Informacje

03.08.2015 09:30 konkrety dopiero jesienią

Część bulwarów nadal rozkopana. Termin otwarcia nieznany

SERWISY:

Z rocznym opóźnieniem ratusz otworzył bulwary wiślane na odcinku od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ulicy Boleść. Ta część prezentuje się okazale, ale gorzej wygląda pozostały odcinek modernizowanego nabrzeża. Prace są wstrzymane, a teren rozkopany.

Bulwar Jana Karskiego, pierwszy fragment przebudowanych bulwarów wiślanych został otwarty w niedzielę w południe. CZYTAJ WIĘCEJ O CAŁYM WYDARZENIU.

To jednak tylko pierwszy etap prac na śródmiejskim nabrzeżu. Drugi obejmuje odcinek od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki Kopernik, a trzeci pomiędzy mostem Świętokrzyskim a ul. Tamka oraz bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego aż do Portu Czerniakowskiego.

Termin oddania dopiero jesienią

Prace na drugim odcinku (podobnie jak i na pierwszym) prowadziła Hydrobudowa Gdańsk – firma złożyła wniosek o upadłość na początku roku. Roboty zostały wstrzymane i mieszkańcy, którzy w niedzielę przechadzali się po oddanym do użytku fragmencie mogli zauważyć stagnację prac na fragmencie na południe od mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Kiedy sytuacja się zmieni? - Wkrótce wznowione zostaną również prace na drugim odcinku bulwarów. Do 24 sierpnia, zbierane są wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu – przetarg jest ograniczony – tłumaczy Agnieszka Kłąb, rzeczniczka ratusza.

Pięć firm  zostanie zaproszonych do składania ofert we właściwym postępowaniu. – Najwcześniej w październiku powinniśmy poznać firmę, która dokończy budowę. Dwoma najważniejszymi kryteriami oceny ofert będą cena i czas realizacji inwestycji – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Wcześniej na plac budowy wejdzie miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. – Ma do wykonania ściśle określony zakres prac, m.in.: przygotuję zaplecze, po to by maksymalnie skrócić czas przygotowania inwestycji – dodaje Olszewski.

Wiceprezydent przyznaje, że dopiero jesienią będzie można wskazać przybliżony termin oddania drugiego etapu bulwarów. – Teraz trudno wyrokować. Na tym odcinku jest więcej gniazd jaskółek brzegowym, musimy wziąć pod uwagę ich okres lęgowy. Dodatkowo, dużo pracy będzie przy budowie przejścia podziemnego na wysokości ulicy Bednarskiej, gdy czasowo będziemy zwężać Wisłostradę – wyjaśnia urzędnik.

Bulwary na odcinku od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki Kopernik mają mieć bogatszą ofertę rekreacyjną niż otwarty w niedzielę odcinek. – Będzie tam więcej miejsc dla stałej gastronomii. Powstanie plaża. Nie zabraknie też zieleni. Powstaną także specjalne punkty na imprezy kulturalno-naukowe – wymienia wiceprezydent.

Na trzeci konkurs

Ratusz przygotowuje się też do modernizacji trzeciej części bulwarów. – Jeszcze w tym roku powinniśmy ogłosić konkurs na koncepcję architektoniczną zagospodarowania terenów między mostem Świętokrzyskim a Płytą Desantu – zapowiada Olszewski.

Miały być gotowe rok temu

Odcinek bulwarów pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Boleść został otwarty w niedzielę. Powstał tam deptak, pergole, zasadzono również drzewa i kwiaty. Jest też miejsce do cumowania statków i łodzi, a także droga dla rowerów. CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH NA TYM ODCINKU.

Oddanie inwestycji było opóźnione o około rok. Jak już pisaliśmy, problemem w czasie prac był m.in. podwyższony stan wody, ale także upadłość wykonawcy, czyli Hydrobudowy Gdańsk. Ratusz wypowiedział umowę firmie, a dokończenie inwestycji zlecono miejskiemu Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.

Tak otwierali bulwar Jana Karskiego:

 

 


jb/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • abcd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2015 14:30 ~abcd

  łał, oddana jedna trzecia inwestycji robiona 5 lat z dwuletnim opoznieniem. pozostale 2/3 budowy nawet nie tkniete. ciekawe ile beda to robic - pewnie tak ze 25 lat. straszna filozofia, wyciac drzewa i wylac beton. rzeczywiscie. ale sloikom sie podoba. dalej glosuja na hgw. szał.

 • orzech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2015 13:37 ~orzech

  Jaka to przyjemność spędzać czas nad wodą, gdzie rozchodzi się smród ze studzienek kanalizacyjnych. Ułożyli takie płyty, które już są zafajdane. Kto je doczyści. Postawili przenośne toalety, a nie ma gdzie rąk umyć. Właściwie zrobiono jak zawsze!!!

 • Borat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2015 13:27 ~Borat

  Głównym warunkiem przetargu jest cena. Czyli kolejna firma da najniższą cenę po czym padnie w trakcie budowy. Kiedy w końcu skończy sią ta patologia gdzie podstawowym kreyterum jest cena?

 • wujek dobra rada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2015 13:17 ~wujek dobra rada

  Bez przetargu dajcie to czeskiej firmie która właśnie kończy remont trasy AK a na wiosnę będziemy mieli bulwary gotowe.

 • I am OK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2015 13:02 ~I am OK

  Trzeba było zamiast rozkopywać, nasypać piasku lub żwirku. W tydzień byłyby bulwary gotowe i nie byłoby pożywki dla PiSowskich Trolli. Bo jak to takim ludzikom wytłumaczyć, że takie inwestycje muszą trwać trochę czasu?

 • Mille

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2015 11:49 ~Mille

  Najgorsze jest to, że ta rozkopana część od ponad trzech lat blokuje przejście wzdłuż Wisły. Rowerzyści i piesi wymijają się na wąskim, dziurawym chodniku, o szerokości około metra. A obok auta, jadące 70, albo i szybciej.

  Nie mieści mi się w głowie, jak można zarządzać budową w ten sposób. Kilkumetrowy trawnik, reszta chodnika, wał - ogrodzone - bo tak było wygodnie jakiemuś tępogłowemu urzędnikowi, czy kierownikowi budowy, na których nie dzieje się nic (NIC) od wielu lat, a obok ludzie przeciskają się ryzykując życiem.

  Niech ktoś proszę o tym napisze, może coś zmienią, zanim będzie za późno...

 • AnnaS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2015 11:30 ~AnnaS

  Tyle przykrych doświadczeń, tyle prywatnych gruntów i upadających firm! Moze lepieju od razy powiedzieć , że przewiduje sie wstępnie(!) oddanie tej częsci bulwarów na rok 2019?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »