łomnicki okazali się niegodni - radni wykazali gorliwoiść. "Czterdziestolatek" może czekać. Radni nie czekają z burzeniem miasta.

 • GRUPA HENOCHA Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2013 22:51 GRUPA…

  Z powodu wielu błędów w moim komentarzu proszę o ponowne zamieszczenie tego co poniżej.
  Pamiętam jak wszyscy spieszyli na kolejny odcinek serialu "Czterdziestolatek", ja też. Ludzie żyli tym serialem a były to cudowne czasy, kiedy żyliśmy rozwojem Polski, nadzieją na lepsze jutro, cieszyliśmy się z każdego nowego mostu czy budowy, obojętnie jakiej. Kraj się rozwijał. Rondo mogłoby nosić taką nazwę ale druga strona medalu to właśnie uczczenie pamięci kogoś wyjątkowego, zresztą czy aż tak bardzo wyjątkowego? Wtedy prawie wszyscy byli wyjątkowi - walczyli i ginęli za Polskę i jej stolicę. Zatem jakie może być rozwiązanie? Moim skromnym zdaniem nazwać rondo rondem Czterdziestolatka o ile w pobliżu, w okolicy działań płk Zdunina jest jeszcze jakieś godne miejsce, które można by było upamiętnić jego imieniem.

 • GRUPA HENOCHA Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2013 22:48 GRUPA…

  Pamiętam jak wszyscy spieszyli na kolejny odcinek serialu "Czterdziestolatek", ja też. Ludzie żyli tym serialem a były to cudowne czasy, kiedy żyli rozwojem Polski, nadzieją na lepsze jutro, cieszyli się z każdego nowego mostu czy budowy, obojętnie jakiej. Kraj się rozwijał. Rondo mogłoby nosic taką nazwę ale druga strona medalu to właśnie uczczenie pamięci kogoś wyjątkowego, zresztą czy aż tak bardzo wyjątkowego? Wtedy przwie wszyscy byli wyjątkowi - wlaczyli i ginęli za Polske i jej stolicę. Zatem jakie może być rozwiązanie? Moim skromnym zdaniem nazwać rondo rondem Czterdziestolatka o ile w pobliżu, w okolicy działań płk Zdunina jest jeszcze jakieś inne, godne miejsce, które możnaby było upamietnić jego imieniem.

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2013 22:46 ~tubylec

  Z decyzją najlepiej poczekać do 15 kwietnia 2014, bo tego dnia będą 80 urodziny "Czterdziestolatka" z fotografii (40-lecie "Czterdziestolatka").

 • gga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2013 22:22 ~gga

  tylko taka idiotka Nehrebecka chce nazwac rondo fikcyjnym "bohaterem" nawet nie imieniem aktora, ale granej postaci. A to, ze drugi kandydat bohatersko bronił stolicy to juz słoików, aktorzyn i zbieraniny pożal sie Boże radnych nie obchodzi.

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2013 22:06 ~Alex

  Dreptaku warszawski, oczywiscie! Bo Czterdziestolatek i Ochódzki to postaci współczesne! Super!

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2013 22:01 ~Alex

  Ja Pitole!
  Upamiętniają fikcyjne postacie, nadają nazwy w stylu Kubusia Puchatka, Czterdziestolatka, Ochódzkiego, a nie są w stanie zdobyć się na drobny chociaż akcent upamietniający byłego Prezydenta Warszawy i Prezydenta Polski, aktywnego działacza opozycji demokratycznej w PRL... Maluczka ta obecna władza...

 • Lulek W

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2013 21:47 ~Lulek W

  Idąc dalej , podobnym tokiem rozumowania proponuję : Rondo Fajtłapy , Rondo Łosia ,Rondo Flustrata , RONDO SŁOJA (o to fajne).

 • Staefa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2013 21:42 ~Staefa

  Tylko i wyłącznie: "Rondo stu ośmiu męczenników i sługi bożego błogosławionego księdza Jezrego Popiełuszki imieniem błogosławionego Jana Pawła 2 " nazwa krótka i jakże polska i katolicka.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »